Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
П`ятниця, 29.03.2024, 12:33
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для учнів [32]
розробки уроків [1]
Презентації [4]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Технічне креслення » Матеріал для учнів

    Ескізи
    [ Викачати з сервера (14.4 Kb) ] 25.09.2013, 07:45

     Тема: Ескізи.

    План

    1.     Поняття про ескіз.

    2.     Послідовність виконання ескізу на підготовчій стадії.

    3.     Послідовність виконання ескізу на основній стадії.

     

    Ескізом називають креслення тимчасового користування, яке містить зображення деталі та всі дані, потрібні для її виготовлення. Виконують ескізи спрощено — від руки, без застосування креслярських інструментів, без масштабу, але з дотриманням пропорцій між частинами зображуваної деталі.

    Ескізи застосовують при проектуванні нових та вдосконаленні існуючих виробів. Саме за допомогою ескізу втілює на папері свою ідею, свій творчий задум архітектор, проектувальник, конструктор, раціоналізатор. Ескізи виконують і тоді, коли у виробничих умовах виникає термінова потреба виготовити нову деталь замість тієї, яка вийшла з ладу, а запасна відсутня. Часто за ескізами виконують креслення деталей.

    За змістом ескіз не відрізняється від креслення. Ескізи виконують на папері у клітинку. Наявність на папері клітинок полегшує й прискорює проведення ліній (особливо паралельних і перпендикулярних ліній, а також ліній штриховки під кутом 45°) та виконання необхідних побудов. За допомогою клітинок легко додержуватися пропорційності частин предмета.

     

    2. Щоб правильно виконати ескіз предмета, необхідно дотримуватися певної послідовності. Послідовність виконання ескізу умовно поділяють на дві стадії: підготовчу та основну.

    Підготовча стадія складається з таких необхідних станів.

    1.     Ознайомлення з деталлю, встановлення її назви та призначення, а також виявлення матеріалу, з якого деталь виготовлено.

    2.     Вивчення конструктивних особливостей деталі та аналіз її геометричної форми.

    3.     Визначення робочого положення деталі у виробі або на основній операції у процесі виготовлення.

    4.     Вибір головного зображення, яке повинно дав'ати якнайповніше уявлення про форму деталі. Головним зображенням на ескізі може бути вигляд, повний розріз чи поєднання вигляду з розрізом. Найчастіше за головне зображення обирають положення деталі у процесі її виготовлення. При виборі головного зображення слід враховувати можливість зображення якнайбільшої кількості елементів деталі видимими.

    5.     Визначення необхідної кількості зображень на ескізі — виглядів, розрізів, перерізів і виносних елементів. Кількість зображень повинна бути якнайменшою і разом з тим достатньою, щоб давати повне уявлення про форму і будову зображеної деталі.

    6.     Визначення приблизного (окомірного) масштабу зображень і вибір потрібного формату аркуша паперу.

    7.     Приготування необхідних для виконання ескізу інструментів та матеріалів.

     

    3.  На основній стадії виконують такі дії.

    1.     Готують аркуш паперу: проводять рамку, розмічають і креслять основний напис.

    2.     Визначають положення зображень на полі креслення. Для цього проводять осі симетрії або осі наявних у деталі отворів.

    3.     Компонують зображення на полі ескізу. Для цього тонкими лініями розмічають габаритні прямокутники, які визначають зовнішні контури зображень.

    4.     Наносять центрові та осьові лінії, контури конструктивних елементів і зовнішніх контурів деталі, дотримуючись пропорційних співвідношень між усіма її елементами й частинами.

    5.     Виконують необхідні розрізи та перерізи. Побудову всіх зображень на ескізах здійснюють так само, як і на кресленнях.

    6.     Наносять виносні та розмірні лінії.

    7.      Обмірюють деталь і наносять розмірні числа.

    8.      Наносять умовні позначення шорсткості поверхонь.

    9.      Обводять усі видимі контури зображень суцільною товстою основною лінією, виконують штриховку розрізів і перерізів.

    10.   Заповнюють основний напис, де зазначають назву предмета і матеріал, з якого його виготовлено. Масштаб в основному написі на ескізі не вказують. Назву деталі в основному написі дають у називному відмінку, наприклад: «Призма встановлювальна», «Втулка». Назву матеріалу вказують відповідно до існуючих вимог, наведених у параграфі 9.6.

    Категорія: Матеріал для учнів | Додав: vovan | Теги: поняття про ескіз. послідовність ви
    Переглядів: 3612 | Завантажень: 104 | Рейтинг: 2.0/2
    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *: