Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Понеділок, 19.11.2018, 16:23
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для учнів [31]
розробки уроків [1]
Презентації [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 419

Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » Файли » Технічне креслення » Матеріал для учнів

  Правила виконання принципових схем
  [ Викачати з сервера (616.3 Kb) ] 29.10.2013, 21:33

   

  Тема: Правила виконання принципових схем

  План

  1.   Правила виконання принципових схем.

  2.   Способи виконання принципових схем.

  1.        На принциповій схемі зображують всі електричні елемен­ти та пристрої, необхідні для здійснення і контролю у ви­робі заданих електричних процесів, усі електричні зв'язки між ними, а також електричні елементи (рознімні з'єднан­ня, затискачі тощо), якими закінчуються вхідні та вихідні кола.

  Схеми креслять для виробів у вимкненому стані. В техніч­но обґрунтованих випадках дозволяється окремі елементи схеми креслити у вибраному робочому положенні, вказуючи на полі схеми режим, для якого накреслено ці елементи.

   

  2.        Умовні графічні позначення елементів, функціональних груп виконують суміщеним або рознесеним способом. При суміще­ному способі складові частини елементів або пристроїв зобра­жують на схемі так, як вони розташовані у виробі, тобто близько одна до одної. При рознесеному способі УГП складових час­тин елементів розташовують у різних місцях схеми з ураху­ванням порядку проходження через них струму так, щоб ок­ремі кола були зображені найнаочніше. На рис. 344, а зобра­жено принципову електричну схему вмикання трифазного дви­гуна суміщеним, а на рис. 344, б — рознесеним способом.

  Схеми виконують у багато- або однолінійному зображенні. В першому випадку кожне коло зображують окремою лі­нією, а елементи в колах — окремими УГП. На рис. 345, а показано найпростішу схему вмикання лампи розжарюван­ня (наприклад, у кімнаті) в багатолінійному виконанні, а на рис. 345, б — в однолінійному.

  Крім зображення у схему входять написи, що характери­зують вхідні та вихідні кола, а також позиційні позначення елементів і перелік їх.

  Біля УГП елементів, призначення та використання яких в умовах експлуатації потребують пояснення (це стосується регульованих елементів, контрольних точок, гнізд та ін.), мають бути поміщені написи, знаки або графічні позначен­ня, ідентичні тим, які буде нанесено на виріб.

  Усім елементам і пристроям у межах об'єкта, що зобра­жуються на схемі, присвоюються умовні літерно-цифрові позиційні позначення.

  Порядкові номери присвоюють елементам і пристроям, починаючи з одиниці, для елементів та пристроїв одного виду відповідно до послідовності їх розташування на схемі зверху вниз у напрямку зліва направо (рис. 346). Послідов­ність присвоєння порядкових номерів може бути порушена залежно від розміщення елементів в об'єкті, напрямку про­ходження сигналів або функціональної послідовності про­цесу, а також при внесенні в схему змін. Позиційні позна­чення проставляють на схемі поруч з УГП елементів і при­строїв по можливості з правого боку або над ними.

  Дані про елементи та пристрої, зображені на схемі об'єк­та, записують у специфікацію або поміщають поруч з еле­ментами на вільному полі схеми. На рис. 347 показано фраг­мент специфікації.

  Порядок запису елементів у переліку або специфікації такий: елементи записують за групами (видами) в алфавіт­ному порядку літерних позиційних позначень. У межах кож­ної групи елементи розташовують у порядку зростання но­мерів. Заголовки підкреслюють тонкою суцільною лінією.

   

  Категорія: Матеріал для учнів | Додав: vovan | Теги: способи виконання принципових схем, основні правила виконання принципов
  Переглядів: 520 | Завантажень: 58 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0