Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Четвер, 25.04.2024, 11:31
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріали для учнів [15]
Презентації [0]
Розробки уроків [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » ТО і ремонт промислового обладнання » Матеріали для учнів

    Відцентрові насоси
    [ Викачати з сервера (50.7 Kb) ] 07.10.2013, 21:05

    Тема: Призначення та будова відцентрових насосів

    План

    1.     Призначення відцентрових насосів.

    2.     Класифікація відцентрових насосів.

    3.     Схеми роботи відцентрових насосів.

    4.     Характеристики роботи відцентрових насосів.

     

    1.     Насос відцентровий рос. насос центробежный;  — насос лопатевий, який діє за допомогою відцентрових сил і в якому рідке середовище переміщується через робоче колесо від центра до периферії.

    2.     Відцентрові насоси класифікують за кількістю ступенів (робочих коліс) та тиском.

    За кількістю ступенів насоси бувають:

    Одноступеневі;

    Багатоступеневі.

    За тиском насоси бувають:

    Нормального тиску;

    Високого тиску;

    Комбіновані.

    Роботу відцентрових насосів з механічним приводом можна охарактеризувати за:

    кількістю подачі рідини (продуктивність пожежного насосу);

    напором насосу, який розвивається (тиском);

    висотою забору води (геометрична висота всмоктування);

    потужність насосу;

    величиною коефіцієнту корисної дії (ККД пожежного насосу);

    кількістю обертання валу двигуна.

    Всі параметри взаємопов’язані між собою та залежать від величини обертання валу насоса, адже неможливо оцінити продуктивність і напір насосу, не зазначивши частоту обертання привідного валу. Відцентрові насоси забезпечують подачу води рівномірно, без пульсацій. Важливим є те, що вони можуть працювати «на себе». При перекриванні ствола або загині напірних рукавів, насос буде продовжувати неперервну роботу, при цьому напір в порожнині насоса буде залишатись сталим. Відцентрові насоси не потребують складного приводу від двигуна, надійні в роботі та прості в керуванні. Насос може споживати не більше 70 % потужності, що розвиває двигун, та працювати безперервно на протязі 6 годин при будь-яких температурах навколишнього середовища.

    3.     Паралельна робота відцентрових насосів , (рос. параллельная работа центробежных насосов,) — сумісна робота кількох насосів на один загальний або кілька зв'язаних між собою напірних трубопроводів. Для побудови сумарної характеристики двох однакових насосів необхідно подвоїти абсциси одного насоса при однакових ординатах (напорах). Продуктивність кожного насоса, які вибирають для паралельної роботи, має дорівнювати половині розрахункової витрати, а напір відповідати повній витраті. При зупинці одного насоса продуктивність другого та споживана потужність збільшуються. Найефективнішою паралельна робота буде при пологій характеристиці трубопроводу та плавному зниженні характеристики насоса. Аналогічним чином відбувається паралельна робота трьох однакових насосів.

    Послідовна робота відцентрових насосів (рос. последовательная работа центробежных насосов,) — здійснюється подачею води одним насосом у всмоктувальний патрубок другого при необхідності збільшити напір, зберігаючи витрату сталою (або майже сталою).

     

    4. Насоса відцентрового характеристика — графічні залежності напору, що його розвиває насос, споживаної потужності, кавітаційного запасу й коефіцієнта корисної дії від подачі насоса. Розрізняють паспортну (заводську) і ймовірну (в конкретній свердловині) Н.в.х. Остання може істотно відрізнятися від паспортної Н.в.х. внаслідок неякісного виготовлення конкретного насоса, відмінності в'язкості видобувної нафти від в'язкості води і наявності в продукції свердловини вільного газу.

    Характеристики насоса мають декілька характерних точок або зон. Початкова точка характеристики відповідає роботі насоса при закритій засувці на напірному патрубку (Q = 0). У цьому випадку насос розвиває напір Н0 та споживає потужність (N0 ≠ 0). Потужність, яку споживають (бл. 30% номінальної) витрачається на механічні втрати на нагрів води у насосі. Робо-та насоса при закритій засувці можлива лише на холодній воді протягом нетривалого часу (декілька хвилин).

    Оптимальна точка характеристики с відповідає максимальному значенню к.к.д. Оскільки крива Q (η) має у зоні оптимальної точки пологий характер, то на практиці використовують робочу частину характеристики насоса (зона між точками a та b). Робоча частина характеристики залежить від допустимого зниження к.к.д., яке приймають не більше 2 — 3% від його максимального значення. Максимальна точка характеристики — кінцева точка кривої Q(Н) відповідає тому значенню подачі, після якого насос може увійти у кавітаційний режим.

    Основною кривою, яка характеризує роботу насоса, є крива залежності напору від подачі Q (Н). У залежності від конструкції насоса форма кривої Q (Н) може бути різною. Для різних насосів існують криві, які безперервно знижуються, та криві з ділянкою, що збільшується (що мають максимум). Перші називають стабільними, а другі — нестабільними (лабільними) характеристиками. У свою чергу, криві обох типів можуть бути пологими, нормальними та крутоспадними.

    Категорія: Матеріали для учнів | Додав: vovan | Теги: призначення, Класифікація, схеми роботи відцентрових насосів т
    Переглядів: 3843 | Завантажень: 97 | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0