Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
П`ятниця, 29.03.2024, 12:42
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для учнів [32]
розробки уроків [1]
Презентації [4]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Технічне креслення » Матеріал для учнів

    Правила читання електричних схем
    [ Викачати з сервера (12.2 Kb) ] 13.11.2013, 21:51

    Тема: Правила читання електричних схем

    План

    1.    Основні вимого до читання електричних схем.

    2.    Правила читання електричних схем.

     

    1.      У попередніх параграфах ми ознайомилися з правилами проектування радіоелектронних пристроїв. Слід зазначити, що позначення становлять своєрідну азбуку електричних схем, без знань якої читати їх неможливо. Проте мало знати азбуку, потрібно ще складати з літер слова, а із слів — речення, тобто треба бачити в різноманітних сполученнях і з'єднаннях умовні позначення конкретних пристроїв. Умін­ня читати схеми приходить не відразу. Необхідне довге тре­нування спочатку в розбиранні простих схем, а потім усе складніших і складніших. Тому, зустрівшись з тією чи іншою схемою, передусім треба вивчити її за описом, а потім са­мостійно розібрати.

     

    2.      Читаючи електричні схеми, потрібно додержуватися пив­них правил, суть яких зводиться ось до чого:

    1. Спочатку визначають тип і призначення схеми, для чого читають основний напис і знайомляться з указаними на ній та в описі технічними вимогами.

    2. Після ознайомлення з загальними даними з'ясовують, які елементи входять до складу схеми. Основними елемен­тами електричних схем є джерела живлення (електрична мережа, акумуляторні та гальванічні батареї), антени, тран­сформатори, різні види електронних ламп або напівпровідни­кових приладів, котушок індуктивності, конденсаторів, ре­зисторів, перемикачів.

    3. Вивчивши елементи, які складають схему, з'ясовують, як працює пристрій в цілому, для чого встановлюють шля­хи проходження електричних струмів на окремих її ділян­ках.

    4. Читання схеми починають зі входу або з кінця прист­рою (залежно від її функціонального призначення і про­ходження через неї сигналу). Наприклад, читання схем ра­діоприймачів починають з антени. Далі розглядають послі­довно всі функціональні групи пристрою: вхідні кола, змі­шувач, підсилювач проміжної частоти, детектор, підсилю­вач звукової частоти, гучномовець і випрямляч.

    5. Розглянувши всю схему, розпочинають вивчення окре­мих елементів, які входять до складу функціональних груп, установлюють їх призначення в схемі і значення параметрів за специфікацією.

    6. Шляхи, по яких проходить струм у кожному колі, вста­новлюють, починаючи від джерела живлення або від тих точок, до яких підводиться струм (наприклад, контакти 5, 6 з'єднувача Х4 на рис. 343).

    У колах постійного струму шлях його проходження роз­починається від "плюса" джерела живлення (наприклад, СВ1 на рис. 346). Взагалі рекомендується починати читати схе­му з того боку, з якого набагато легше простежити її кола.

     

    Категорія: Матеріал для учнів | Додав: vovan | Теги: основні правила читання електричних, послідовність читання електричних с
    Переглядів: 4266 | Завантажень: 133 | Рейтинг: 1.5/2
    Всього коментарів: 0