Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
П`ятниця, 14.12.2018, 11:26
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для учнів [31]
розробки уроків [1]
Презентації [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 422

Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites

 • Статистика

  Онлайн всього: 2
  Гостей: 2
  Користувачів: 0

  Головна » Файли » Технічне креслення » Матеріал для учнів

  Правила виконання електричних схем.
  [ Викачати з сервера (32.9 Kb) ] 23.10.2013, 19:54

  Тема: Правила виконання електричних схем.

  План

  1.    Основні вимоги виконання електричних схем.

  2.    Загальні підходи при виконанні схем.


  1.          Для зручності користування та читання схем установлено загальні правила і вимоги до їх виконання. Відповідно до державних стандартів на кожний виріб розробляються певні види та типи схем. Комплект схем, що розробляються,
  визначається особливостями виробу. їх кількість на виріб має бути мінімальною, але в сукупності вони мають містити відомості в обсязі, достатньому для проектування, виготовлення, настроювання, регулювання, експлуатації та ремонту виробу.

  Під час виконання схем будь-яких видів для позначення елементів застосовують УГП, встановлені стандартами ЄСКД. Використання на схемах тих або інших УГП визначається правилами виконання відповідних типів схем. Виконуючи електричні схеми, розрізи не застосовують, а використовують тільки зовнішні окреслення, УГП та прямокутники.

  Умовні графічні позначення не відображують дійсні розміри позначення елементів, а лише визначають їх вид. Одним і тим самим символом або знаком можна позначати один і той самий електричний апарат незалежно від його розмірів. Наприклад, електричний двигун у кілька ватів або кіловатів позначається однаковим символом. Тому схеми, як правило, виконують без додержання масштабу, причому в них дійсне просторове розташування складових частин виробів або не враховують взагалі, або враховують наближено. На схемах у масштабі виконуються резистори, конденсатори, діоди та інші елементи.

  Крім стандартизованих УГП на схемах допускається застосовувати позначення, побудовані на основі стандартизованих, а також нестандартизованих позначень. Перші два види позначень на схемах не пояснюють. Нестандартизовані позначення на схемах обовязково пояснюють.

  Допускається виконувати схеми в межах спрощеного контуру конструкції виробу. В цьому разі умовні контури виконують суцільними тонкими лініями.

   

  2.          Загальні підходи при виконанні схем. Починаючи креслити ту чи іншу електричну
  схему, вибирають формат паперу, який залежить від розмірів і складності схеми. Потім
  детально вивчають виріб, схему якого треба накреслити. Вивчивши його, на полі схеми
  розміщують окремі її елементи, керуючись при цьому їх УГП.

  Графіка схем має бути гранично простою і не утрудняти їх розуміння. Схеми виконують якомога компактніше, але без утрати ясності та простоти їх читання. Всі написи, а також літерні та цифрові позначення на схемах виконують креслярським шрифтом.

  Елементи схем попередньо зображують тонкими, ледве помітними лініями. Перевіривши правильність їх креслення, починають зображувати лінії електричного зв'язку. Перевіривши правильність всієї схеми, її обводять, а потім роблять усі написи.

  На схемах допускається поміщати різні технічні дані, характер яких визначається призначенням схеми. Такі відомості вказують або біля УГП, або на вільному місці схеми.

  Між схемами одного комплекту документації має бути встановлений однозначний зв'язок, який забезпечив би можливість відшукання одних і тих самих елементів, пристроїв, зв'язків або з'єднань на всіх схемах даного комплекту.

  Електричні схеми бувають прості та складні. Вони відрізняються між собою тільки більшою або меншою кількістю УГП елементів, що входять до складу схеми.

  Категорія: Матеріал для учнів | Додав: vovan | Теги: привила виконання електричних схем
  Переглядів: 1323 | Завантажень: 57 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0