Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Четвер, 28.03.2024, 13:14
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для учнів [32]
розробки уроків [1]
Презентації [4]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Технічне креслення » Матеріал для учнів

    Умовні графічні позначення зального користування.
    [ Викачати з сервера (265.0 Kb) ] 05.11.2013, 22:46

    Тема: Умовні графічні позначення зального користування.

    План.

    1.  Призначення умовних графічних позначень загального користування.

    2.  Умовні графічні позначення загального використання.

    3.  Умовні графічні позначення руху.

    4.  Умовні графічні позначення керування.

    5.  Умовні графічні позначення напряму електромагнітної енергії.

     

    1. Елементи на електричних схемах позначають за допомо­гою умовних зображень.

    Умовні зображення у вигляді зовнішніх обрисів і прямо­кутників не регламентовано стандартами, умовні ж графічні позначення елементів, а також знаки (наприклад, рід стру­му, види з’єднань обмоток та ін.) встановлюються держав­ними стандартами. За нашого часу ці стандарти узгоджено з рекомендаціями 1S0 та ІЕС. Слід ураховувати, що стан­дартами встановлюються УГП не тільки електричних еле­ментів, а й гідравлічних, пневматичних, кінематичних.

    Умовні графічні позначення та знаки, передбачені дер­жавними стандартами, призначені для складання електрич­них схем, які застосовуються в різних галузях електротех­ніки, радіоелектроніки, телебачення, обчислювальної техні­ки, а також електричних і електронних схем в авіації, кос­монавтиці, машинобудуванні, сільському господарстві та ін.

    2.   Графічні позначення загального застосування. Широко використовують знак регулювання — стрілку, що перети­нає символ під кутом 45е (рис. 270): а — загальне позна­чення; б — плавне; в — ступінчасте; г — підстроювальне; д — нелінійне регулювання. Біля знака регулювання можна вказати уточнювальні дані: е — нелінійна зміна залежно від напруги; є — регулювання при силі струму, що дорів­нює нулю; ж — кількість ступенів при ступінчастому регу­люванні.

    При нанесенні загального знака регулювання на символ резистора, конденсатора або котушку індуктивності діста­ють символ конденсатора змінної ємності, змінного резисто­ра чи котушки з регульованою індуктивністю (рис. 271, а> б, в відповідно), а при нанесенні знака підстроювального регулювання (рис. 271, г, д) призначення резистора та ко­тушки індуктивності змінюються. Якщо треба вказати, під дією якої фізичної величини відбувається регулювання еле­мента, то біля його символу поміщають відповідне позначен­ня: рис. 271, е — терморезистор; рис. 271, є — вариконд.

    Особлива група символів — це знаки, що вказують на­прямок руху в широкому розумінні цього слова. Щоб пока­зати механічне переміщення рухомих деталей, використову­ють стрілки (рис. 272): а — рух праворуч; б — рух ліво­руч; в — рух в обидва боки; г рух обмежено.

    Дві паралельні похилі стрілки, розташовані під кутом 45°, символізують світловий потік і разом з тим утворюють по­значення приладів, дія яких грунтується на фотоелектрич­ному ефекті (рис. 273): а — фоторезистор; б — світлодіод.

    Обертальний рух показують на схемах стрілками, зігну­тими у вигляді дуг кіл (рис. 274): а — за рухом годиннико­вої стрілки; б — проти руху годинникової стрілки; в в обох напрямках.

    Складовою частиною символів деяких елементів є знак, який показує спосіб керування їх рухомими деталями (рис. 275): а — натисненням на кнопку; б — витягуванням кноп­ки; в — поворотом; г — ножним приводом; д натиснен­ням і поворотом.

     

    Напрямок потоку електромагнітної енергії показують стрілкою (мал. 276).

    Категорія: Матеріал для учнів | Додав: vovan | Теги: умовні графічні позначення загально
    Переглядів: 1565 | Завантажень: 72 | Рейтинг: 2.0/2
    Всього коментарів: 0