Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Вівторок, 16.04.2024, 11:20
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для учнів [32]
розробки уроків [1]
Презентації [4]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Технічне креслення » Матеріал для учнів

    Умовні позначення частин будівель
    [ Викачати з сервера (2.25 Mb) ] 13.01.2014, 19:13

    Тема: Умовні позначення частин будівель

    План

    1.    Складові частини будівлі.

    2.    Умовні графічні позначення частин будівель.

     

    1.    Будь-які будівлі складаються з однотипних конструктивних елементів: фундаментів, стін і колон, перегородок, перекриттів, сходів, покрівлі, вікон, дверей. Усі ці елемен­ти є окремими самостійними частинами будівель.

    Фундаментом називається частина будівлі, що є опорою для стін і передає наванта­ження на грунт. Як правило, він розташовується під землею та при наявності підва­лу є одночасно його стінами. Матеріалом для фундаменту є природний камінь, цегла, бетон і залізобетон.

    Стіни призначені для вер­тикального огородження бу­дівлі. Вони поділяються за призначенням та розташуван­ням. Зовнішні і внутрішні стіни, що сприймають наван­таження від конструктивних елементів будівлі та переда­ють їх на фундамент, нази­вають носійними, або капі­тальними. Ці стіни будують з каменю, цегли, бетону та інших матеріалів. У зовніш­ніх стінах установлюють двер­ні й віконні блоки, влашто­вують заглиблення для розмі­щення опалювальних при­строїв, шаф, сміттєпроводів. У внутрішніх стінах прокла­дають димоходи, вентиля­ційні канали, канали для прихованої проводки електроос­вітлювальної, телефонної, телевізійної та радіотрансляцій­ної мереж.

    Перегородки внутрішні огороджувальні конструкції, що розділяють суміжні приміщення в будівлі. Перегородки виконують з деревини, цегли, бетону, залізобетону, гіпсу та інших матеріалів.

    Сходи є основним засобом сполучення між поверхами. Вони бувають внутрішні, зовнішні (вхідні) та службові (горищні, підвальні, пожежні). Сходи складаються з площадок і мар­шів. Маршем називається похила частина сходів. Сходова площадка — горизонтальний елемент сходів між маршами.

    Покрівлею називають верхню частину будівлі, що захищає її від діяння атмосферних опадів, сонячних променів, вітру.

     

    2.    Для влаштування вікон і дверей у стінах залишають спеціальні прорізи (рис. 262). Іноді ці прорізи влаштовують з виступами для встановлення коробки вікна або дверей. Такі виступи називають чвертями (їх роблять у чверть цеглини) На загальних будівельних кресленнях, які зображають будівлі та інші споруди, через їх дрібний масштаб"застосо­вують умовні позначення конструктивних частин (дверних і віконних прорізів, сходів та ін.). Умовні графічні позна­чення цих елементів наведено в табл. 17.



    Категорія: Матеріал для учнів | Додав: vovan | Теги: будова будівлі, площадка, сходи, покрівля, умовні графічні позначення частин б, перегородка, Фундамент, стіна
    Переглядів: 1610 | Завантажень: 64 | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0