Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Понеділок, 19.11.2018, 17:35
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для учнів [31]
розробки уроків [1]
Презентації [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 419

Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » Файли » Технічне креслення » Матеріал для учнів

  Умовні літерно-цифрові позначення.
  [ Викачати з сервера (5.52 Mb) ] 09.12.2013, 22:59

  Тема: Умовні літерно-цифрові позначення.

  План

  1.    Позначення електричних елементів на схемах.

  2.    Умовні літерно-цифрові позначення електричних елементів.

   

  1.       У загальному випадку позиційне позначення складається з трьох частин, які мають самостійне смислове значення і записуються без розділових знаків та пропусків. У першій частині, що містить одну або кілька латинських літер (табл. 20), указують вид елемента (пристрою). Наприклад, Rрезистор; L — котушка індуктивності; VT — транзистор; DD інтегральна цифрова схема. У другій частині пози­ційного позначення, яка містить одну або кілька цифр, за­значають порядковий номер елемента (пристрою) в межах групи елементів (пристроїв) заданого виду. Наприклад, R1, R2,..., R31; С1, С14; VТ2; DD48. Якщо в одному пристрої міститься два і більше елементів, зв’язаних між собою меха­нічними або електричними зв’язками, то допускаються такі позиційні позначення: R2.1, R2.2; DD1.1, DD2.2. У третій частині позиційного позначення, що містить одну або кіль­ка літер, допускається вказувати функціональне призначен­ня елемента (пристрою), використаного в схемі заданого виробу (табл. 21). Наприклад, С41 — конденсатор, що за­стосовується як інтегрувальний;      R2N — резистор, що вико­ристовується як вимірювальний.

  Позначення електричних контактів роблять так. Якщо вони є контактами (виводами) елемента або пристрою — покуп­ного виробу — й мають маркування, то останнє повторю­ється в конструкторському документі (на схемі або в таб­лиці). Позначення, не нанесені на виріб, але зазначені в його документації (наприклад, цоколівка електровакуумних приладів, номери виводів мікросхем, реле та ін.), також повторюються в конструкторських документах. Якщо елек­тричним контактам позначення присвоюють під час розроб­лення виробу, то контакти позначають порядковими номе­рами, починаючи з одиниці: 1, 2, З, 10, ... або 01, 02, 03,   10,...  .

  В адресному позначенні об’єктів, зображених на одному аркуші документа, вказують рядок або колонку, в яких роз­ташовано об’єкт, чи літерно-цифрові координати відповідної зони. Наприклад, R1 (E) — резистор R1 зображено в ряду Е; С4(06) — конденсатор С4 зображено в колонці 06. При посиланнях на інші аркуші документа в адресне позна­чення включають номер аркуша, а при посиланнях на інші документи — позначення відповідного документа.

   

   

   

   

   

   

   

   

  2.     

   

  Категорія: Матеріал для учнів | Додав: vovan | Теги: умовні літерно-цифрові позначення е
  Переглядів: 591 | Завантажень: 60 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0