Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Неділя, 18.08.2019, 00:41
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для учнів [31]
розробки уроків [1]
Презентації [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 430

Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » Файли » Технічне креслення » Матеріал для учнів

  Технічний малюнок
  [ Викачати з сервера (14.1 Kb) ] 29.09.2013, 20:33

  Тема: Технічний рисунок

  План

  1.     Поняття про технічний малюнок та його використання.

  2.     Послідовність виконання технічного малюнку.

  3.     Побудова овалу від руки.

   

  1.     Аксонометричне зображення предмета, виконане від руки, з додержанням його пропорцій у розмірах на око, називають технічним рисунком.

  Технічними рисунками користуються тоді, коли потрібно швидко і зрозуміло показати на папері форму предмета.

   

  2.     Під час виконання технічних рисунків додержуються тих самих правил, що й під час побудови аксонометричних проекцій: під тими ж кутами розміщують осі, розміри відкладають уздовж осей або паралельно їм.

  Вибір виду аксонометричної проекції, на основі якої виконується технічний рисунок, залежить від форми зображуваного предмета. Передовсім при цьому враховують простоту побудов на рисунку і можливість якнайповніше передати форму предмета.

  Як уже було показано раніше, елементи поверхні предмета зображаються без спотворень у фронтальній диметричній проекції, коли вони розміщені у площинах, паралельних до фронтальної площини проекцій. Тому цей вид аксонометрії доцільно обирати тоді, коли всі зображувані кола перебувають у паралельних площинах проекцій: вони не матимуть спотворень і можуть бути проведені циркулем. Ізометрію обирають тоді, коли круглі елементи розміщені по різні боки предмета. Овали, які замінюють на аксонометрії кола, у всіх площинах будуються однаково і порівняно просто.

  Технічний рисунок зручно виконувати на папері в клітинку. Це полегшує проведення ліній і виконання побудов. На рис. 7.15 показано побудову аксонометрич­них осей на папері в клітинку. Щоб дістати кут 45°, осі проводять по діагоналі клітинок Відношення відрізків завдожки 3 і 5 клітинок дає нахил осі під кутом 3

   

  3.     Спочатку на осьових лініях на відстані від центра, що дорівнює радіусу кола, наносять чотири штрихи. Між ними наносять ще чотири штрихи. Потім штрихи з’єднують і проводять коло.

  Для кращого виявлення об’ємності предмета на технічних рисунках наносять штриховку. При цьому передбачається, що світло падає на предмет зліва зверху. Освітлені поверхні залишаються світлими, а затінені заштриховують, причому штриховка тим густіша, чим темніша поверхня. Затінені сторони штрихуються у вигляді сітки, точок або прямих ліній Здебільшого штриховку наносять не на всій поверхні предмета, а лише в тих місцях, де є потреба підкреслити (виділити) рельєфність форми предмета.

  Для показу внутрішніх обрисів предметів на аксонометричних зображеннях і технічних рисунках застосовують розрізи). Обриси розрізу збігаються з головними осями предмета. Причому лінії розрізу викреслюються як лінії видимого контуру. Найчастіше розрізи виконують з вирізом четвертої частини предмета.

  Розрізані поверхні штрихують у протилежних напрямах. Лінії штриховки наносять так, як показано на рис.

  Розміри на технічних рисунках не наносять, тому що за ними вироби не виготовляють, а лише застосовують для пояснення форми предмета.

  Категорія: Матеріал для учнів | Додав: vovan | Теги: поняття про технічний малюнок, послідовність побудови овалів від р
  Переглядів: 4264 | Завантажень: 160 | Рейтинг: 2.0/4
  Всього коментарів: 0
  Ім`я *:
  Email *:
  Код *: