Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
П`ятниця, 22.11.2024, 00:10
Меню сайту

Категорії розділу
Агротехнологія [20]
Читання схем електрообладнання [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 500

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Матеріали для самостійної роботи на час карантину » Агротехнологія

    Догляд за посывами кукурудзи
    [ Викачати з сервера (15.0 Kb) ] 12.04.2020, 16:59

    Догляд за посівами кукурудзи

    План

    1. Операції догляду за посівами кукурудзи
    2. Агротехнічні вимоги
    3. Міжрядні культивації посівів кукурудзи

     

    Під час вирощування кукурудзи на зерно за інтенсивною технологією після посівного прикочування поля до збирання врожаю, як правило, механічний обробіток не проводиться, ос­кільки всяке розпушування ґрунту призводить до випарову­вання і зниження ефективності гербіцидів, внесених перед по­сівом. В окремих випадках за наявності бур’янів можливий ме­ханічний обробіток і обприскування посівів гербіцидами, а в разі появи шкідників — внесення інсектицидів.

    Вирощувати кукурудзу на силос, а також на зерно без вико­ристання ручної праці можна і за загальноприйнятою техноло­гією. У цьому разі основним завданням догляду за посівами є знищення бур’янів механічними знаряддями разом з хімічни­ми засобами, утримання верхнього шару ґрунту в розпушеному стані, а також у проведенні підживлення.

    Агротехнічні вимоги. Догляд за посівами слід виконувати своєчасно, в стислі строки, дотримуватися певних якісних по­казників щодо глибини обробітку, знищення бур’янів, рівно­мірності розподілу та загортання добрив.

    На підставі огляду поля встановлюють вид обробітку, стро­ки виконання, вибирають склад агрегату (за шириною захвату, комплектом робочих органів), визначають ширину захис­ної зони.

    На полі агрегат працює човниковим способом, починаючи із стикового міжряддя. Розворот роблять на поворотних смугах, виконуючи грушоподібний поворот.

    Кірку руйнують боронуванням до сходів та після сходів у фазі утворення 3—5 листочків кукурудзи (БЗЗСС-1 або ЗБНТУ-1; до сходів на важких запливаючих ґрунтах доцільно використовувати мотику МВН-2,8). Роботу виконують упопе­рек посіву. Швидкість руху агрегату під час боронування до сходів 7—9, а після сходів 2—3 км/год.

    Міжрядний обробіток, розпушування, підживлення та під­гортання виконують культиваторами КРН-4,2, КРН-5,6 або КРН-8,4, обладнаними відповідними робочими органами: роз­пушування — долотами та стрілчастими лапами, для знищен­ня бур’янів — бритвами, підживлення — комбінованими лапа­ми, підгортання — дисковими загортачами діаметром 300 мм, які встановлюють на культиваторах під кутом ЗО ° до напрямку руху. Для знищення бур’янів у міжряддях та захисних зонах культиватори КРН-4,2, КРН-5,6 або КРН-8,4 обладнують гол­частими дисками КЛТ-28 чи прополювальними борінками КЛТ-38 (перші краще діють при швидкості руху агрегату 8— 10, а другі — не більше як 6 км/год).

    Першою (обов'язковою) операцією догляду за посівами ку­курудзи є досходове боронування широкозахватним агрегатом із середніх борін на швидкості до 7—9 км/год. При цьому зни­щується 80—90 % пророслих злакових та інших бур’янів, ви­рівнюється поверхня поля, розпушується кірка. Небезпека пошкодження рослин або зсув насіння виключається, оскільки насіння загортається на глибину 5—6 см.

    На не дуже засмічених полях другою операцією є суцільне боронування по сходах агрегатом із легких чи середніх борін на швидкості до 4 км/год. У разі утворення кірки замість борін ви­користовують ротаційні мотики. При цьому операцію краще починати вдень, коли рослини прив’януть і стануть гнучкими, тоді вони менше пошкоджуються.

    Третя операція — суцільне внесення гербіцидів широкоза­хватними штанговими обприскувачами ПОМ-630.

    Четверта операція — міжрядний обробіток культиватором КРН-5,6, який обладнаний стрілчастими лапами, бритвами і пружинними прополювальними боронами КРН-38. Захисна зо­на — 10—12 см, глибина обробітку — до 10 см. Швидкість ру­ху агрегату повинна не перевищувати 5—6 км/год, а під час ро­боти на вищих швидкостях для захисту рослин від присипання ґрунтом треба встановлювати захисні щити КРН-29.

    У разі потреби слід робити два міжрядні обробітки, тоді зні­мають частину зубів з прополювальних борін КРН-38, щоб во­ни обробляли тільки міжряддя.

    Наступні операції — підживлення добривом, розпушуван­ня міжрядь, у разі потреби з одночасним присипанням бур’янів у рядках.

    https://youtu.be/Dy2LzV45q7c

    Категорія: Агротехнологія | Додав: vovan | Теги: агротехнічні вимоги за посівами кук, Опрерації догляду за посівами кукур, міжрядні культивації посівів кукуру
    Переглядів: 353 | Завантажень: 4 | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0