Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Субота, 27.04.2024, 21:23
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріали для учнів [57]
Презентації [3]
Розробки уроків [1]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Агротехнологія » Матеріали для учнів

    Підготовка до роботи зернозбирального комбайна
    [ Викачати з сервера (17.6 Kb) ] 26.04.2021, 21:37

    Підготовка до роботи зернозбирального комбайна

    План

    1. Контроль якості роботи жниварки
    2. Основні регулювання жниварки.
    3. Контроль якості роботи молотарки.
    4. Основні регулювання молотарки.

     

    Для забезпечення якісної роботи комбайнів слід чітко дотримуватися норм налаштування його органів, знати експлуатаційну швидкість і бездоганно виставити зазори його основних механізмів.

    1. Контроль якості роботи жниварки включає перевірку:

    заданої висоти зрізу стебел і втрат вільним зерном і зрізаним колосом;

    ущільнень між проставкою та похилою камерою, а також між похилою камерою та молотаркою;

    вибраних регулювань шнека жниварки та бітера.

    При роботі жниварки з копіювання рельєфу на рівній ділянці поля перепад висоти зрізу стебел у лівій і правій боковинах не більше 100 мм. В іншому випадку регулюють механізм урівноважування.

    За всією шириною захвату жниварки не має бути незрізаних або вирваних з коренем стебел, а в пальцях різального апарата затиснутих рослин. Для цього усувають несправності всіх сегментів і протирізальних пластин і перевіряють кріплення пальців і притискачів.

    Якщо втрати більше допустимих, слід уточними раніше вибрані регулювання за висотою зрізу, положенню та швидкості обертання мотовила і механізму урівноважування жниварки.

    Для отримання ущільнень між проставкою та похилою камерою, а також похилою камерою та молотаркою ліквідують щілини, крізь які втрачається зерно.

    Перевіряють зазори між шнеком і днищем платформи, між шнеком і відсікачем на вітровому щиті та кут нахилу пальців пальчикового механізму. Технологічний процес при рівномірній подачі маси від шнека до похилої камери має проходити без закушування маси (під шнеком) і перекидання її (через шнек).

    Якщо запобіжна муфта пробуксовує, то перш ніж збільшувати передаваний їй крутильний момент, слід впевнитися в правильно вибраних регулюваннях.

    Крутильний момент не має перевищувати 550...650 Н-м (55...65 кгс • м). В іншому випадку відбуваються технічні відмови деталей шнека та елементів його приводу.

    Зазор між пальцями бітера та днищем корпуса в нормальних умовах експлуатації 28...35 мм. При цьому пальці максимально висунуті з кожуха в західній частині проставки та мінімально — в зоні передачі маси до плаваючого транспортера похилої камери.

     

    1. Основні регулювання жниварки

    Висота мотовила регулюється гідроциліндрами — чим вищий хлібостій, тим вище мотовило. Граблини мотовила мають торкатися стебла в центрі ваги. Він знаходиться приблизно 2/3 від ґрунту або 1/3 від верхівки рослини.

    Якщо торкання відбувається нижче центру воно ваги, то після зрізу рослини може перевалитися через граблину і впасти вперед і потрапити не на жниварку, а під неї.

    Якщо граблини торкаються стебла вище центра ваги, то можливий удар по колосу та вибивання зерна, особливо нижнього, найбільш дозрілих зерен.

    Винос мотовила регулюється гідроциліндрами. Передбачено такі принципи виносу мотовила:

    винос вперед — на полеглому хлібостої;

    винос посередині — на нормальному хлібостої;

    винос назад — на низькому хлібостої.

    Швидкість обертання мотовила регулюється варіатором мотовила — в залежності від швидкості комбайна. Чим вища швидкість комбайна, тим вища швидкість обертання мотовила.

    На полеглому хлібостої частоту обертання мотовила збільшують, для того щоб граблини швидше піднімали його.

    Якщо мотовило обертається душе швидко, то частини стебел торкаються дві граблини. Перша нахиляє ці стебла раніше, ніж до нього підійде різальний апарат, проходить по колосу, вибиває зерно та піднімається вгору. І тільки друга граблина похилить ці рослини в потрібний момент.

    Якщо швидкість обертання мотовила менша за норму, то граблина практично не нахиляє стебла, і вони після зрізання падають довільно, можуть упасти в будь-який бік. У результаті частина стебел падає повз жниварку.

    Нахил граблин забезпечується ексцентриковим механізмом — у залежності від стану хлібостою.

    Нормальний хлібостій — граблини вертикальні.

    Полеглий хлібостій — нахил 15° або 30° назад.

    Високий хлібостій — нахил 15° вперед.

    Положення планок на граблинах добиваються переміщенням планок — у залежності від стану хлібостою.

    Нормальний хлібостій — планки посередині.

    Полеглий хлібостій — планки зняти.

    Низький хлібостій — планки опустити.

    Центрування ножа здійснюється зміною довжини шатуна — сегмент має ходити від центру одного пальця до центру іншого. Допуск ±5 мм.

    Зазор у різальній парі регулюють регулювальними пластинами під притискними лапками — якщо пластини прибрати, зазор зменшиться і навпаки.

    Висота шнека встановлюється опорними пластинами з двох боків жниварки — у залежності від стану хлібостою.

    Нормальний хлібостій — пластини посередині.

    Слабкий хлібостій — шнек опустити.

    Густий хлібостій — шнек підняти.

