Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Субота, 17.08.2019, 23:38
Меню сайту

Категорії розділу
Презентації [2]
матеріали для учнів [65]
Розробки уроків [2]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 430

Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » Файли » Трактори » матеріали для учнів

  Показники ефективності роботи двигуна
  [ Викачати з сервера (12.8 Kb) ] 13.11.2013, 21:38

  Показники ефективності роботи двигуна

  План.

  1.     Основні показники роботи двигуна.

  2.     Ефективна потужність роботи двигуна.

  3.     Крутний момент

  4.     Витрата палива.

  5.     Номінальна частота обертання колінчастого вала.

  1.  Основними показниками двигунів внутрішнього згоряння є потужність, крутний момент, число обертів колінчастого вала і питома витрата палива.

   

     2. Потужністю називається робота, виконана за одну секунду. Вимірюють її у ватах (вт) або в кінських силах (к. с.).

   У двигунах розрізняють індикаторну й  ефективну потужності.

     Потужність, яку розвивають гази всередині циліндра, називається індикаторною.

   Ефективною потужністю називається потужність, яка утворюється на колінчастом валу двигуна і може бути використана для здійснення руху транспортного засобу.

     Ефективна потужність менша від індикаторної на величину потужності, затраченої на тертя поршнів об стінки циліндрів,  шийок колінчастого вала об підшипники, на  приведення в дію газорозподільного механізму, водяного, масляного і паливного насосів, вентилятора, генератора тощо.

     Відношення ефективної потужності до  індикаторної називається механічним коефіцієнтом корисної дії. Для чотиритактних дизельних двигунів величина механічного коефіцієнта становить 0,7—0,82.

     Ефективна потужність двигуна залежить від середнього ефективного тиску, тобто такого умовного сталого за величиною тиску, при якому робота газів за один хід поршня дорівнює ефективній роботі за

   цикл. Ця величина для чотиритактних дизельних двигунів становить 5,5—8,5 кгс/см2.

   Потужність двигуна залежить також від  площі днища і ходу поршня, тобто від робочого об'єму циліндра, числа циліндрів і числа обертів колінчастого вала. При збільшенні цих величин збільшується і  ефективна потужність двигуна.

     Ефективна потужність змінюється залежно від зміни числа обертів колінчастого  вала. При збільшенні числа обертів потужність двигуна теж збільшується. Проте збільшувати число обертів колінчастого  вала можна до певної величини, залежно від конструкції двигуна. При перевищенні  цієї кількості обертів потужність двигуна  знижується, бо зменшується наповнення  циліндра повітрям або пальною сумішшю, а також погіршується процес згоряння палива і зростають механічні втрати. Тому при зазначенні потужності двигуна завжди вказують число обертів колінчастого вала, якому ця потужність відповідає. Крім того, потужність залежить від тактності двигуна.

   Ефективна потужність збільшується при зменшенні втрат на тертя в двигуні і на приведення в дію допоміжних механізмів двигуна.

     3.  Важливою величиною, яка характеризує  роботоздатність двигуна, є крутний момент, що його розвиває двигун на колінчастому валу. Під час роботи двигуна крутний момент через силову передачу передається на ведучі колеса і приводить трактор у рух.

     Вимірюють крутний момент в кілограмометрах (кгс  м).

      Крутний момент — це добуток сили, яка  діє на кривошип колінчастого вала, на величину радіуса кривошипа.

      4. Економічність двигуна оцінюється питомою ефективною витратою палива. Питома ефективна витрата палива це відношення годинної витрати палива до  ефективної потужності двигуна. Для дизельних двигунів питома витрата палива становить 160—175 г/ (к. с. год).

      Ефективну потужність, крутний момент  і питому ефективну витрату палива визначають випробуванням двигуна на спеціальному гальмовому стенді.

     Максимальна ефективна потужність,  крутний момент і мінімальна величина питомої ефективної витрати палива наведені в технічних характеристиках двигунів.

  Категорія: матеріали для учнів | Додав: vovan | Теги: крутний момент, номінальна потужність, основні показники роботи двигуна, експлуатаційна потужність, витрата палива двигуном, ефективна потужність
  Переглядів: 2680 | Завантажень: 44 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0