Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Вівторок, 16.04.2024, 07:44
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для учнів [32]
розробки уроків [1]
Презентації [4]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Технічне креслення » Матеріал для учнів

    Види розрізів
    [ Викачати з сервера (11.2 Kb) ] 14.10.2013, 17:21

    Тема: Види розрізів.

    План

    1.      Прості розрізи.

    2.      Складні розрізи.

     

    Розріз може бути утворений однією або кількома січними площинами. Залежно від кількості січних площин розрізи поділяють на прості та складні.

    Прості розрізи. Простим називають розріз, утворений внаслідок перетину предмета однією січною площиною.

    При виконанні розрізів січна площина відносно горизонтальної площини проекцій може займати вертикальне, горизонтальне чи похиле положення. Залежно від положення січної площини прості розрізи поділяють на вертикальні, горизонтальні та похилі.

    Вертикальним називають розріз, утворений січною площиною, яка перпендику­лярна до горизонтальної площини проекцій. Вертикальна січна площина може бути по-різному розташована відносно фронтальної і профільної площин проекцій. Залежно від цього розрізняють фронтальні та профільні вертикальні розрізи.

    Вертикальний розріз називають фронтальним, якщо січна площина паралельна фронтальній площині проекцій. Вертикальний розріз буде профільним, якщо січна площина паралельна профільній площині проекцій.

    Горизонтальним називають розріз, утворений січною площиною, яка паралельна горизонтальній площині проекцій.

    Похилим називають розріз, утворений січною площиною, що розташована під будь-яким (але не прямим) кутом до горизонтальної площини проекцій

    Залежно від положення січної площини відносно двох основних вимірів предмета (довжини й висоти) розрізи поділяють на поздовжні й поперечні. Розріз називають поздовжнім, якщо січна площина проходить уздовж довжини або висоти предмета. Розріз слід вважати поперечним, якщо січна площина проходить перпендикулярно до довжини чи висоти предмета.

    Повний розріз тут непотрібний. Для предмета, зображеного на рисунку 159, б, застосовано два місцевих розрізи, які виявляють форму отворів на його кінцях. Повний розріз для такого предмета недоцільний, бо його середня частина суцільна.

    Місцевий розріз виділяють на вигляді суцільною хвилястою лінією. Вона не повинна збігатися з іншими лініями на вигляді або бути їх продовженням. Проводять суцільну хвилясту лінію від руки.

    3.     Складні розрізи. Деякі предмети мають таку внутрішню будову, яку неможливо показати на розрізі за допомогою однієї січної площини. В таких випадках застосовують розрізи, утворені за допомогою кількох січних площин. Розрізи, утворені двома і більше січними площинами, називають складними.

    Залежно від положення січних площин складні розрізи поділяють на ступінчасті й ламані.

    Ступінчастим називають складний розріз, утворений кількома паралельними січними площинами.

    Подивіться на предмет, зображений на рисунку 160, а. Він має отвори, які розташовано так, що їх неможливо показати на кресленні, застосувавши одну січну площину. Тому предмет умовно розрізано трьома паралельними січними площинами, кожна з яких виявляє форму окремого отвору (рис. 160, б). У площині креслення всі три січні площини суміщені в одну. Утворений таким чином розріз і буде ступінчастим (рис. 160, в).

    Ламаним називають складний розріз, утворений за допомогою площин, які перетинаються.

    На рисунку 161, а зображено предмет, форма якого потребує виконання на кресленні ламаного розрізу. Щоб показати форму перерізу, отвору і заглибини, предмет умовно розрізано двома січними площинами, що перетинаються (рис. 161,6). У площині креслення похилу січну площину суміщено з вертикальною січною площиною. Одержане таким чином зображення являє собою ламаний розріз (рис. 161, в).

    Суміщуючи січні площини в одну, похилу площину умовно повертають. Так уникають спотворення розрізу.

     

    Категорія: Матеріал для учнів | Додав: vovan | Теги: складні розрізи, місцеві розрізи, прості розрізи, види розрізів, ламані розрізи
    Переглядів: 2572 | Завантажень: 78 | Рейтинг: 1.0/1
    Всього коментарів: 0