Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
П`ятниця, 26.04.2024, 04:12
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріали для учнів [15]
Презентації [0]
Розробки уроків [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » ТО і ремонт промислового обладнання » Матеріали для учнів

    Ремoнт пластинчатих теплooбмінників.
    [ Викачати з сервера (14.1 Kb) ] 27.10.2013, 18:23

    Тема:  Ремoнт пластинчатих теплooбмінників.

     

    План

    1.     Основні неполадки теплообмінників.

    2.     Низька якість рідини-теплоносія.

    3.     Ушкодження пластин теплообмінника.

    4.     Пошкодження ущільнень.

     

    1.     Недотримання правил експлуатації теплообмінника, відсутність належного сервісного обслуговування і регулярних промивань системи частенько приводять до виходу з ладу усієї системи, який припускає проведення капітального ремонту теплообмінника. Причинами для ремонту теплообмінника можуть стати найрізноманітніші неполадки в роботі системи від течі до засмічення теплообмінника різного роду нерозчинними забрудниками. Нерідко необхідність в ремонті теплообмінника виникає в тих випадках, коли як рідина-теплоносій використовується вода низької якості. Минула недостатнє очищення вода містить величезну кількість різноманітних домішок, здатних пошкодити систему і тим самим викликати необхідність ремонту теплообмінника. Іншими словами, існує величезна кількість причин, що обумовлюють необхідність проведення ремонту теплообмінника. Розглянемо деякі з них.

     

    2.         Низька якість рідини-теплоносія.

    Величезна частина неполадок, що ведуть до необхідності проведення ремонту пластинчатого теплообмінника, своєю причиною має низька якість рідини-теплоносія. У сучасних системах опалювання частенько як рідина-теплоносій використовується звичайна вода, яка не рідко не проходить увесь комплекс водоочисних заходів. У воді, що не пройшла водопідготовку, можуть міститися різного роду домішки як розчинені, так і нерозчинні, які здатні спровокувати неполадки в роботі системи і, як наслідок, необхідність проведення ремонту пластинчатого теплообмінника.

    Однією з найбільш поширених проблем, що ведуть до ремонту теплообмінника, є виникнення на внутрішніх поверхнях різного роду накипу, який істотно знижує теплопровідність елементів теплообмінника, що, у свою чергу, призводить до зниження ефективності системи і збільшення витрат на підтримку необхідних температурних параметрів. Необхідність ремонту теплообмінників в подібних ситуаціях виникає за відсутності регулярного промивання, під час якого з системи видаляється велика частина забрудників.

    У подібних ситуаціях достатньою мірою для ремонту теплообмінника є розбірне механічне промивання елементів теплообмінника за допомогою спеціальних чистячих засобів. Безразборная хімічне промивання системи в подібних ситуаціях не може вважатися ремонтом теплообмінника, оскільки цей захід вважається достатньої для регулярного сервісного обслуговування системи, але не для ремонту пластинчатого теплообмінника.

    Окрім виникнення нальоту на внутрішніх поверхнях теплообмінника вода низької якості може спричинити засмічення системи, під час якого велика частина нерозчинних забрудників скупчується в нижній частині теплообмінника, порушуючи циркуляцію рідини-теплоносія через пластини або труби системи. Ремонтом системи в подібних випадках також може вважатися розбірна гідродинамічна процедура з використанням спеціальних установок для промивання теплообмінника.

    Слід враховувати, що ремонт теплообмінників в тих ситуаціях, коли причиною неполадок є низька якість води, шляхом розбірного механічного промивання може бути здійснений тільки в розбірних системах, паяні ж теплообмінники підлягають заміні.

    Причиною неполадок, що спричиняють за собою ремонт теплообмінника, можуть стати найрізноманітніші забрудники, які міститися у воді. Так, наприклад, одним з найбільш поширених типів накипу, перешкоджаючій нормальній роботі теплообмінника, є накип, до складу якого входить карбонат кальцію. Не меншу небезпеку для теплообмінника представляють біологічні забрудники на зразок мулу або бактерій. Для ремонту теплообмінників в подібних випадках використовуються різні хімічні реагенти на зразок каустичної соди, здатні знищити усі мікроорганізми, що знаходяться в системі.

