Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Неділя, 18.08.2019, 00:33
Меню сайту

Категорії розділу
Презентації [2]
матеріали для учнів [65]
Розробки уроків [2]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 430

Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » Файли » Трактори » матеріали для учнів

  ПРИСТРОЇ ДЛЯ ПІДТРИМАННЯ МІКРОКЛІМАТУ В КАБІНІ
  [ Викачати з сервера (35.9 Kb) ] 05.10.2014, 21:11

  ПРИСТРОЇ ДЛЯ ПІДТРИМАННЯ МІКРОКЛІМАТУ В КАБІНІ

  План

  1. Система опалення кабіни калориферного типу.
  2. Вентиляція кабіни трактора.
  3. Технічне обслуговування допоміжного обладнання.

   

  1. Більшість тракторів обладнані уніфікованою рідинною систе­мою опалення кабіни калориферного типу з примусовою цирку­ляцією рідини і повітря.

  Такі системи установлюють на тракторах типу К-700, Т-150, ХТЗ-170, ДТ-75М, МТЗ-80, МТЗ-100, Т-70С, ЮМЗ-6, ЮМЗ-8080 та інші.

  За принципом дії вони відрізняються мало, крім деяких конст­руктивних відмінностей.

  Основні складові частини системи опалення кабіни: радіатор; вентилятор з електродвигуном (у тракторів МТЗ-100 і МТЗ-102 — по два вентилятори і радіатори); водяні й повітряні трубопроводи; запірний і зливний крани; фільтр для очистки повітря (на тракто­рах «Кіровець» роль фільтра виконує вентилятор-пилевіддільник); заслінки для регулювання повітря, яке нагнітається вентилятором.

  Повітря, яке нагнітається в кабіну, підігрівається, пройшовши через радіатор нагрівника з циркулюючою рідиною, підведеною від системи охолодження дизеля.

  При справному нагрівнику тепле повітря в кабіну починає над­ходити через 5...7 хвилин після його включення. Для ефективної роботи нагрівника необхідно, щоб температу­ра охолодної рідини, яка подається від двигуна трактора, була не менше 70°С.

  Залежно від температури повітря в кабіні трактора і обігріву пе­реднього скла його нагрівання можна зменшити або збільшити, відповідно коригуючи (рис. 15.9) швидкість обертання вентилятора нагрівника за допомогою перемикача 1 або відкриттям і закриття^ заслінок.

  Для збільшення температури охолодної рідини двигуна у зимо­вий період на тракторах застосовують утеплюючий капот. На дея­ких тракторах (Т-4А, ДТ-75М) кабіна обігрівається теплим повіт­рям, яке нагнітається вентилятором двигуна через забирувач у пе­редній частині блока циліндрів.

  При вході в кабіну тепле повітря по патрубках із щілинами на­правляється на обдування лобового скла, по вихідному патрубку — в кабіну.

  На вихідному патрубку є заслінка, призначена для перекриття вихідного отвору, при цьому все тепле повітря йде на обдування ло­бового скла.

  На вхідному патрубку (під капотом) також є заслінка — для пе­рекриття доступу теплого повітря в кабіну.

   

  Рис. 15.9. Нагрівник і омивач лобового скла кабіни трактора ЮМЗ-6АКЛ:

  1 — перемикач вентилятора нагрі­вальника; 2 — омивач лобового скла; З — нагрівальник

   

   

  Після зимового сезону систему опалення кабіни необхідно від­ключити від системи охолодження двигуна трактора.

  Вентиляція сучасних трак­торів, як правило, комбінована. Природна вентиляція здійсню­ється через вікна: бічні і заднє у тракторів ЮМЗ-6АКЛ, ЮМЗ- 6АКМ; бічні, заднє і дах кабіни — у тракторів МТЗ-80, МТЗ-82; пе­редні (бічні) і опускне скло дверей кабіни трактора Т-150, Т-150К, а також примусова — від вентилятора-пиловіддільника, розміщеного на даху кабіни.

  У верхній частині вентилятора є отвори для надходження повітря з атмосфери. Повітря піддається відцентровій очистці від пилу і но спеціальному патрубку подається в кабіну. Пил видаляється через вихідні отвори, розміщені на ниж­ньому корпусі вентилятора.

  Рис. 15.10. Вентиляційно-опалююча установка:

  1 — вентилятор-опапювач; 2 — блок фільтрів; 3 — вентилятор для обдування заднього скла;

  4 — повітророзподільник

   

   

   

  Напрям руху повітря, яке подається в кабіну, можна регулюва­ти спеціальним щитком.

