Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Четвер, 21.11.2024, 23:48
Меню сайту

Категорії розділу
Агротехнологія [20]
Читання схем електрообладнання [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 500

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Матеріали для самостійної роботи на час карантину » Агротехнологія

    Застосування пестицидыв
    [ Викачати з сервера (31.6 Kb) ] 12.04.2020, 16:36

    Застосування пестицидів

    План

    1. Поняття про пестициди
    2. Види пестицидів.
    3. Машини для внесення пестицидів
    4. Приготування робочих розчинів

     

    Пестициди (від лат. pestis — зараза і caedo — вбиваю) — за­гальна назва отруйних хімічних речовин, які використовують для боротьби із шкідниками і хворобами рослин, бур’янами, шкідниками сільськогосподарських рослин.

    Залежно від призначення пестициди поділяються на інсек­тициди для знищення шкідливих комах, акарициди — кліщів, фунгіциди — для боротьби з грибковими хворобами, нематициди — для знищення нематод, родентициди — гризунів, гербі­циди — проти бур’янів. До останніх за характером дії близько стоять дефоліанти, що викликають опадання листя у рослин, де- сикаанти (для підсушування рослин на корені) і ретарданти — препарати, які знижують темпи росту рослин.

    Хімічний захист рослин від бур’янів, шкідників та хвороб сільськогосподарських культур передбачає профілактичний (запобіжний) та знищувальний методи. Найкращого ефекту до­сягають при поєднанні їх з агротехнічними, біологічними та механічними методами. Хімічний захист рослин ведеться до висівання, під час висівання та протягом вегетації культур.

    Його можна поєднувати з такими агроприйомами, як внесення добрив, ретардантів тощо.

    Агротехнічні вимоги щодо хімічного захисту рослин поляга­ють у високовибірковому та ефективному знищенні збудників хвороб, шкідників і бур’янів та виключенні негативної дії пес­тицидів на рослини, навколишнє середовище, людей і тварин.

    Готують робочі розчини пестицидів, суспензій і емульсій аг­регатами «Темп», АПЖ-12, «Пемикс-1002» та СЗС-10 (остан­ній працює в стаціонарному режимі).

    Розчини пестицидів вносять машинами (ОН-4ОО, ОПШ-2000, ОП-2000-1, ОМ-630, обприскувачем-підживлювачем ПОМ-630, на роботах із захисту садів — ОПВ-1200, які агрегатуються з тракторами класу 1,4—2.

    Сухі пестициди вносять обпилювачами ОШУ-50А, які начіп­люються на трактори Т-25, МТЗ усіх модифікацій, ЮМЗ-6АЛ.

    При інтенсивних технологіях вирощування сільськогоспо­дарських культур складають комплексні агрегати, які вносять добрива, гербіциди та інші пестициди. Так, при інтенсивній технології вирощування озимої пшениці за один прохід по тех­нологічній колії передбачено внести гербіциди (2,4 —Д або діа- лен) та фунгіцид (фундазол) або гербіцид у поєднанні з ТУРом. Для цього готують суміш препаратів. Розчини пестицидів вно­сять обприскувачами ПОМ-630 та ОПШ-2000, сухі препарати — ОШУ-50А.

    При індустріальній технології вирощування кукурудзи і со­няшнику комплексний агрегат вносить і одночасно загортає гербіциди. Він складається з причіпного штангового обприску­вача ПОМ-630, дискової борони БД-10Б та середніх зубових бо­рін (ширина захвату 10 м). Щоб не допустити повторних обро­бок однієї і тієї самої площі пестицидами, по краях полів по­значають контрольні лінії, на яких виключають та включають обприскувачі.

    Ефективність внесення пестицидів у боротьбі з бур’янами, шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур за­лежить від ґрунтово-кліматичних умов, обґрунтованого поєд­нання хімічних і агрохімічних заходів, виду і фаз розвитку культури рослин і бур’янів, виду препарату, способу і техніки його застосування.

    Фізичну дозу препарату (Д, кг/га) з урахуванням відсотка діючої речовини (δ, % ) визначають за формулою

    Д = (А-100)/δ,

    де А — норма препарату, кг/га діючої речовини.

    Приклад. Розрахувати фізичну дозу препарату Д, кг/га, якщо треба внести А = 30 кг/га діючої речовини. Добрива вносять у ви­гляді аміачної селітри з вмістом поживної речовини, δ = 34,5 %. Розрахунок проводять за формулою

    Д = (А • 100)/δ = (30 • 100)/34,5 = 87 кг/га.

    При внесенні пестицидів кількість рідини, витраченої на 1 га, залежить від особливості культури, властивостей хімікату й типу обприскувача. Під час обробки тракторними обприску­вачами в середньому на 1 га витрачається 200—400 л препара­ту, а ранцевими — 600—800 л.

    Норму внесення робочого розчину встановлюють регулю­ванням робочого тиску в системі обприскувача, який забезпе­чує певну витрату рідини одним розпилювачем (див. таблицю) та швидкість руху агрегату (Va, км/год), яку обчислюють за формулою

    Vа = (600-qn )/Вр Нр,

    де q — витрати розчину одним розпилювачем, л/хв.; п — кіль­кість розпилювачів; Вр — ширина захвату агрегату, м; Нр — нор­ма внесення робочого розчину, л/га.

    Пропускна здатність розпилювача (q, л/хв) залежно від тиску в системі обприскувача

    Розпилювач

    Діаметр вихідного отвору, мм

    Тиск, Па

    198

    294

    392

    490

    686

    794

    980

    Економічний

    1,5

    0,8

    1,1

    1,2

    1,5

    1,7

    2

    2,1

    Звичайний

    1,25

    0,3

    0,4

    0,45

    0,5

    0,6

    0,7

    0,8

     

    Потребу фізичної дози препарату пестицидів для приготу­вання робочого розчину в окремій місткості обчислюють за формулою

    An = (ЄpN)/Hp,

    де Ац — доза фізичного препарату, кг/га ; N — норма внесення пестицидів, кг/ га; Єр — ємність для приготування робочої су­міші, л.

    Підготовка агрегату до роботи полягає у виборі відповідних завдань щодо виконання певних операцій робочими органами (розпилювачами тощо), встановлення потрібного тиску в системі, розрахунку потрібної швидкості руху, виконанні робіт з підготов­ки робочого розчину. Перед початком роботи перевіряють герме­тичність системи, якість роботи окремих розпилювачів. Щоб не забивалися розпилювачі, розчин треба добре профільтрувати.

    На полі встановлюють межі поворотних смуг, перевіряють якість роботи слідопокажчика. Під час роботи комплексних аг­регатів стежать, чи відповідають дібрані машини ширині за­хвату. При інтенсивних технологіях вирощування озимої пше­ниці та інших зернових культур розставляють колеса за розмі­рами технологічної колії.

    Контроль якості роботи. Ефективність дії пестицидів зале­жить від якості приготування робочого розчину. Коливання концентрації та нерівномірність перемішування робочої ріди­ни має становити не більше як ± 5 %. Різниця у витратах ріди­ни одним розпилювачем повинна бути не більшою як ± 10 %. Швидкість руху агрегату під час внесення пестицидів повинна бути сталою. Не можна вносити пестициди при швидкості віт­ру більше як 5 м/с.

    Категорія: Агротехнологія | Додав: vovan | Теги: ъх види, машини для внесення пестицидыв, Поняття про пестициди, розрахунок норми внесення пестициды
    Переглядів: 357 | Завантажень: 8 | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0