Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Понеділок, 19.11.2018, 16:51
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріали для учнів [14]
Презентації [0]
Розробки уроків [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 419

Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » Файли » ТО і ремонт промислового обладнання » Матеріали для учнів

  Поняття про конвеєр.
  [ Викачати з сервера (11.7 Kb) ] 27.10.2013, 19:37

  Тема: Поняття про конвеєр.

  План

  1.     Поняття про конвеєр.

  2.     Класифікація конвеєрів.

  3.     Переваги та недоліки конвеєрів.

  4.     Загальна будова конвеєра.

   

  1.     Конвеєр – машина безперервної дії, призначена для транспортування насипних і штучних вантажів - корисних копалин, породи, закладальних матеріалів та інш. Широко застосовується в кар'єрах, на шахтах, збагач. ф-ках.

   

  2.     Класифікація конвеєрів.

  Основні типи конвеєрів:

  ґвинтові (шнекові),

  роликові,

  гравітаційні,

  стрічкові,

  стрічково-канатні,

  стрічково-ланцюгові,

  скребкові,

  вібраційні,

  пластинчасті та ін.

  До конвеєрів належать також елеватори та ескалатори.

  За конструктивними ознаками розрізняють конвеєри з гнучким тяговим органом і без тягового органу. У перших К. вантаж рухається разом з тяговим органом на його робочій гілці (стрічкові, стрічково-канатні, стрічково-ланцюгові, скребкові, пластинчасті конвеєри, елеватори). В інших конвеєрах поступальний рух вантажу здійснюється при коливному або обертовому рухові робочих елементів (інерційні, вібраційні, шнекові, роликові конвеєри). Для живлення конвеєрів застосовується електрична, рідше гідравлічна і пневматична енергія.

  За кутом підйому розрізняють горизонтальні і слабкопохилі (6-3о), похилі (до 18-20о і до -16о ), крутопохилі конвеєри (понад 18-20о і понад -16о).

  Траса конвеєра може бути як прямолінійною, так і криволінійною, став К. постійної або змінної довжини. К. бувають стаціонарні, напівстаціонарні і пересувні, за призначенням - для підземних, відкритих гірничих робіт, загального призначення, спеціальні (наприклад, живильники, перевантажувачі тощо). Особливий різновид конвеєра являє конвеєрний поїзд.

   

  3.     Переваги конвеєрів: безперервність переміщення вантажів, завантаження і розвантаження без зупинок, висока продуктивність, велика довжина транспортування, високий ступінь автоматизації, забезпечення умов безпеки праці, високі техніко-економічні показники.

   

  4.     Основні елементи конвеєра: тяговий, вантажний або тягово-вантажний органи; опорні і напрямні елементи; конвеєрний постав, рухома частина.

  В Україні конвеєри випускають Дніпропетровський завод будівельних машин, Львівський конвеєробудівний завод, харківський завод "Світло шахтаря” та інші підприємства.

  Категорія: Матеріали для учнів | Додав: vovan | Теги: класифікація конвеєрів, поняття про конвеєр, переваги конвеєрів, загальна бюудова конвеєрів
  Переглядів: 1148 | Завантажень: 55 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0