Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Понеділок, 19.11.2018, 16:10
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для учнів [31]
розробки уроків [1]
Презентації [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 419

Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » Файли » Технічне креслення » Матеріал для учнів

  Типи електричних схем
  [ Викачати з сервера (13.5 Kb) ] 18.11.2013, 22:52

  Тема: Типи електричних схем

  План

  1.     Схеми першої групи.

  2.     Схеми другої групи.

  3.     Схеми третьої групи.

  4.     Схеми четвертої групи.

   

  1.         Залежно від призначення (для загального ознайомлен­ня, визначення розташування елементів і т. д.) схеми по­діляють на типи, об'єднані в чотири групи. Кожному типу присвоюється шифр, що складається з трьох цифр: перша цифра вказує групу, друга та третя цифри характеризують тип у групі. Наприклад, 101 — схема структурна (група 1, тип 01).

  Схеми групи 1 призначені для загального ознайомлення з електричними складовими частинами об'єкта і вивчення загальних принципів їх роботи та взаємозв'язків:

  структурна (101) — схема для здобуття загального уяв­лення про виріб, його основні функціональні частини, їх призначення і взаємозв'язок, яка застосовується під час роз­роблення схем інших типів, а також експлуатації виробу;

  функціональна (102) — схема для пояснення процесів, що відбуваються у виробі або його функціональних части­нах, яка використовується під час вивчення принципу робо­ти виробу, монтажу, налагодження, контролю та ремонту виробу.

  2.     Схеми групи 2 призначені для визначення повного скла­ду і докладного вивчення принципу роботи об'єкта, а також для його розрахунку:

  принципова (201) — схема для здобуття детального уяв­лення про принцип роботи виробу, визначення повного скла­ду функціональних частин і зв'язків між ними, яка застосовується під час розроблення конструкторських документів, монтажу, налагодження, контролю та ремонту виробу;

  еквівалентна (202) — схема для аналізу і розрахунку параметрів (характеристик) функціональних частин виробу або виробу в цілому.

  Схеми є основою для розробки інших конструкторських документів, зокрема креслень, а також схем груп 3 та 4. Ними користуються під час налагодження, регулювання, контролю, експлуатації і ремонту виробів.

  3.     Схеми групи 3 призначені для подання відомостей про електричні з'єднання складових частин об'єкта або об'єкта в цілому:

  схема з'єднань (301) — схема для здобуття уявлення про види, методи, засоби та місця з'єднання складових частин виробу, яка застосовується під час розроблення конструк­торських документів, монтажу, налагодження, контролю та експлуатації виробу, включаючи його ремонти;

  загальна схема (302) — схема для визначення розташу­вання складових частин комплексу та з'єднання їх між со­бою на місці експлуатації, яка використовується під час оз­найомлення з комплексом, контролю та експлуатації;

  схема підмикання (303) — схема для визначення зовніш­ніх приєднань виробу, яка застосовується під час розроблен­ня конструкторських документів, монтажу, налагодження, контролю та експлуатації виробу, включаючи його ремонти.

  Схеми використовуються під час розроблення інших кон­структорських документів, насамперед креслень, що визна­чають прокладання і способи кріплення проводів, джгутів та кабелів в об'єкті, а також для здійснення приєднань, на­лагодження, контролю, експлуатації об'єктів.

  4.     Схеми групи 4 призначені для визначення відносного роз­ташування об'єктів або складових частин об'єкта, а при не­обхідності також електричних з'єднань (проводів, джгу­тів, кабелів):

  схема розташування (401) — схема для визначення від­носного розташування складових частин виробу та, при не­обхідності, зв'язків між ними, яка застосовується під час розроблення конструкторських документів, монтажу, виго­товлення та експлуатації виробу;

  схема електроустаткування і проводки на планах (402) — схема для визначення відносного розташування складових частин об'єкта в будівлях та спорудах;

  схема електропостачання і зв'язку (403) — схема для визначення відносного розташування складових частин об'єк­та на місцевості.

  Схемами групи 4 користуються під час розроблення інших конструкторських документів, а також під час виготовлення та експлуатації об'єктів.

  Комбінована схема — це схема, що містить елементи і зв'язки різних видів схем одного типу, які стосуються одно­го виробу. На схемах одного типу допускається зображати фрагменти схем інших типів з використанням відповідних правил виконання схем. У технічно обґрунтованих випад­ках допускається суміщати схеми різних типів. Виконання схем має задовольняти правила стандартів для відповідних типів схем.

  Категорія: Матеріал для учнів | Додав: vovan | Теги: схеми другої групи, схеми третьої групи, схем першої групи, схеми четвертої групи
  Переглядів: 767 | Завантажень: 61 | Рейтинг: 5.0/1
  Всього коментарів: 0