Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
П`ятниця, 29.03.2024, 04:37
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для учнів [32]
розробки уроків [1]
Презентації [4]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Технічне креслення » Матеріал для учнів

    Основні поняття, визначення, класифікація
    [ Викачати з сервера (875.5 Kb) ] 20.09.2015, 19:01

     Основні поняття, визначення, класифікація

    План

    1.     Поняття про аксонометричні проекції.

    2.     Утворення косокутних аксонометричних зображень.

    3.     Утворення прямокутних аксонометричних зображень.

    4.     Осі косокутної фронтально диметричної проекції.

    5.     Осі ізометричної проекції.

     

    1. Термін «аксонометрія» - (грец. вісь і ...метрія) - означає вимірювання по осях.

    Аксонометрична проекція - це про­екція деталі на осях X, У, Z. Згідно з ГОСТ 2.317.69, визначено п’ять видів аксо­нометричних проекцій. На рис. 59 зображе­но їх структуру.

     

     
     
     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Залежно від положення координатних осей, а отже, і самого предмета відносно площини, утворюються різні аксонометрич­ні проекції. Розглянемо ті з них, які вико­ристовують найчастіше.

     

     

    1. Утворення аксонометричного зобра­ження косокутним проеціюванням

    Проеціювання здійснюють паралельни­ми променями під гострим кутом (меншим за 90°) до площини аксонометричних про­екцій. На одержаній аксонометричній про­екції передній бік предмета зображають в натуральну величину, а лівий і верхній - дещо спотворено. Утворену косокутним проеціюванням аксонометричну проекцію називають фронтальною диметричною проекцією.

     

    1. Утворення аксонометричного зобра­ження прямокутним проеціюванням

    Проеціювання здійснюють паралель­ними променями, спрямованими перпен­дикулярно до площини аксонометричних проекцій. На одержаній аксонометричній проекції видно три боки предмета, але з деяким спотворенням. Коефіцієнти спотворення за аксонометричними осями однакові й дорівнюють 0,82. Утворену прямокутним проеціюванням аксонометричну проекцію називають ізометричною.

    Осі аксонометричних проекцій. Для побудови аксонометричних проекцій роз­міри зображень відкладають уздовж аксо­нометричних осей X, у І Z. Тому побудову аксонометричної проекції починають з про­ведення аксонометричних осей.

     

     

    1. Осі косокутної фронтальної диметричної проекції розміщують, як показано на рис. 60, а: вісь х - горизонтально, вісь Z - вертикально, вісь у - під кутом 45е до горизонтальної лінії. Осі виходять з однієї точки О - початку аксонометричних осей. Кут 45° будують за допомогою рівнобедреного косинця (рис. 60, а).

    Для побудови зображення у косокутній фронтальній диметричній проекції вздовж осей х і Z (і паралельно до них) відклада­ють натуральні розміри фігури, а вздовж осі у - її розміри зменшені вдвічі. Звідси й походить назва «диметрія», що по-грецьки означає «подвійні виміри».

     

    1. Положення осей ізометричної проекції зображено на рис. 60, б: вісь 2 проводять вертикально, а осі х і у - під кутом 30° до горизонтальної лінії (120° між осями) за до­помогою косинця з кутами 30°, 60° і 90° (рис. 60, б).

    Для побудови зображення в ізометричній проекції вздовж осей х, у і Z (і паралельно до них) відкладають натуральні розміри предме­та. Звідси і походить назва «ізометрія», що з грецької пе

    Категорія: Матеріал для учнів | Додав: vovan | Теги: поняття про аксонометричні проекції, їх класифікація, фронтально диметрична проекція, ізометрична проекція
    Переглядів: 806 | Завантажень: 26 | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0