Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Неділя, 18.08.2019, 00:21
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для учнів [31]
розробки уроків [1]
Презентації [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 430

Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » Файли » Технічне креслення » Матеріал для учнів

  Умовні позначення частин будівель
  [ Викачати з сервера (2.25 Mb) ] 27.10.2013, 19:48

  Тема: Умовні позначення частин будівель

  План

  1.    Складові частини будівлі.

  2.    Умовні графічні позначення частин будівель.

   

  1.    Будь-які будівлі складаються з однотипних конструктивних елементів: фундаментів, стін і колон, перегородок, перекриттів, сходів, покрівлі, вікон, дверей. Усі ці елемен­ти є окремими самостійними частинами будівель.

  Фундаментом називається частина будівлі, що є опорою для стін і передає наванта­ження на грунт. Як правило, він розташовується під землею та при наявності підва­лу є одночасно його стінами. Матеріалом для фундаменту є природний камінь, цегла, бетон і залізобетон.

  Стіни призначені для вер­тикального огородження бу­дівлі. Вони поділяються за призначенням та розташуван­ням. Зовнішні і внутрішні стіни, що сприймають наван­таження від конструктивних елементів будівлі та переда­ють їх на фундамент, нази­вають носійними, або капі­тальними. Ці стіни будують з каменю, цегли, бетону та інших матеріалів. У зовніш­ніх стінах установлюють двер­ні й віконні блоки, влашто­вують заглиблення для розмі­щення опалювальних при­строїв, шаф, сміттєпроводів. У внутрішніх стінах прокла­дають димоходи, вентиля­ційні канали, канали для прихованої проводки електроос­вітлювальної, телефонної, телевізійної та радіотрансляцій­ної мереж.

  Перегородки внутрішні огороджувальні конструкції, що розділяють суміжні приміщення в будівлі. Перегородки виконують з деревини, цегли, бетону, залізобетону, гіпсу та інших матеріалів.

  Сходи є основним засобом сполучення між поверхами. Вони бувають внутрішні, зовнішні (вхідні) та службові (горищні, підвальні, пожежні). Сходи складаються з площадок і мар­шів. Маршем називається похила частина сходів. Сходова площадка — горизонтальний елемент сходів між маршами.

  Покрівлею називають верхню частину будівлі, що захищає її від діяння атмосферних опадів, сонячних променів, вітру.

   

  2.    Для влаштування вікон і дверей у стінах залишають спеціальні прорізи (рис. 262). Іноді ці прорізи влаштовують з виступами для встановлення коробки вікна або дверей. Такі виступи називають чвертями (їх роблять у чверть цеглини) На загальних будівельних кресленнях, які зображають будівлі та інші споруди, через їх дрібний масштаб"застосо­вують умовні позначення конструктивних частин (дверних і віконних прорізів, сходів та ін.). Умовні графічні позна­чення цих елементів наведено в табл. 17.

  Категорія: Матеріал для учнів | Додав: vovan | Теги: покрівля, носіні стіни, перегородка, умовні позначення частин будівель, загальна будова будівлі, Фундамент, стіна
  Переглядів: 577 | Завантажень: 53 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0