Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
П`ятниця, 29.03.2024, 17:43
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріали для учнів [13]
Презентації [1]
Розробки уроків [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Матеріалознавство » Матеріали для учнів

    Порошкова металургія
    [ Викачати з сервера (13.8 Kb) ] 10.12.2013, 22:49

    Тема: Порошкова металургія

    План

    1 . Поняття про порошкову металургію.

    2. Історія і можливості.

    3.  Отримання металевих порошків.

    4.  Виготовлення порошкових виробів .

    5.  Приготування суміші.

    6. Формування порошку(Пресування).

    7.  Спікання.

    8. Калібрування.

    9. Додаткові операції.

     

    1.     Порошкова металургія - технологія отримання металевих порошків і виготовлення виробів з них(чи їх композицій з неметалічними порошками). У загальному вигляді технологічний процес порошкової металургії складається з чотирьох основних етапів:(1) виробництво порошків,(2) змішування порошків,(3) ущільнення(пресування, брикетування),(4) спікання. Застосовується як економічно вигідна заміна механічної обробки при масовому виробництві. Технологія дозволяє отримати високоточні вироби. Також застосовується для досягнення особливих властивостей або заданих характеристик, які неможливо отримати яким-небудь іншим методом. Порошкова металургія повинна розглядатися в якості можливого методу виробництва будь-якої деталі, при відповідній геометрії і великому обсязі виробництва.

     

    2.     Історія і можливості. Порошкова металургія існувала в Єгипті в III столітті до н. э. Древні інки з дорогоцінних металевих порошків робили прикраси і інші артефакти. У 895 р. до н. э. у Індії методом порошкової металургії була виготовлена залізна колона вагою близько 6 тон і завдовжки близько 7 метрів(по справжній момент колона ідеально збереглася і стоїть в м. Делі біля мечеті Кувват-уль-іслам). Масове виробництво виробів порошкової металургії починається з середини 19-го століття.

    Порошкова металургія розвивалася і дозволила отримати нові матеріали - псевдосплави з компонентів, що не сплавляються литвом, з керованими характеристиками: механічними, магнітними, та ін.

    Вироби порошкової металургія сьогодні використовується в широкому спектрі галузей, від автомобільної і аерокосмічної промисловості до електроінструментів і побутової техніки. Технологія продовжує розвиватися.

     

    3.     Отримання металевих порошків. Існує декілька способів отримання металевих порошків. Фізичні, хімічні і технологічні властивості порошків, форма часток залежить від способу їх виробництва. Ось основні промислові способи виготовлення металевих порошків :

    Механічне подрібнення металів у вихрових, вібраційних і кульових млинах.

    Розпиляло розплавів(рідких металів) стислим повітрям або в середовищі інертних газів. Метод з'явився в 60-х роках. Його достоїнства - можливість ефективного очищення розплаву від багатьох домішок, висока продуктивність і економічність процесу.

    Відновлення руди або окалини. Найбільш економічний метод. Майже половину усього порошку заліза отримують відновленням руди.

    Електролітичний метод.

    Використання сильного струму прикладеного до стержня металу у вакуумі. Застосовується для виробництва порошкового алюмінію.

    У промислових умовах спеціальні порошки отримують також осадженням, вуглецюванням, термічною обробкою.

     

    4.               Виготовлення порошкових виробів. Типовий технологічний процес виготовлення деталей методом порошкової металургії складається з наступних основних операцій: змішування, формування, спікання і калібрування.

     

    5.               Приготування суміші. Змішування - це приготування за допомогою змішувачів однорідної механічної суміші з металевих порошків різного хімічного і гранулометричного складу або суміші металевих порошків з неметалічними. Змішування є підготовчою операцією. Деякі виробники металевих порошків для пресування поставляють готові суміші.

     

    6.               Формування порошку (Пресування). Формування виробів здійснюємо шляхом холодного пресування під великим тиском(30-1000 МПа) в металевих формах. Зазвичай використовуються жорсткі закриті прес-форми. Зазвичай прес-інструмент орієнтований вертикально. Суміш порошків вільно засипається в порожнину матриці, об'ємне дозування регулюється ходом нижнього пуансона. Пресування може бути одно- або двостороннім. Прес-порошок брикетується в порожнині матриці між верхніми і нижнім пуансоном(чи декількома пуансонами у разі виробу з переходами). Сформований брикет виштовхується з порожнини матриці нижнім пуансоном. Для формування використовується спеціалізоване пресове устаткування з механічним, гідравлічним або пневматичним приводом. Отримане пресування має розмір і форму готового виробу, а також достатню міцність для перевантаження і транспортування до печі для спікання.

     

    7.               Спікання. Спікання виробів з однорідних металевих порошків робиться при температурі нижче температури плавлення металу. З підвищенням температури і збільшенням тривалості спікання збільшуються усадка, щільність, і покращуються контакти між зернами. Щоб уникнути окислення спікання проводять у відновній атмосфері(водень, оксид вуглецю), в атмосфері нейтральних газів(азот, аргон) або у вакуумі. Пресування перетворюється на монолітний виріб, технологічна зв'язка вигорає(на початку спікання).

     

    8.               Калібрування. Калібрування виробів потрібне для досягнення потрібної точності розмірів, покращується якість поверхні і підвищується міцність.

     

    9.               Додаткові операції. Іноді застосовуються додаткові операції: просочення мастилами, механічне доопрацювання, термічна, хімічна обробка та ін.

    Категорія: Матеріали для учнів | Додав: vovan | Теги: поняття про порошкову металургію, виготовлення порошкових виробів, отримання порошків
    Переглядів: 3249 | Завантажень: 87 | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0