Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Субота, 17.08.2019, 23:41
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для учнів [31]
розробки уроків [1]
Презентації [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 430

Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » Файли » Технічне креслення » Матеріал для учнів

  Лінії та текстова інформація на електричних схемах
  [ Викачати з сервера (37.0 Kb) ] 25.11.2013, 23:23

  Тема: Лінії та текстова інформація на електричних схемах

  План

  1.      Лінії на електричних схемах.

  2.      Текстова інформація.

   

  1.                   Лінії. Залежно від призначення та типу схем лініями зображують: електричні взаємозв’язки (функціональні, ло­гічні тощо), шляхи проходження електричного струму (елек­тричні зв’язки), механічні взаємозв’язки, матеріальні провідники (проводи, кабелі, шини), екранувальні оболонки, корпуси приладів, умовні межі пристроїв і функціональних груп.

  Лінії на схемах усіх типів виконують відповідно до пра­вил, наведених у табл. 1. Товщини ліній вибирають залеж­но від формату схеми та розмірів УГП. На одній схемі ре­комендується застосовувати не більш як три типорозміри ліній за товщиною: тонку b, потовщену 2b і товсту 3b…4b, де b — товщина лінії, що вибирається залежно від розмірів схеми. Вибрані товщини ліній мають бути сталими в усьому комплексі схем на виріб.

  Електричні зв'язки зображують, як правило, тонкими лі­ніями b. Якщо необхідно графічно виділити найважливіші кола (наприклад, кола силового живлення), то використо­вують потовщені та товсті лінії.

  Умовні графічні позначення і лінії зв'язку виконують лі­ніями однієї й тієї самої товщини. Оптимальна товщина лі­ній становить 0,3...0,4 мм.

  Довжину штрихів у штрихових і штрихпунктирних ліні­ях вибирають у зазначених межах залежно від розміру схе­ми. Штрихи в лінії, а також проміжки між ними мають бути приблизно однакової довжини.

  Лінія групового зв'язку. Для зменшення кількості ліній, що зображуються на схемі, рекомендується застосовувати умовне графічне злиття окремих ліній у групoві лінії за правилами, встановленими стандартами.

  При використанні групових ліній треба виконувати такі вимоги. Кожна лінія, що зливається, повинна мати поряд­ковий номер. Допускається позначати лінії літерами або поєднанням літер і цифр.

  Лінії, які зливаються, не повинні мати розгалужень, тоб­то кожний умовний номер має зустрічатися на лінії групо­вого зв'язку два рази. При наявності розгалужень їх кіль­кість указують після порядкового номера лінії через дробо­ву риску.

  Умовні порядкові лінії не присвоюють, якщо лінії, які зливаються, вже мають позначення, наприклад номери про­водів .

  Для зменшення кількості паралельних ліній великої про­тяжності їх рекомендується зображати в однолінійному поданні. При цьому слід зберігати порядок ліній у групі (рис. 267, б). Якщо це неможливо, то на лінії наносять від­повідні позначки.

  Лінії, що зливаються, на всіх видах комплекту зображу­ють одним із двох наведених у стандарті способів: під прямим кутом  або зі зламом під кутом 45е до групової лінії.

  Переривання ліній. Лінії, що сполучають графічні позна­чення на схемах (структурних, електричних), показують повністю. Якщо це неможливо (тобто лінію зв’язку треба вести через усе креслення), то роблять обриви, які закінчу­ють стрілками з відповідними позначками, а в дужках ука­зують місцезнаходження продовження ліній. Аналогічно допускається переривати групи ліній в однолі­нійному виконанні (рис. 268, б).

  Якщо схема виконується на кількох аркушах, то лінії, які переходять з одного аркуша на інший, обривають за межами зображення схеми. Біля обриву ліній указують по­значення або найменування, присвоєне цій лінії (номер про­воду, найменування сигналу та ін.), а в круглих дужках — номер аркуша, на який переходять лінії. Наприклад, А125(4) — лінія з умовними позначеннями А125 перехо­дить на аркуш 4.

  Залежно від призначення текстові дані на схемі мають такі форми запису: умовні літерно-цифрові позначення (но­мери кіл, позначення електричних контактів, елементів тощо; найменування сигналів, функціональних груп та ін.); су­цільний текст (технічні вимоги, пояснення тощо); текст, розбитий на графи (наприклад, таблиці комутації багатопозиційних перемикачів); таблиці, в яких поєднуються текст і графічні позначення (наприклад, таблиці використання кон­тактів реле).

  2.     Текстова інформація. При необхідності на схемі поміща­ють різну текстову інформацію: найменування або характе­ристики електричних сигналів; позначення електричних кіл; технічні характеристики об'єкта, наведені у вигляді тексту, таблиць, діаграм тощо. Розташування та форми запису тек­стових даних на схемах установлюють державні стандарти. Текстові дані можуть розташовуватися: поруч з УГП або всередині них; поруч з лініями; в розриві ліній або в їх кінці; на вільному полі схеми.

  Залежно від призначення текстові дані на схемі мають такі форми запису: умовні літерно-цифрові позначення (но­мери кіл, позначення електричних контактів, елементів тощо; найменування сигналів, функціональних груп та ін.); су­цільний текст (технічні вимоги, пояснення тощо); текст, розбитий на графи (наприклад, таблиці комутації багатопозиційних перемикачів); таблиці, в яких поєднуються текст і графічні позначення (наприклад, таблиці використання кон­тактів реле).

  Усі написи на схемах виконують креслярським шрифтом. .Допускається на одній схемі для виділення різних категорій даних застосовувати шрифти різних розмірів.

  Категорія: Матеріал для учнів | Додав: vovan | Теги: лінія групового зв'язку, текстова інформація на електричних , переривання ліній, лінії на електричних схемах
  Переглядів: 369 | Завантажень: 48 | Рейтинг: 5.0/1
  Всього коментарів: 0