Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Вівторок, 23.04.2024, 10:12
Меню сайту

Категорії розділу
Презентації [2]
матеріали для учнів [65]
Розробки уроків [2]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Трактори » Розробки уроків

    Розбирання, збирання та технічне обслуговування кривошипно- шатунного механізму двигунів.
    [ Викачати з сервера (13.5 Kb) ] 09.03.2015, 18:26

                                Група № 22                        дата проведення __________________

     

    Тема програми: Двигуни.

     

    Тема уроку:  Розбирання, збирання та технічне обслуговування кривошипно-

                             шатунного механізму двигунів.

     

    Мета уроку: а) навчальна:

    • закріпити на практиці теоретичні знання будови кривошипно- шатунного механізму тракторних двигунів;
    • сформувати та виробити уміння самостійно використовувати знання, навички;
    • оволодіти навичками розбирання і складання деталей КШМ;
    • відпрацювати навички складанню деталей КШМ;
    • навчитись розрізняти деталі різних двигунів;

                            б) розвивальна:

    • активізувати розумову діяльність учнів;
    • формування прийомів мислення: аналіз – порівняння – узагальнення – висновок;
    • розвиток уваги, спостережливості, логічного мислення;
    • розвиток пізнавальних можливостей, самостійності;

    в) виховна:

    • виховувати старанність в роботі;
    • прищеплювати почуття відповідальності.

    Тип уроку:    закріплення і удосконалення знань та умінь учнів.

     

    Методи та прийоми проведення уроку: лабораторно-практичне заняття.

     

    Дидактичне забезпечення: робочий зошит, плакати КШМ двигунів Д – 240, Д – 65Н, СМД – 18, А – 41, інструкційні карти, відео фільм «Кривошипно-шатунний механізм».

     

    Матеріально-технічне забезпечення: проектор, комп’ютер, двигуни в зборі СМД – 62, Д – 240, Д – 37Е, А – 41, кран-балка, стенд для ремонту двигунів, комплекти інструментів.

     

    Міжпредметні зв’язки: фізика «Тертя».

     

    Перелік знань та умінь: будови КШМ тракторних двигунів, можливості з’ясування причин неполадок, та здійснення розбирання і складання КШМ тракторних двигунів.

     

    Хід уроку

    І.     Організаційна частина:                                                                                                   5 хв.

    • Перевірка наявності учнів;
    • Перевірка готовності учнів до уроку;
    • Допуск з охорони праці.

     

    ІІ.    Актуалізація знань учнів:                                                                                                15 хв.

    • Повідомлення теми і програми уроку;
    • Перевірка опорних знань, умінь учнів, необхідних для виконання лабораторно-практичної роботи, для цього учням пропонується дати відповіді на слідуючі питання:
    1. Для чого призначений КШМ?
    2. З яких основних деталей складається КШМ двигуна?

    Два наступних питання учні дають із використанням інтерактивного методу «Мікрофон». Для цього найкраще підготовлений учень виходить до дошки і на плакаті показує названі учнями складові частини. Перший  ряд називає нерухомі деталі, а другий ряд – рухомі деталі КШМ.

    1. Назвіть та покажіть на плакаті нерухомі деталі КШМ?
    2. Назвіть та покажіть на плакаті рухомі деталі КШМ?
    3. Назвіть, які ви знаєте основні неполадки КШМ та їх характерні признаки?

     

    ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.                                                                          5 хв.

    • Цільова установка лабораторно-практичного заняття;
    • Пояснення основних правил користування інструкційними картами;
    • Пояснення послідовності виконання лабораторно-практичної роботи.

     

    ІV. Самостійна робота учнів.                                                                                                      55 хв.

    • Видача завдань учням для виконання лабораторно-практичної роботи;
    • Контроль викладачем правильності виконання учнями завдань;
    • Індивідуальна робота з учнями;
    • Контроль за дотримання учнями правил охорони праці.

     

    V.  Підведення підсумків.                                                                                                          10 хв.

    • Аналіз виконання роботи і допущених помилок;
    • Оцінювання роботи;
    • Домашнє завдання: Повторити пройдений матеріал.
    Категорія: Розробки уроків | Додав: vovan | Теги: план уроку ЛПЗ трактори
    Переглядів: 2852 | Завантажень: 64 | Коментарі: 7 | Рейтинг: 3.2/4
    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *: