Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
П`ятниця, 26.04.2024, 07:39
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для учнів [32]
розробки уроків [1]
Презентації [4]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Технічне креслення » Матеріал для учнів

    Правила виконання принципових схем
    [ Викачати з сервера (616.3 Kb) ] 29.10.2013, 21:33

     

    Тема: Правила виконання принципових схем

    План

    1.   Правила виконання принципових схем.

    2.   Способи виконання принципових схем.

    1.        На принциповій схемі зображують всі електричні елемен­ти та пристрої, необхідні для здійснення і контролю у ви­робі заданих електричних процесів, усі електричні зв'язки між ними, а також електричні елементи (рознімні з'єднан­ня, затискачі тощо), якими закінчуються вхідні та вихідні кола.

    Схеми креслять для виробів у вимкненому стані. В техніч­но обґрунтованих випадках дозволяється окремі елементи схеми креслити у вибраному робочому положенні, вказуючи на полі схеми режим, для якого накреслено ці елементи.

     

    2.        Умовні графічні позначення елементів, функціональних груп виконують суміщеним або рознесеним способом. При суміще­ному способі складові частини елементів або пристроїв зобра­жують на схемі так, як вони розташовані у виробі, тобто близько одна до одної. При рознесеному способі УГП складових час­тин елементів розташовують у різних місцях схеми з ураху­ванням порядку проходження через них струму так, щоб ок­ремі кола були зображені найнаочніше. На рис. 344, а зобра­жено принципову електричну схему вмикання трифазного дви­гуна суміщеним, а на рис. 344, б — рознесеним способом.

    Схеми виконують у багато- або однолінійному зображенні. В першому випадку кожне коло зображують окремою лі­нією, а елементи в колах — окремими УГП. На рис. 345, а показано найпростішу схему вмикання лампи розжарюван­ня (наприклад, у кімнаті) в багатолінійному виконанні, а на рис. 345, б — в однолінійному.

    Крім зображення у схему входять написи, що характери­зують вхідні та вихідні кола, а також позиційні позначення елементів і перелік їх.

    Біля УГП елементів, призначення та використання яких в умовах експлуатації потребують пояснення (це стосується регульованих елементів, контрольних точок, гнізд та ін.), мають бути поміщені написи, знаки або графічні позначен­ня, ідентичні тим, які буде нанесено на виріб.

    Усім елементам і пристроям у межах об'єкта, що зобра­жуються на схемі, присвоюються умовні літерно-цифрові позиційні позначення.

    Порядкові номери присвоюють елементам і пристроям, починаючи з одиниці, для елементів та пристроїв одного виду відповідно до послідовності їх розташування на схемі зверху вниз у напрямку зліва направо (рис. 346). Послідов­ність присвоєння порядкових номерів може бути порушена залежно від розміщення елементів в об'єкті, напрямку про­ходження сигналів або функціональної послідовності про­цесу, а також при внесенні в схему змін. Позиційні позна­чення проставляють на схемі поруч з УГП елементів і при­строїв по можливості з правого боку або над ними.

    Дані про елементи та пристрої, зображені на схемі об'єк­та, записують у специфікацію або поміщають поруч з еле­ментами на вільному полі схеми. На рис. 347 показано фраг­мент специфікації.

    Порядок запису елементів у переліку або специфікації такий: елементи записують за групами (видами) в алфавіт­ному порядку літерних позиційних позначень. У межах кож­ної групи елементи розташовують у порядку зростання но­мерів. Заголовки підкреслюють тонкою суцільною лінією.

     

    Категорія: Матеріал для учнів | Додав: vovan | Теги: способи виконання принципових схем, основні правила виконання принципов
    Переглядів: 1028 | Завантажень: 67 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0