Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Субота, 20.04.2024, 04:43
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для учнів [32]
розробки уроків [1]
Презентації [4]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Технічне креслення » Матеріал для учнів

    Умовні літерно-цифрові позначення на електричних схемах
    [ Викачати з сервера (22.3 Kb) ] 02.12.2013, 20:05

    Тема: Умовні літерно-цифрові позначення на електричних схемах

    План.

    1.     Поняття про умовні літерно-цифрові позначення та їх типи.

    2.     Способи записів умовних літерно-цифрових позначень.

     

    1.     Літерно-цифрові позначення призначені для запису у ско­роченій формі відомостей про елементи, пристрої та фун­кціональні групи в документації на виріб або нанесення без­посередньо на виріб, якщо це передбачено в його конструкції. Позначення елементів і функціональних груп мають бути однаковими в усіх документах у комплекті документації на виріб.

    Тип умовного

    Кваліфікаційний

    Тип умовного

    Кваліфікаційний

    позначення

    символ

    позначення

    символ

    Вищого рівня:

     

    Електричного

    :

    пристрій

    =

    контакту

     

    функціональна

     

    Адресне

    ()(береться

    група

    ф або #

     

    в круглі

    Конструктивне

    +

     

    дужки)

    Елемента схеми

    -

     

     

    Залежно від призначення та характеру інформації, що передається, встановлено такі типи умовних позначень (табл. 18):

     

    вищого рівня — додаткове умовне позначення на схемі, що вказує більшу частину виробу, в яку входить ця його складова частина;

    конструктивне — додаткове умовне позначення на схемі, що вказує розташування цієї складової частини у виробі та призначене для зв’язку схеми з конструкцією виробу;

    елемента схеми — її складова частина, що позначає час­тину виробу, яка не може бути поділена на частини, що мають самостійне функціональне призначення;

    електричного контакту — додаткове умовне позначен­ня, що містить інформацію про контакт цієї частини виробу;

    адресне — додаткове умовне позначення на схемі, що міс­тить інформацію про складову частину виробу, яка спряга­ється із заданою, або про розташування на схемі заданої частини чи про відомості про неї.

    Допускається застосовувати не встановлені стандартом позначення, зміст і спосіб запису яких пояснюють на полі схеми.

    2.     Наносячи позначення, використовують великі літери ла­тинського алфавіту, арабські цифри, а також кваліфікаційні символи (див. табл. 18). Позначення записують у вигляді послідовності літер, цифр і знаків в один рядок без пропус­ків. Кількість знаків у позначенні не встановлюється. Су­сідні групи в умовному позначенні, що мають самостійне смислове значення, розділяють чергуванням літери та циф­ри (КС25; К2; 25КС) або крапкою, якщо групи складають­ся тільки з літер або тільки із цифр (КС.А; 2.25). Допускається розділяти крапкою також самостійні смислові групи, які складаються з літер і цифр (01 .А. 113.12).

    Цифрову частину (порядковий номер) дозволяється за­писувати з однаковою кількістю розрядів, заповнюючи старші розряди нулями (наприклад, А02, А09,А25).

    Умовне позначення вищого рівня будують із комбінації літер і цифр. Для пристрою використовують позначення, присвоєне йому в документації, або літерно-цифрове позна­чення, що починається з літери А, присвоєне пристрою на схемі об’єкта (наприклад, =А23, =АС16).

    Умовне позначення функціональної групи утворюють з літер (табл. 19) або літер і цифр, які в скороченій формі вказують функціональне призначення групи (наприклад, Ф — фільтр, ПЗЧ — підсилювач звукової частоти; АРП — автоматичне регулювання підсилення; РС8 — восьмирозрядний регістр).

    Однаковим функціональним групам присвоюють одне й те саме умовне позначення. В умовні позначення однакових функціональних груп допускається включати порядкові но­мери, відокремлюючи їх від основного позначення одним з раніше вказаних способів (наприклад, ППЧ1, ППЧ2 або ППЧ4.1, ППЧ4.2).

    Установлено координатний, позиційний (послідовний) або координатно-позиційний методи побудови умовних конструк­тивних позначень. Умовне конструктивне позначення, по­будоване координатним методом, складається з кількох час­тин, кожна з яких позначає одну координату об’єкта в умов­ній системі координат, що прийнята для заданої конструкції. Наприклад, С24 — ряд С, колонка 24; 5.24 — те саме з координатами — ряд 5, колонка 24.

    Умовне конструктивне позначення, побудоване послідов­ним методом, — це цифрове (порядковий номер) або літер­не позначення, присвоєне заданому місцю в конструкції та встановлене в конструкторському документі. Наприклад, 204 — місце № 204; В.2 — зона В, частина 2.

          Позиційне позначення присвоюють усім елементам і при­строям виробу в конструкторському документі, що показує повний склад елементів та пристроїв виробу.

     


    Категорія: Матеріал для учнів | Додав: vovan | Теги: умовні літерно-цифрові позначення н, способи записів позначень на схемах
    Переглядів: 1958 | Завантажень: 79 | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0