Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Понеділок, 19.11.2018, 16:28
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для учнів [31]
розробки уроків [1]
Презентації [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 419

Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » Файли » Технічне креслення » Матеріал для учнів

  Загальні креслення будівель і споруд
  [ Викачати з сервера (55.9 Kb) ] 28.10.2013, 21:27

  Тема: Загальні креслення будівель і споруд

  План

  1.    Види будівельного креслення

  2.    Конструкція будівлі.

  3.    Склад будівельного креслення.

  1.       

  5

  Рис. 263

  Рис. 264


  Роботи з будівництва будівель поділяють на загально-будівельні та спеціальні. Будівельні креслення залежно від призначення бувають проектними, на яких зображуються: будівлі та споруди для будівництва, і виконавчими, що скла­даються після того, як будівлю або споруду побудовано.

  2.        Креслення будівель виконують прямокутним проекціюванням на основі площини проекцій — фронтальної, гори­зонтальної та профільної. Конструкцію будівлі на кресленні показують за допомогою кількох зображень, тобто дають вигляд спереду — головний фасад, вигляд збоку — бічний фасад, плани, вертикальні розрізи. Кількість зображень визначається конструкцією будівель.

  Фасадом називають вигляд (проекцію) будівлі спереду, ззаду або збоку. Фасади будівлі дають уявлення про її зов­нішній вигляд, загальну форму та розміри, про кількість поверхів, наявність вікон, дверей, балконів або лоджій. На рис. 263, а зображено фасад будівлі в лінійній графіці, а на рис. 263, б — у чорно-білій штриховій манері як демонстра­ційний проект. На цих зображеннях не наносять розмірів, за винятком відміток, які іноді проставляють, якщо їх немає на планах і розрізах.

  Відміткою назрівають число, що вказує висоту горизон­тальної площадки над нульовою площиною. За нульову від­мітку приймають рівень підлоги першого поверху. Знак від­мітки показано на рис. 263, а. Відмітки завжди наносять у метрах, число записують на поличці. Воно показує, наскільки вище або нижче при знаку "мінус" нульової відмітки знахо­диться відмічений рівень. Наприклад, відмітка 2,72 вказує на те, що поверхня підлоги другого поверху знаходиться на висоті 2,72 м, покрівля — на висоті 5,85 м.

  3.         Вигляд збоку — це зображення зовнішнього вигляду будівлі ліворуч або праворуч на профільній площині про­екцій. Бічний вигляд будівлі дуже часто замінюють побудовою одного чи кількох (як правило, двох) вертикальних розрізів, а іноді дають вигляд збоку і поперечний розріз.

  Планом будівлі називають її зображення, в думках розсі­чене горизонтальною площиною на рівні віконних і двер­них прорізів та спроектоване на горизонтальну площину про­екцій (рис. 264). Плани виконують для кожного поверху.

  На планах показують взаємне розташування приміщень, у тому числі сходових кліток, їх форму та розміри, розта­шування вікон і дверей, товщину стін та перегородок, по­ложення і розміри колон. На планах наносять зображення санітарно-технічного устаткування, іноді — побутового.

  Вигляд на будівлю зверху є планом покрівлі.

  Розріз служить для виявлення конструкції будівлі та ви­соти поверхів (рис. 265). Дістають його за допомогою верти­кальних січних площин, що проходять, як правило, по ві­конних і дверних прорізах. Іноді для здобуття розрізу за­стосовують не одну, а дві й більше січних паралельних пло­щин. У такому разі розріз буде складним або ступінчастим.

  Креслення фасадів будівлі, її планів і розрізів у сукуп­ності складають загальне креслення будівлі, яке дає повне уявлення про її зовнішній вигляд та внутрішню будову. Загальне креслення у будівельному кресленні рівнозначне складальному кресленню у машинобудівному кресленні.

  Категорія: Матеріал для учнів | Додав: vovan | Теги: споруд, висотна відмітка, загальні креслення будівель, фасад, план будівлі, вигляд з боку
  Переглядів: 680 | Завантажень: 80 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0