  Для обігрівання і ’вентиляції повітря кабіна тракторів типу ХТЗ-120, ХТЗ-160 і ХТЗ-170 обладнана вентиляційно-опалюваль­ною установкою. Вона складається з двох вентиляторів-опалювачів, вмонтованих в кришку кабіни, а також блока фільтрів, вста­новлених на даху кабіни. В системі обігрівання кабіни використо­вується охолоджуюча рідина системи охолодження двигуна.

  Вентилятор-опалювач 1 (рис. 15.10) складається з вентилятора, радіатора опалювача і електродвигуна. Живлення електродвигунів здійснюється від бортової електричної мережі трактора при працю­ючому дизелі.

  Для нагрівання повітря в кабіні треба відкрити кран на напірно­му трубопроводі і включити вентилятор опалювально-венти­ляційної установки. Через паперові фільтри 2 поступає очищене зовнішнє повітря, яке проходить через радіатор опалювача, нагрівається і подається в кабіну через повітророзподільник, вста­новлений на передньому екрані.

  З метою запобігання запотіванню і обмерзанню заднього скла для його обдування на даху кабіни встановлено вентилятор 3. Включається вентилятор 3 для обдування тільки при необхідності, після прогрівання повітря в кабіні до встановленої температури. Через повітророзподільник 4, який розташований на задньому ек­рані, повітря спрямовується на заднє скло.

  В перехідний період року для регулювання температури повіт­ря на виході з опалювача треба закрити на 2...4 оберти (від першого повністю відкритого його положення) кран подачі охолоджуючої рідини в опалювач на дизелі. В літній період треба закрити кран і включити вентилятори. В кабіну при цьому буде поступати очище­не від пилу повітря.

  Для забезпечення нормального температурного режиму в кабіні на тракторі може бути встановлений повітроохолодник — водовипарний агрегат. Принцип його роботи базується на відборі тепла при випаровуванні охолодної рідини в контакті з повітрям.

  До допоміжного обладнання відноситься вогнегасник і аптечка. Правила користування вогнегасником наведені на його корпусі, а в аптечку вкладено спеціальну пам’ятку.

  3. ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДОПОМІЖНОГО ОБЛАДНАННЯ

  Технічне обслуговування допоміжного обладнання передбачає виконання таких операцій:

  •  щоденне очищення від пилу і бруду, перевірка зовнішнім ог­лядом стану кріплення кабіни, капоту, сидіння во/ця і відсутності підтікання охолоджувальної рідини із системи опалення кабіни та масла із амортизатора. При наявності несправностей їх необхідно усунути;
  •  за необхідності, але не менше як раз на рік, в осі і втулки підвіски і в підшипник, який знаходиться між гвинтом 6 (рис. 15.6) і різьбовою втулкою 8, закласти графітову або консистентне мастило;
  •  механізми сидіння продути стиснутим повітрям і протерти ганчір’ям, намоченим у дизельному паливі. Забороняється мити ме­ханізми сидіння водою;
  •  обивку сидіння необхідно протирати слабким водяним розчи­ном миючих засобів, потім витерти насухо;
  •  при переході до весняно-літнього періоду експлуатації не­обхідно відключити і зняти з трактора нагрівник кабіни;
  •  при переході до осіннє-зимового періоду експлуатації не­обхідно підключити і встановити на трактор нагрівник кабіни і пе­ревірити його в роботі;
  •  слідкувати за станом фарбування і облицювання кабіни трак­тора щоб запобігти корозії. При необхідності пошкоджені місця підфарбовують;
  •  періодично, в залежності від запиленості повітря в літній період, але не рідше ніж через 60 мотогодин роботи, треба очищати фільтри вентиляційно-опалювальної установки (ВОУ);
  •  для очищення фільтрів ВОУ треба відкрити два барашки кріплення блока фільтрів на даху кабіни, зняти защіпки і витягти фільтруючі елементи. Фільтри продути стиснутим повітрям спо­чатку з чистого боку, а потім з проміжного і встановити на місце у зворотній послідовності;
  •  не бажано очищати фільтри ударами по твердих поверхнях.

  В кінці літньої експлуатації треба промити фільтри. Для цього

  їх занурюють на 2 години в миючий розчин, прополіскують в цьому розчині протягом 20 хвилин і знову промивають у теплій (35...40°С) воді, просушують протягом 24 годин і повертають на місце. Мию­чий розчин готується з пасти ОП-7 чи ОП-ІО з розрахунку 20 г на 1 літр води.

  Категорія: матеріали для учнів | Додав: vovan | Теги: пристрої для підтримання мікрокліма, операціцї ТО за допоміжним обладнан
  Переглядів: 1138 | Завантажень: 42 | Рейтинг: 3.0/2
  Всього коментарів: 0