Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Субота, 17.08.2019, 23:34
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для учнів [31]
розробки уроків [1]
Презентації [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 430

Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » Файли » Технічне креслення » Матеріал для учнів

  Правила виконання структурних і функціональних схем
  [ Викачати з сервера (275.4 Kb) ] 23.10.2013, 20:27

  Тема: Правила виконання структурних і функціональних схем

  План

  1.    Правила виконання структурних схем.

  2.    Правила виконання функціональних схем.

  1.         На структурній схемі зображують всі основні функціо­нальні частини об’єкта (елементу, пристрої, функціональні групи), а також основні взаємозв'язки між ними.

  Функціональні частини на схемі зображують у вигляді прямокутників або УГП. При позначенні функціональних частин у вигляді прямокутників їх найменування, типи та позначення вписують у прямокутники (рис. 342). Допуска­ється вказувати скорочені або умовні найменування фун­кціональних частин, які пояснюються на полі схеми.

  Замість найменувань, типів і позначень в складних схе­мах допускається проставляти порядкові номери, які мають бути розшифровані на полях схеми в таблиці довільної фор­ми. Порядкові номери проставляють зверху вниз у напрям­ку зліва направо (рис. 343). При використанні цифрових позначень замість найменувань функціональних частин на­очність схеми погіршується, оскільки роль кожної функціо­нальної частини з’ясовується не тільки за зображенням, а й за допомогою переліку.

  На схемах допускається вказувати технічні характерис­тики функціональних частин, що пояснюють написи та діа­грами, які визначають послідовність процесів у часі, а та­кож параметри в характерних точках (сили струмів, напру­ги, форми та амплітуди імпульсів тощо). Дані поміщають поряд із УГП або на вільному полі схеми.

   

  2.         Для складного об’єкта розробляють кілька функціональ­них схем, що пояснюють процеси, які відбуваються при різ­них передбачених режимах роботи об’єкта.

  На схемі зображують функціональні частини об’єкта та зв’язки між ними. Дійсне розташування в об’єкті елементів і пристроїв може не враховуватися. Функціональні частини зображують УГП, встановленими стандартами ЄСКД, і пря­мокутниками.

  На функціональній схемі порівняно зі структурною до­кладніше розкривається зміст пристроїв. Крім того, на ній вказують технічні характеристики функціональних частин (поруч із УГП або на вільному полі схеми поміщають пояс­нювальні написи, діаграми чи таблиці, послідовність проце­сів у часі, а також указують значення параметрів — сили струмів, напруги — в характерних точках, форми імпуль­сів, математичні залежності та ін.).

   

   

  Категорія: Матеріал для учнів | Додав: vovan | Теги: функціональних електиричних схем, Правила виконання структурних
  Переглядів: 1431 | Завантажень: 60 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0