Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Неділя, 28.04.2024, 13:01
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріали для учнів [57]
Презентації [3]
Розробки уроків [1]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Агротехнологія » Матеріали для учнів

    Заходи безпеки при роботі з пестицидами.
    [ Викачати з сервера (17.7 Kb) ] 04.02.2021, 23:32

    Заходи безпеки при роботі з пестицидами.

    План

    1. Загальні вимоги при роботі з пестицидами.
    2. Надання першої медичної допомоги під час роботи з ядохімікатами.

     

    1. Усі роботи, пов'язані з унесенням пестицидів, виконують під керівництвом спе­ціаліста із захисту рослин.

    Особи, які направлені на роботу з отрутохімікатами, повинні пройти поперед­ній медичний оглйд, інструктаж із техніки безпеки праці, пожежної безпеки, а також з надання першої медичної допомоги у нещасних випадках.

    Усі, хто працює з отрутохімікатами, повинні мати допуск на право виконання робіт із пестицидами й агрохімікатами.

    До робіт із пестицидами не допускаються особи, молодші за 18 років, вагітні та маТері, які годують немовлят, громадяни пенсійного віку, особи, які мають про­типоказання за станом здоров'я.

    Особи, які працюють із пестицидами, повинні бути в комбінезонах або халатах, головних уборах, гумових або брезентових рукавицях, у захисних окулярах і рес­піраторах.

    Усі працівники повинні дотримувати правил особистої гігієни. На місці роботи не можна вживати їжу, а також курити. Перед їдою треба зняти спецодяг, вимити з милом руки, лице, прополоскати рот. Не дозволяється виносити спецодяг і засоби індивідуального захисту з робочої зони, а також зберігати їх у жилих приміщеннях й інших не призначених для цього місцях.

    Тривалість роботи з отрутохімікатами не має перевищувати 6 год, за викори­стання сильнодійної отрути - 4 год.

    Спецодяг потрібно регулярно знезаражувати й прати, а засоби індивідуального захисту - чистити. Спецодяг і засоби індивідуального захисту потрібно зберігати в окремих для цього призначених місцях.

    На відставні не менше як 300 м від робочої зони слід виставити попереджу­вальні знаки безпеки. Прибирати їх тільки після закінчення встановленого каран­тинного часу.

    На полях, де застосовують пестициди, відновлювати механізовані роботи з до­гляду за посівами дозволяється через 3-5, а ручні роботи через 7-8 діб. Усі меха­нізовані операції на масивах, де обробляли хімічними засобами захисту, викону­ють тільки на тракторах із закритими кабінами. Працювати безпосередньо з пе­стицидами дозволяється не більше ніж 6 год/добу. Осіб, у яких проявляються оз­наки недомагання, слід зразу ж відсторонити від роботи й направити до лікаря.

    Одним із важливих чинників забезпечення безпеки в роботі з пестицидами є правильне використання сигнальної інформації, яка попереджає населення про використання речовин, небезпечних для людини.

    Допуск, медичну книжку, наряд на види робіт особи, які працюють із пестици­дами, повинні мати при собі під час виконання робіт і надавати їх на вимогу дер­жавного контролю. Проведення робіт із пестицидами й агрохімікатами без допус­ку тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством.

    1. За будь-якої роботи з пестицидами на місці роботи слід мати аптечку першої домедичної допомоги. За перших ознак отруєння - запаморочення, нудота, голов­ний біль - потерпілому слід негайно надати першу допомогу, не очікуючи ме­дичного працівника. Насамперед слід вивести потерпілого на свіже повітря, потім зняти з нього спецодяг, захистивши свої руки гумовими рукавичками.

    Якщо препарат потрапив в організм через шлунково-кишковий тракт, потер­пілого треба напоїти водою, краще теплою, або слабко-рожевим розчином мар­ганцевокислого калію, розчином гірчиці (1 або 0,5 чайної ложки на склянку води) і штучно викликати блювання; якщо в нього запаморочення, викликати блювання не можна. Після блювання слід випити 0,5 склянки води з 2-3 столовими ложками подрібненого активованого вугілля чи 2-3 яєчних білки на 1 л води, суспензію крохмалю з водою, потім, після видалення отруйної речовини зі шлунку, сольовий проносний засіб (20 г гіркої солі на пів склянки води). У разі потрапляння в шлунок рідкого аміаку потрібно провести промивання 1-2%-м розчином оцтової кислоти.

    Якщо отруєння хімікатами сталося через дихальні шляхи (кашель, задуха, синюш­ність), треба зробити теплі інгаляції 2%-м розчином питної соди (за отруєння аміа­ком - 1-2%-м розчином оцтової або лимонної кислоти). У разі сильного кашлю і спазмів у горлі слід вжити 1 пігулку від кашлю, що містить кодеїн фосфату, шию обв'язати чимось теплим. Якщо сталися порушення або зупинка дихання, треба зро­бити штучне дихання, в разі задухи забезпечити вдихання кисню з кисневої подуш­ки, допоки не зменшаться посиніння й задуха.

    У разі потрапляння препаратів в очі їх слід ретельно промити водою або 2%-м розчином питної соди чи борної кислоти, за ураження очей аміаком - 0,5%-м роз­чином квасців, за різкого болю закапати 1-2 краплі 30%-го розчину альбуциду.

    Якщо пестицид потрапив на шкіру, його слід негайно змити водою або, не роз­мазуючи, зняти ватою, марлею, а потім обмити водою з милом. За ураження шкі­ри аміаком обмити обпечені ділянки водою, накласти примочки з 5%-го розчину оцтової або лимонної кислоти.

    У разі запаморочення потерпілому слід дати понюхати вату, змочену нашатир­ним спиртом, можна розтирати шкіру в ділянці скронь, у разі зупинки дихання - зробити штучне. За хриплого дихання штучне робити не можна. За послаблення серцевої діяльності треба зробити масаж серця через грудну клітку. Якщо з'явля­ються судоми, хворого потрібно вивести на чисте повітря.

    Обираючи той чи інший препарат, слід ураховувати ступінь його токсичності.

     

    Категорія: Матеріали для учнів | Додав: vova09671 | Теги: загальні вимоги до роботи із пестиц, надання першої допомоги при потрапл
    Переглядів: 518 | Завантажень: 12 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *: