Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Субота, 17.08.2019, 23:47
Меню сайту

Категорії розділу
Презентації [2]
матеріали для учнів [65]
Розробки уроків [2]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 430

Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » Файли » Трактори » матеріали для учнів

  ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ТРАНСМІСІЮ ТРАКТОРА
  [ Викачати з сервера (28.8 Kb) ] 02.09.2014, 20:02

  ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ТРАНСМІСІЮ ТРАКТОРА

  План

  1.      Поняття про трансмісію трактора.

  2.      Класифікація трансмісії трактора.

  3.      Кінематичні схеми трансмісій тракторів.

   

  1. Трансмісією називаються вузли і механізми, які передають крутний момент і обертання від колінчастого вала дизеля до веду­чих коліс (зірочок) трактора, а також до робочих органів машин і знарядь, з якими агрегатується трактор. Крім передачі обертання і крутного моменту, трансмісія забезпечує: швидке відокремлення двигуна від ведучих коліс; плавне з’єднання двигуна з ведучими ко­лесами; обмежує максимальний крутний момент, який передається від ведучих коліс до двигуна; зміни обертання і крутного моменту за величиною і напрямом; відокремлення ведучих коліс від дизеля при тривалих зупинках трактора; передачу крутного моменту і обертання під кутом 90° відносно осі колінчастого вала; обертання лівих і правих ведучих коліс з різною частотою обертання при по­воротах, а також несприятливих дорожніх умовах; зміну частоти обертаний робочих органів машин і знарядь.
  2. Трансмісії тракторів розрізняються за принципом дії (ме­ханічні, електричні і комбіновані) і характером зміни обертання ве­дучих коліс (ступінчасті, безступінчасті і комбіновані). На сільсь­когосподарських тракторах застосовують механічні, та гідроме­ханічні трансмісії, в яких забезпечується ступінчаста зміна обертан­ня ведучих коліс рис. 9.1.

   

  1. Принципові кінематичні схеми трансмісії деяких сільськогос­подарських тракторів наведено на рис. 9.2.

   

   

   

   

   
   

   

   

   

   

   

   

   

   
   

   

   

   
   

  Рис. 9.2. Принципові кінематичні схеми трансмісії тракторів:

  •  Т-25, Т-30; б — ЮМЗ-6; в — МТЗ-82; г — Т-150К; д — ДТ-175С; е — Т-150; 1 — дизель;
  •  муфта зчеплення; 3 — коробка передач; 4 — головна*передача; 5 — диференціал; 6 — кін- ева передача; 7 — вал механізму відбору потужності; 8 — піввісь; 9 — заднє ведуче колесо; 0 — роздавальна коробка; 11 — карданна передача; 12 — переднє ведуче колесо; 13,19 — про- іжна опора карданної передачі; 14 — кінцевий планетарний редуктор; 15 — механізм відбору потужності; 16 — ведуча зірочка; 17 — планетарний механізм повороту; 18 — гідро­трансформатор

   

   

   

   

  Трансмісія колісних тракторів з колісною формулою 4x2 (з чотирьох коліс два — ведучі) складається з муфти зчеплення 2 (рис. 9.2, а, б), коробки передач 3, головної передачі 4, диференці­ала 5, кінцевої передачі 6, піввісі 8 і вала 7 механізму відбору по­тужності. Головна передача може мати шестерні з прямими (трак­тори Т-25А, Т-30, Т-40) або косими (трактори ЮМЗ-6, МТЗ-80) зубами. Всі механізми і вузли встановлені в єдиному корпусі трансмісії (рис. 9.2, б) або кінцева передача розташована зовні корпуса трансмісії в спеціальному захисному корпусі (рис. 9.2, а).

  Трансмісія колісних тракторів з колісною формулою 4x4, крім вже наведених вузлів і механізмів, має: роздавальну коробку 10 (рис.

  1. в), карданну передачу 11, головну передачу 4, диференціал 5 і кінцеву передачу б передніх ведучих коліс 12. У тракторів типу Т- 150К і К-701 обертання від роздавальної коробки передається до го­ловної передачі 4 задніх ведучих коліс 9 через два карданні вали 11. Між цими валами встановлено проміжну опору 13 (рис. 9.2, г). Кінцевою передачею в цих тракторах є кінцевий планетарний редук­тор 14. Обертання від роздавальної коробки 10 трактора Т-150К пе­редається через додаткову карданну передачу з проміжною опорою до механізму відбору потужності 15, він забезпечує обертання вихідного вала 7 при двох значеннях частоти обертання. У тракторів Т-150К, К-701, МТЗ-100 використовується коробка передач з гідро- підтискними муфтами, які виконують автоматичне переключення передач від І до IV одного діапазону на ходу, без зупинки трактора.

  У гусеничних тракторів ДТ-75, ДТ-75М між муфтою зчеплення 2 і коробкою передач 3 розташовані проміжне з’єднання і механічний під­силювач крутного моменту. На тракторах ДТ-75С і ДТ-175С замість механічного підсилювача крутного моменту встановлений гідротранс­форматор 18 (рис. 9.2, д). На всіх моделях тракторів ДТ-75 і тракторі Т- 4 А поворот трактора і передача крутного моменту від головної передачі 4 до кінцевої передачі 6 здійснюється планетарним механізмом 17. На тракторах Т-70С, Т-130 цю роль виконують фрикційні муфти поворо­ту. В такому разі крутний момент від головної передачі 4 до фрикцій­них муфт передається через вал, встановлений між ними. На тракторі ДТ-175С працює механізм відбору потужності 15, який також забезпе­чує обертання вихідного вала при двох значеннях частоти обертання.

  Коробка передач трактора типу Т-150 (рис. 9.2, е) забезпечує пе­редачу крутного моменту від коробки передач 3 окремо до кожної ведучої зірочки 16, тому в цього трактора між коробкою передач 3 і кінцевою передачею встановлено дві карданні передачі 11 і дві го­ловні передачі 4. В коробці передач застосовуються гідропідтискні муфти. Кінцевою передачею є кінцевий планетарний редуктор 14. Передача крутного моменту від коробки передач 3 до механізму відбору потужності 15, як і в трактора Т-150К, здійснюється двома карданними валами з проміжною опорою 19.

   

  Категорія: матеріали для учнів | Додав: vovan | Теги: класифікація трансмісій, кінематичні схеми трансмісій тракто, поняття про трансмісію
  Переглядів: 1852 | Завантажень: 71 | Рейтинг: 5.0/1
  Всього коментарів: 0