     

     

    Контроль якості роботи підбирача включає перевірку:

    заданої висоти;

    підбирання валка;

    визначення втрат.

    При укладанні валка на нормальній за висотою та густиною стерні підбирач установлюють так, щоб пальці граблин прочісували зону нижче валка. Якщо останній розташовано на низькій стерні або частково провалюється, то його опускають на землю. При цьому пальці граблин мають торкатися ґрунту й активно підбирати стебла, що провалилися.

    Для забезпечення помірних втрат під час збирання хлібної маси дотримуються таких критеріїв:

    — хлібна маса не має розтягуватися граблинами на порції, а надходить під шнек платформи безперервною стрічкою;

    — маса валка не має накопичуватися перед транспортером і зсуватися по ходу руху комбайна;

    — валок плавно піднімається без крутого перегину перед транспортером підбирача;

    — відсутні колоски з перебитим або відламаним стеблом, що перекидаються через платформу-підбирач.

    1. Контроль якості роботи молотильного апарата полягає в перевірці:

    рівня подрібнення бункерного зерна;

    втрат зерна недомолотом і вільним зерном у соломі та полові;

    чистоти бункерного зерна.

    1. Основні регулювання молотарки.

    Для перевірки рівня дроблення зерна виймають з бункера 150...200 г маси. Розсипають її рівномірним шаром по товщині зерна на кришці бункера. З одного краю підряд відбирають 100 цілого та подрібненого насіння. Чисельність останніх (в орієнтовному перерахуванні за масою на цілі насінини) характеризуватиме рівень подрібнення у відсотках. Для більшої достовірності перевіряють 3—4 рази. Рівень подрібнення не має перевищувати 1—2 %.

    Рівень подрібнення регулюють:

    Швидкістю молотильного барабана.

    Зазорами в підбарабанні.

    Із зменшенням зазора в підбарабанні покращується інтенсивність обмолоту та сепарації, на деці зростає ступінь перетирання соломи, а умови для сепарації зерна на соломотрясі й очищуванні погіршуються.

    Комбайни «Дон» обладнані автономним домолочувальним пристроєм, що практично не подрібнює зерно колоскових культур. Для перевірки втрат зерна недомолотом у соломі з різних місць копиці соломи або валка беруть 3—5 проб, кожна з яких масою близько 0,5 кг, що відповідає 30 л. Виділяють з них недомолочене колосся. Перемолочують їх вручну і визначають середнє значення втрачених зерен в одній пробі.

     

     

    Втрати регулюють:

    Зазором у підбарабанні.

    Швидкістю молотильного барабана.

    Для перевірки втрат вільним зерном у соломі з різних місць копиці беруть 3—5 проб, кожна з яких близько 0,5 кг. Виділяють з них вільне зерно і визначають середнє значення виміряного зерна в одній пробі. За нормальних умов втрати вільним зерном — у соломі мають перевищувати 1 %.

    Втрати вільним зерном регулюють:

    Зазорами в підбарабанні.

    Швидкістю обертання барабана.

    Із збільшенням частоти обертання останнього покращується інтенсивність обмолоту сепарація зерна через деку. Для перевірки втрат недомолотом і вільним зерном у полові з різних місць копиці беруть 3—5 проб, кожна з яких масою близько 100 г (що відповідає при нормальній вологості 3 л). Виділяють з проб вільне зерно та недомолочене колосся. Перемолочують вручну і визначають середнє значення виміряного зерна в одній пробі. Втрати в нормальних умовах мають не перевищувати 0,5—1 %, у тому числі недомолот у полові 0,1—0,3 %. Очистка вважається найскладнішим і найвідповідальнішим агрегатом. На відміну від комбайнів «Нива» і «Колос» у комбайнах «Дон» використовують автономний домолочувальний пристрій. З нього продукти надходять безпосередньо на очистку, а не на соломотряс. У зв’язку з цим різко знижено подрібнення насіння та підвищено ефективність роботи сепаратора грубої купи.

    Рівень втрат регулюють:

    Відкриттям жалюзі решіт і подовжувача верхнього решета.

    Частотою обертання вентилятора.

    Частотою обертання барабана.

    Зазорами підбарабання.

    Необмолочені колоски можуть іти у втрати:

    Від надлишку повітря на очистці (видування колосків).

    Від його недостачі (схід колосків у щільному шарі купи). 

    Критерієм надлишку повітря служать втрати вільним зерном у полові з перевагою щуплих зерен. На відміну циркуляції купи збільшують частоту обертання вентилятора до максимально можливої (решета при цьому доцільно регулювати до найбільших розчинів жалюзі). Такий режим роботи очистки сприяє не тільки скороченню втрат недомолотом і вільним зерном, але й зменшенню залипання решіт при збиранні вологих і засмічених хлібів.

    Чистоту бункерного зерна оцінюють візуально. Якщо за сприятливих погодних умов і нормальної вологості зерна в бункері відсутні колоски або їх дуже мало, а домішок полови незначний, то засміченість відповідає агротехнічним вимогам (не більше 3 %). Чистота бункерного зерна залежить від маси зерна повного бункера. Її рівень регулюють:ступенем відкриття жалюзі решета,подовжувача верхнього решета, швидкістю обертання ротора вентилятора.

    Категорія: Матеріали для учнів | Додав: vova09671 | Теги: основні регулювання молотарки, контроль якості роботи жниварки, контроль якості роботи молотарки, основні регулювання жниварки
    Переглядів: 1212 | Завантажень: 5 | Рейтинг: 5.0/2
    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *: