Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Неділя, 28.04.2024, 16:18
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріали для учнів [57]
Презентації [3]
Розробки уроків [1]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Агротехнологія » Матеріали для учнів

    Внесення пестицидів
    [ Викачати з сервера (19.2 Kb) ] 04.02.2021, 23:12

    План

    1. Агрегати для внесення пестицидів.
    2. Розрахунок номи внесення робочого розчину.
    3. Підготовка агрегату до роботи.
    4. Комплектування і підготовка обприскувача до роботи.
    5. Контроль якості роботи.

     

    1. Пестициди вносять до сівби, під час сівби та впродовж вегетації культур. Внесення можна, поєднувати з такими агрозаходами, як внесення добрив, ретардантів тощо.

    Готують робочі розчини пестици­дів, суспензій і емульсій агрегатами «Темп», ЛПЖ-12, «Пемикс-1002» та СЗС-10. Останні працюють у стаціо­нарних умовах.

    Уносять розчинні пестициди маши­нами: ОН-400, ОПШ-2000, ОП-2000-1, ОМ-630, «СТЕП 2000/18», оборискувачем-підживлювачем ПОМ-630, у садах вико­ристовують ОПВ-1200, які агрегату­ються з тракторами класу 1,4-2.

    Сухі пестициди вносять обпилю­вачами ОШУ-50А, що агрегатуються з колісними тракторами потужністю до 73,5 кВт.

    Під час унесення пестицидів кіль­кість рідини, витраченої на 1 га, за­лежить від особливості культури, властивостей хімікату й типу обпри­скувача. В середньому на 1 га витра­чається за обробки тракторними об­прискувачами 200-400 та ранцеви­ми 600-800 л.

    1. Норму внесення робочого розчину встановлюють регулюванням робочого тис­ку в системі обприскувача, який забезпечує певну витрату рідини одним розпи­лювачем (табл. 18.2) та швидкістю руху агрегата (Vр, км/год), яку розраховують за формулою:

    Vp=600×q×nBp×Hp.

    де: Нр - норма внесення робочого розчину, л/га; q - витрати рідини одним розпи­лювачем, л/хв; п - кількість розпилювачів; Вр - ширина захвату агрегата, м.

    Таблиця 18.2. Пропускна здатність розпилювача (q, л/хв) залежно від тиску в системі обприскувача

    Вид розпилювача

    Діаметр вихідного отвору, мм

    Тиск, Па

    196

    294

    392

    490

    686

    794

    980

    Економічний

    1,50

    0,8

    1,1

    1,2

    1,5

    1,7

    2,0

    2,1

    Звичайний

    1,25

    0,3

    0,4

    0,45

    0,5

    0,6

    0,7

    0,8

     

     

    Фізичну дозу препарату (Д, кг/га) з урахуванням відсотка діючої рідини (δ, %) визначають за формулою:

    Д = 100×Аδ

    де А - доза препарату, кг/га діючої речовини.

    Потрібно заповнити ємність обприскувача водою і відрегулювати тиск у напір­ній магістралі, заміряти фактичну середню витрату рідини через один розпилювач за 1 хв, вибірково підставивши ємність під два-три розпилювачі з метою визна­чення середнього значення. Якщо фактична витрата рідини виявилася більше або менше від розрахункової, зменшити або збільшити робочий тиск за допомогою регулювання на пульті керування, а за значної різниці встановити розпилювачі з іншим діаметром отворів.

    Швидкістю переміщення регулювати норму внесення неефективно через зни­ження продуктивності агрегата. Допускається деяке коригування норми внесення шляхом зміни швидкості руху агрегата у виняткових випадках.

    Особливо важливо в роботі на довгих гонах до 1000-1500 м організувати за­правку ємності обприскувачів-підживлювачів з одного боку поля, де зручний під'їзд до змішувача пестицидів.

    1. Підготовка агрегата до роботи полягає у виборі відповідних завдань з ви­конання певних операцій робочих органів (видів розпилювачів тощо), встанов­ленні потрібного тиску в системі, розрахунку швидкості руху, виконанні робіт з підготовки робочого, розчину. Перед початком роботи перевіряють герметичність системи, якість роботи окремих розпилювачів.

    На полі встановлюють межі поворотних смуг, перевіряють якість роботи слідопокажчика. За роботи комплексних агрегатів стежать, чи відповідають підібрані машини ширині захвату.

    1. Комплектування і підготовка обприскувача до роботи. Для хімічного за­хисту польових культур від шкідників, хвороб і бур'янів найчастіше застосовують обладнані штангою обприскувачі ОВТ-1В, ОШТ-1В, ОПШ-22, ОН-400.

    Для обприскування садів, виноградників, широко застосовують вентиляторні обприскувачі ОВП-2000, малооб'ємні ОУМ-4 та ін.

    За безвітряної погоди вентиляторні обприскувачі можуть працювати на вне­сенні пестицидів проти шкідників і хвороб, а також обробляти польові культури

    методом бокового дуття. На практиці вентиляторні обприскувачі дообладнуються штангою.

    Для підживлення рослин рідкими добривами застосовують машину ПОМ-630, яка начіпляється на просапні трактори й може підживлювати просапні культури з одночасним міжрядним обробітком. Для суцільного внесення в ґрунт дво-три- компонентних розчинів і суспензій рідких комплексних добрив із додаванням мі­кроелементів і пестицидів або без них застосовують ПЖУ-5, ПЖУ-9 та ін.

    ПОМ-630 на підживленні або обприскуванні просапних культур агрегатується з тракторами потужністю до 73,5 кВт, а за суміщення операцій обприскування з пе­редпосівною культивацією - з тракторами потужністю понад 73,5 кВт.

    На штангах обприскувачів установлюю’»» розпилювачі трьох типів: відцентро­ві, дефлекторні й щілиноподібні. Перекомплектування відцентрових розпилюва­чів на дефлекторні полягає тільки в заміні деталей.

    Деякі конструкції щілиноподібних розпилювачів сучасних обприскувачів ма­ють індивідуальний фільтр і клапан-відсікач. Діаметр вихідних Отворів розпилюва­чів зазвичай від 1 до 3 мм.

    Застосування дефлекторних розпилювачів доцільно за низького тиску помпи й у тому разі, якщо треба забезпечити малі дози внесення на одиницю площі без зменшення діаметра вихідних отворів і тиску.

    Робочий тиск в обприскувачах із поршневими помпами становить 0,5-2 мПа (5-20 кг/м2), а з шестеренчастими - до 0,6 мПа (кг/м2).

    В обприскувачів ОН-400, ПОМ-630, ОПВА-1200 є пульт керування. В обприску­вачі ОН-400 керування відсічним клапаном можна здійснювати як вручну, так і від гідросистеми трактора.

    Для самозаправляння обприскувачі обладнують ежекторним пристроєм. Суть принципу ежекції полягає в тому, що внаслідок утвореного у вузькій частині ежекторного пристрою розрідження вода по заправному шлангу надходить в ежектор і далі - в бак. За допомоги ежекції можна закачувати рідину тільки з не­великих глибин - зазвичай на висоту до Н = 5 м.

    Якщо роботи проводять у вітряну погоду, штангу слід опускати якомога нижче. Водночас положення по висоті регулюється перекриттям розпилення суміжних розпилювачів, яке має становити від ЗО до 100 %.

    1. Контроль якості роботи. Ефективність дії пестицидів залежить від якості приготування робочого розчину. Коливання концентрації та нерівномірність пе­ремішування робочої рідини не має перевищувати ±5 %. Щоб не забивалися роз­пилювачі, розчин треба добре профільтрувати. Різниця у витратах рідини одним розпилювачем не має перевищувати ±10 %. Швидкість руху агрегата під час уне­сення пестицидів має бути постійною. На полях не можна припускатися ні огріхів, ні перекриття. Не можна вносити пестициди за швидкості вітру понад 5 м/с.

    Категорія: Матеріали для учнів | Додав: vova09671 | Теги: агрегати для внесення пестицидів
    Переглядів: 705 | Завантажень: 9 | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *: