Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Четвер, 28.03.2024, 19:39
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріали для учнів [15]
Презентації [0]
Розробки уроків [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » ТО і ремонт промислового обладнання » Матеріали для учнів

    Запірні вентилі
    [ Викачати з сервера (15.8 Kb) ] 13.04.2014, 18:32

    Запірні вентилі

    План

    1. Поняття про запірні вентилі.
    2. Класифікація запірних вентилів.
    3. Будова запірних вентилів.

     

    1. Поняття про запірні вентиль

    Запі́рна армату́ра  — пристрої для керування потоками матеріалів природних газів, нафти тощо) в трубопроводах, котлах, агрегатах, резервуарах та інших технічних апаратах. Найпоширеніший вид найпоширеніший вид трубопровідної арматури. Кріпиться на трубах за допомогою перехідних патрубків (муфтових, фланцевих, цапфових або штуцерних) або приварюється.

    Основні конструктивні елементи запірної арматури — корпус і запірний пристрій.

     

    2. Класифікація запірних вентилів

    За призначенням:

    Розрізняють запірну арматуру загальнотехнічного і спеціального призначення.

    Найширше застосування в промисловості отримала запірна арматура загальнотехнічного призначення, яка використовується при транспортуванні неагресивних рідин і газів.

    Запірна арматура спеціального призначення застосовується для корозійних, агресивних або токсичних середовищ, а також для умов високого тиску, низьких і наднизьких температур, вакууму тощо і виготовляється з легованих хромонікелевих сталей.

           За конструкцією запірного елемента:

    У залежності від форми запірного пристрою і характеру переміщення його в корпусі під час роботи запірна арматура поділяється на:

    крани;

    клапани (вентилі);

    засувки;

    заслінки (поворотні або дискові затвори).

          У крані регулювання потоку здійснюється кутовим зміщенням отвору запірного пристрою навколо   

           осі, що перпендикулярна до осі прохідного отвору корпуса.

    У зворотному клапані відключення (перекривання) потоку здійснюється перекриванням отвору сідла корпусу тарілкою (грибком) запірного пристрою в наслідку дії зворотного напряму потоку і сили тяжіння чи пружини.

    У регулюючому клапані (вентилі) регулювання потоку здійснюється вертикальним зміщенням, відносно сідла, тарілки (грибка) запірного пристрою яка (який) вільно прикріплена (прикріплений) до штоку з різьбою. При підніманні штока в межах вільного руху тарілки (грибка) між штоком і отвором сідла корпусу, вентиль може працювати в режимі зворотного клапана.

    Засувка — запірна трубопровідна арматура, у якій запірний чи регулюючий елемент переміщається перпендикулярно до осі потоку робочого середовища.

    Дисковий затвор (заслінка) — тип трубопровідної арматури, в якій замикаючий чи регулюючий елемент має форму диска, що повертається навколо осі, що розміщена перпендикулярно чи під кутом до напрямку потоку робочого середовища. Також ці пристрої ще називають поворотними затворами, герметичними клапанами, гермоклапанами.

     

    3. Будова запірних вентилів.

    Кран — вид запірної арматури, у якому керування потоком здійснюється кутовим зміщенням отвору запірного пристрою навколо осі, що переважно перпендикулярна до осі прохідного отвору корпуса.

    Крани можуть виконувати функцію запірної чи регулювальної апаратури або розподільчого пристрою та призначені для роботи з газовими чи рідкими середовищами, у тому числі в'язкими чи забрудненими,суспензіямипульпамишламами. Вони використовуються на магістральних газопроводах і нафтопроводах, у системах міського газопостачання, на резервуарахкотлах та інших галузях.

    Головні відмінності в конструкції кранів полягають у формі запірного елементу, він може бути у вигляді кулі, конуса або циліндра. Сучасним і прогресивним представником кранів є кульовий кран. Інколи використовуються незважаючи на суттєві недоліки конструкції, конусні крани. Циліндричні конструкції запірних елементів мають обмежене використання.

     

    3. Будова запірних вентилів.

    Переваги:

    Можливості використання кранів у гідросистемах визначаються наступними характеристиками. Переваги:

    низька вартість, компактність конструкції;

    малий опір потоку у відкритому стані;

    простота ручного керування;

    просте механічне замикання у будь-якій позиції.

    Недоліки:

    складність реалізації механічного чи електричного керування;

    відносно великий час перемикання.

    Принцип роботи:

    У затворі дисковий замикальний елемент пов'язаний з валом, кінець якого виведено назовні і з яким сполучено вал двигуна приводу, що керує положенням диска. Коли затвор закритий, диск повністю зупиняє потік рідини. Якщо затвор повністю відкритий диск розміщається паралельно до напрямку потоку. У цьому положенні він також спричиняє падіння тиску, тому що частину перетину труби, на відміну від засувки, все ж перекриває диск. Заслінка може також працювати в частково відкритому положенні.

    Через деяку схожість форми затвора з метеликом, в англомовній літературі дискові затвори отримали назву «butterfly valve» (англ. butterfly — метелик).

    Засувка — запірна трубопровідна арматура, у якій запірний чи регулюючий елемент переміщається перпендикулярно до осі потоку робочого середовища. Засувки — дуже поширений тип запірної арматури. Вони широко застосовуються практично на усіх технологічних і транспортних трубопроводах діаметрами від 15 до 2000 міліметрів в системах житлово-комунального господарствагазо- і водопостачання,нафтопроводах, об'єктах енергетики та інших об'єктах при робочих тисках до 25 МПа і температурах до 565 °C.

    Шиберна засувка:

    Є однодисковим різновидом паралельної засувки, в якій затвор є шиберним одностороннім. Такі засувки застосовуються в тих випадках, коли допускається лише односторонній напрям потоку робочого середовища і не потрібна висока герметичність запірного органу. Вони призначені для встановлення як запірні пристрої на трубопроводах, що транспортують каналізаційні стоки, шламипульпи та інші, забруднені механічними домішками середовища. Іноді затвор виконується ножовим для забезпечення герметичності шляхом руйнування частинок в робочому середовищі, в цьому випадку засувки називаються шиберними ножовими.

     

    Категорія: Матеріали для учнів | Додав: vovan | Теги: запірні вентилі, класифікація запірних вентилів, будова і принцип роботи запірних ве
    Переглядів: 2966 | Завантажень: 68 | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0