Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
П`ятниця, 29.03.2024, 18:04
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для учнів [32]
розробки уроків [1]
Презентації [4]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Технічне креслення » Матеріал для учнів

    УВЕДЕННЯ ДО КУРСУ КРЕСЛЕННЯ
    [ Викачати з сервера (691.1 Kb) ] 12.10.2014, 19:30

    УВЕДЕННЯ ДО КУРСУ КРЕСЛЕННЯ

    План

    1.      Поняття про креслення та його види.

    2.      Лінії креслення.

    3.      Формати креслень.

    4.      Масштаби креслень.

     

    1. Завдяки своєму тривалому розвитку в наш час креслення стали досконалим і важливим засобом відображення технічних ідей, передачі та збереження інформації про об’єкти виробництва, предмети і продукти праці. Залежно від свого призначення і змісту графічної інформації сучасні технічні креслення мають багато різновидів. Найбільшого поширення набули креслення деталей, складальні креслення, креслення загального вигляду, теоретичні, габаритні, монтажні, ремонтні та деякі інші креслення.

    Креслення деталі (робоче креслення) містить зображення деталі та відомості, необхідні для її виготовлення і контролю.

    Складальне креслення зображає виріб та дає відомості, необхідні для його складання (виготовлення) і контролю.

    Креслення загального вигляду визначає конструкцію виробу, взаємодію його основних частин і пояснює принцип роботи.

    Теоретичне креслення дає поняття про геометричну форму (обриси) виробу і координати розташування складових частин.

    Габаритне креслення містить контурне (спрощене) зображення виробу, його габаритні й ті розміри, які потрібні для його приєднання до інших виробів.

    Монтажне креслення — це контурне (спрощене) зображення виробу, де наявні відомості, необхідні для його встановлення (монтажу) на відведеному для цього місці.

    Ремонтне креслення містить відомості про ті місця, які підлягають ремонту, і необхідні для цієї операції дані.

    Сучасні технічні креслення створюються за допомогою різноманітних засобів механізації й автоматизації конструкторсько-графічних робіт. Важливе місце серед них посідає комп’ютер, який з відповідним програмним забезпеченням дає змогу значно скоротити обсяг інструментальних графічних побудов на кресленнях.

     

    1. Для виконання креслень застосовують лінії різної товщини й начерку. Як видно з рисунка 3, кожна лінія на кресленні має своє призначення. Державним стандартом встановлено 9 типів ліній креслення. У шкільному курсі креслення вивчаються п'ять ліній, основні відомості про які наведено в таблиці 1. На перших порах найчастіше ви будете застосовувати такі лінії: суцільну товсту основну, суцільну тонку, штрихову і штрихпунктирну. Пізніше ви познайомитесь з іншими типами ліній.

    Розглянемо, у чому полягають особливості начерку і призначення основних типів ліній креслення.

    Суцільна товста основна лінія призначена для показу видимих контурів предметів. Нею виконують також рамку креслення, графи основного напису. її товщина може бути у межах від 0,5 до 1,4 мм (залежно від розмірів і складності зображень на кресленні, від формату креслення). Вибрана товщина лінії має бути однаковою для всіх зображень на даному кресленні.

                     

                            Лінії креслення Таблиця 1 

               

     

     

    3.    Креслення повинні бути однаково зрозумілими як для тих, хто їх виконує, так і для тих, хто буде ними користуватись. Тому існують єдйні правила виконання креслень та вимоги до їх оформлення. Вони містяться у документах, які називають Державними стандартами.

    Правила виконання та вимоги до оформлення креслень, встановлені Державними стандартами, є обов’язковими для всіх, хто виконує креслення.

    Формати креслень. Щоб креслення було зручно зберігати, а також користуватися ними, їх виконують на аркушах паперу певного розміру. Розміри аркуша креслярського паперу називають форматом. Формат аркуша визначається розмірами його сторін.

    Таблиця 2.1. Формати креслень

    Позначення формату

    Розміри сторін формату, мм

    АО

    841x1189

    А1

    594x841

    А2

    420x594

    АЗ

    297x420

    А4

    210x297

     
     

     

    Для виконання креслень передбачено 5 основних форматів, кожний з яких має своє позначення і розміри сторін (табл. 2.1). Найбільшим серед них є формат АО з розмірами сторін 841x1189 мм (його площа дорівнює 1 м2).Всі інші формати утворені послідовним поділом його на дві рівні частини паралельно до меншої сторони відповідного формату (рис. 2.1).

    4.   Зображення предмета на кресленні обирають так, щоб якнайкраще передати його будову і раціонально використати поле креслення. Перевагу завжди слід віддавати зображенням предметів у натуральну величину. Але не всі предмети можуть так викреслюватися. Тому при виконанні креслень предметів їх зображення умовно зменшують або збільшують. Відношення розмірів зображення предмета на кресленні до його дійсних розмірів називають масштабом креслення. Масштаб креслення показує, у скільки разів його зображення зменшені чи збільшені порівняно зі самим предметом.

    Зображення на кресленнях можуть бути виконані в натуральну величину (тобто за дійсними розмірами предмета), у масштабі зменшення або збільшення.

    Значення масштабів стандартизоване:.

    масштаби зменшення — 1:2; 1:2,5; 1:4; 1:5; 1:10; 1:15; 1:20; 1:40; 1:50; 1:75; 1:100 тощо;

    масштаби збільшення — 2:1; 2,5:1; 4:1; 5:1; 10:1; 15:1; 20:1; 40:1; 50:1; 75:1; 10:1 тощо.

    Перевагу завжди віддають масштабу натуральної величини 1:1.

    Наприклад, масштаб 1:2 означає, що розміри зображення на кресленні в 2 рази менші від розмірів самого предмета. Масштаб 5:1 показує, що лінійні розміри зображення в 5 разів більші від дійсних розмірів зображеного на кресленні предмета.

    Категорія: Матеріал для учнів | Додав: vovan | Теги: масштаби креслень, формати креслень, лінії креслення, поняття про креслення та конструкто
    Переглядів: 1784 | Завантажень: 63 | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0