Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
П`ятниця, 19.04.2024, 15:55
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для учнів [32]
розробки уроків [1]
Презентації [4]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Технічне креслення » Матеріал для учнів

    Правила виконання структурних і функціональних схем
    [ Викачати з сервера (275.4 Kb) ] 23.10.2013, 20:27

    Тема: Правила виконання структурних і функціональних схем

    План

    1.    Правила виконання структурних схем.

    2.    Правила виконання функціональних схем.

    1.         На структурній схемі зображують всі основні функціо­нальні частини об’єкта (елементу, пристрої, функціональні групи), а також основні взаємозв'язки між ними.

    Функціональні частини на схемі зображують у вигляді прямокутників або УГП. При позначенні функціональних частин у вигляді прямокутників їх найменування, типи та позначення вписують у прямокутники (рис. 342). Допуска­ється вказувати скорочені або умовні найменування фун­кціональних частин, які пояснюються на полі схеми.

    Замість найменувань, типів і позначень в складних схе­мах допускається проставляти порядкові номери, які мають бути розшифровані на полях схеми в таблиці довільної фор­ми. Порядкові номери проставляють зверху вниз у напрям­ку зліва направо (рис. 343). При використанні цифрових позначень замість найменувань функціональних частин на­очність схеми погіршується, оскільки роль кожної функціо­нальної частини з’ясовується не тільки за зображенням, а й за допомогою переліку.

    На схемах допускається вказувати технічні характерис­тики функціональних частин, що пояснюють написи та діа­грами, які визначають послідовність процесів у часі, а та­кож параметри в характерних точках (сили струмів, напру­ги, форми та амплітуди імпульсів тощо). Дані поміщають поряд із УГП або на вільному полі схеми.

     

    2.         Для складного об’єкта розробляють кілька функціональ­них схем, що пояснюють процеси, які відбуваються при різ­них передбачених режимах роботи об’єкта.

    На схемі зображують функціональні частини об’єкта та зв’язки між ними. Дійсне розташування в об’єкті елементів і пристроїв може не враховуватися. Функціональні частини зображують УГП, встановленими стандартами ЄСКД, і пря­мокутниками.

    На функціональній схемі порівняно зі структурною до­кладніше розкривається зміст пристроїв. Крім того, на ній вказують технічні характеристики функціональних частин (поруч із УГП або на вільному полі схеми поміщають пояс­нювальні написи, діаграми чи таблиці, послідовність проце­сів у часі, а також указують значення параметрів — сили струмів, напруги — в характерних точках, форми імпуль­сів, математичні залежності та ін.).

     

     

    Категорія: Матеріал для учнів | Додав: vovan | Теги: функціональних електиричних схем, Правила виконання структурних
    Переглядів: 2061 | Завантажень: 65 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0