     

    Ремонт теплообмінників, причиною якого є низька якість шляхом розбірного промивання вважається одним з найбільш простих випадків, оскільки для ремонту пластинчатих теплообмінників в подібних ситуаціях досить звичайного прочищення деталей системи.

     

    3.  Ушкодження пластин теплообмінника.

    Найбільш поширеною причиною ремонту пластинчатих теплообмінників є ушкодження її основних функціональних елементів - металевих пластин, через які циркулює рідина-теплоносій. Як і згадувалося раніше, необхідність ремонту пластинчатого теплообмінника може бути викликана низькою якістю рідини-теплоносія, проте накип і виникнення нальоту не можна вважати ушкодженням пластин. Пошкоджені пластини теплообмінника можуть стати причиною таких неполадок як внутрішню течу теплообмінника, тому ремонт пластинчатого теплообмінника вважається необхідним заходом у разі ушкодження пластин.

    Зазвичай під ушкодженням пластин теплообмінника мається на увазі корозія металевих пластин, наслідком якої може стати виникнення внутрішньої течі, тобто вільного переходу рідини-теплоносія з одного контура теплообмінника в інший. Металеві пластини теплообмінника постійно піддаються корозійному при яких процес корозії протікає з набагато більшою швидкістю.

    Для відвертання необхідності проведення ремонту пластинчатого теплообмінника рекомендується використання різних інгібіторів, які додаються в рідину-теплоносій, проте у разі корозійного ушкодження пластин ремонт теплообмінника або заміна пластин стає обов'язковою мірою.

    Окрім хімічного або корозійного ушкодження пластин існує також вірогідність механічної дії, яка також призводить до зниження ефективності роботи теплообмінника, що веде до необхідності проведення ремонту пластинчатого теплообмінника. Механічні ушкодження найчастіше бувають викликані неправильною експлуатацією системи, який, приміром, вважається перевищення певного тиску.

     

    4. Пошкодження ущільнень.

    Ще одним обов'язковим елементом усіх пластинчатих теплообмінників є ущільнювачі. Необхідність проведення ремонту пластинчатих теплообмінників у разі ушкодження ущільнювачів виникає внаслідок високого ризику появи внутрішньої і зовнішньої течі, яку призводить до зниження ефективності системи у разі виникнення внутрішньої течі або ж до втрати рідини-теплоносія у разі зовнішніх протікань.

    Ушкодження ущільнень, що веде до виникнення необхідності проведення ремонту пластинчатого теплообмінника, може бути викликане різними чинниками, проте найбільш поширеною причиною є неправильна експлуатація системи. Під неправильною експлуатацією системи, що веде до її виходу з ладу і, як наслідок, до ремонту пластинчатого теплообмінника, мають на увазі порушення відразу декількох правил. До таких правил можна віднести не лише відсутність регулярного сервісного обслуговування, відсутність регулярних промивань, але і недотримання параметрів, вказаних в використання не відповідної до конкретного типу ущільнень рідини-теплоносія, промивання ущільнень агресивними засобами, які спричиняють за собою його ушкодження, і інші чинники. Ремонт пластинчатих теплообмінників в таких випадках є простою заміною ущільнень, які вийшли з ладу.

    Фахівцями сьогодні рекомендується проведення регулярного ремонту пластинчатих теплообмінників, який має на увазі заміну ущільнень. Це передусім пов'язано з тим, що в процесі експлуатації ущільнення зношуються, тріскаються або зсихаються, що негативно позначається на їх ізоляційних здібностях, тому регулярний ремонт пластинчатих теплообмінника може запобігти багатьом небажаним наслідкам внутрішнього або зовнішнього протікання теплообмінника.

    Категорія: Матеріали для учнів | Додав: vovan | Теги: основні неполадки теплообмінників, їх причини та способи усунення непо
    Переглядів: 1291 | Завантажень: 57 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0