Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Неділя, 18.08.2019, 00:54
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для учнів [31]
розробки уроків [1]
Презентації [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 430

Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » Файли » Технічне креслення » Матеріал для учнів

  Умовні літерно-цифрові позначення на електричних схемах
  [ Викачати з сервера (22.3 Kb) ] 02.12.2013, 20:05

  Тема: Умовні літерно-цифрові позначення на електричних схемах

  План.

  1.     Поняття про умовні літерно-цифрові позначення та їх типи.

  2.     Способи записів умовних літерно-цифрових позначень.

   

  1.     Літерно-цифрові позначення призначені для запису у ско­роченій формі відомостей про елементи, пристрої та фун­кціональні групи в документації на виріб або нанесення без­посередньо на виріб, якщо це передбачено в його конструкції. Позначення елементів і функціональних груп мають бути однаковими в усіх документах у комплекті документації на виріб.

  Тип умовного

  Кваліфікаційний

  Тип умовного

  Кваліфікаційний

  позначення

  символ

  позначення

  символ

  Вищого рівня:

   

  Електричного

  :

  пристрій

  =

  контакту

   

  функціональна

   

  Адресне

  ()(береться

  група

  ф або #

   

  в круглі

  Конструктивне

  +

   

  дужки)

  Елемента схеми

  -

   

   

  Залежно від призначення та характеру інформації, що передається, встановлено такі типи умовних позначень (табл. 18):

   

  вищого рівня — додаткове умовне позначення на схемі, що вказує більшу частину виробу, в яку входить ця його складова частина;

  конструктивне — додаткове умовне позначення на схемі, що вказує розташування цієї складової частини у виробі та призначене для зв’язку схеми з конструкцією виробу;

  елемента схеми — її складова частина, що позначає час­тину виробу, яка не може бути поділена на частини, що мають самостійне функціональне призначення;

  електричного контакту — додаткове умовне позначен­ня, що містить інформацію про контакт цієї частини виробу;

  адресне — додаткове умовне позначення на схемі, що міс­тить інформацію про складову частину виробу, яка спряга­ється із заданою, або про розташування на схемі заданої частини чи про відомості про неї.

  Допускається застосовувати не встановлені стандартом позначення, зміст і спосіб запису яких пояснюють на полі схеми.

  2.     Наносячи позначення, використовують великі літери ла­тинського алфавіту, арабські цифри, а також кваліфікаційні символи (див. табл. 18). Позначення записують у вигляді послідовності літер, цифр і знаків в один рядок без пропус­ків. Кількість знаків у позначенні не встановлюється. Су­сідні групи в умовному позначенні, що мають самостійне смислове значення, розділяють чергуванням літери та циф­ри (КС25; К2; 25КС) або крапкою, якщо групи складають­ся тільки з літер або тільки із цифр (КС.А; 2.25). Допускається розділяти крапкою також самостійні смислові групи, які складаються з літер і цифр (01 .А. 113.12).

  Цифрову частину (порядковий номер) дозволяється за­писувати з однаковою кількістю розрядів, заповнюючи старші розряди нулями (наприклад, А02, А09,А25).

  Умовне позначення вищого рівня будують із комбінації літер і цифр. Для пристрою використовують позначення, присвоєне йому в документації, або літерно-цифрове позна­чення, що починається з літери А, присвоєне пристрою на схемі об’єкта (наприклад, =А23, =АС16).

  Умовне позначення функціональної групи утворюють з літер (табл. 19) або літер і цифр, які в скороченій формі вказують функціональне призначення групи (наприклад, Ф — фільтр, ПЗЧ — підсилювач звукової частоти; АРП — автоматичне регулювання підсилення; РС8 — восьмирозрядний регістр).

  Однаковим функціональним групам присвоюють одне й те саме умовне позначення. В умовні позначення однакових функціональних груп допускається включати порядкові но­мери, відокремлюючи їх від основного позначення одним з раніше вказаних способів (наприклад, ППЧ1, ППЧ2 або ППЧ4.1, ППЧ4.2).

  Установлено координатний, позиційний (послідовний) або координатно-позиційний методи побудови умовних конструк­тивних позначень. Умовне конструктивне позначення, по­будоване координатним методом, складається з кількох час­тин, кожна з яких позначає одну координату об’єкта в умов­ній системі координат, що прийнята для заданої конструкції. Наприклад, С24 — ряд С, колонка 24; 5.24 — те саме з координатами — ряд 5, колонка 24.

  Умовне конструктивне позначення, побудоване послідов­ним методом, — це цифрове (порядковий номер) або літер­не позначення, присвоєне заданому місцю в конструкції та встановлене в конструкторському документі. Наприклад, 204 — місце № 204; В.2 — зона В, частина 2.

        Позиційне позначення присвоюють усім елементам і при­строям виробу в конструкторському документі, що показує повний склад елементів та пристроїв виробу.

   


  Категорія: Матеріал для учнів | Додав: vovan | Теги: умовні літерно-цифрові позначення н, способи записів позначень на схемах
  Переглядів: 1145 | Завантажень: 70 | Рейтинг: 5.0/1
  Всього коментарів: 0