Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Понеділок, 19.11.2018, 16:18
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріали для учнів [7]
Презентації [0]
Розробки уроків [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 419

Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » Файли » Матеріалознавство » Матеріали для учнів

  Визначення марки сталі по кольору іскри
  [ Викачати з сервера (43.2 Kb) ] 08.07.2014, 21:28

  Визначення марки сталі по кольору іскри

  План

  1. Спосіб визначення марки сталі по кольору іскри.
  2. Колір іскр та марка сталі.

   

  Існує досить цікавий спосіб визначення сплаву по іскрах від шліфувального круга. Тільки цей спосіб може не підійти при використанні круга з органічною зв'язкою.

  Іскри, що виникають при шліфуванні досить міцних металів, є найдрібнішими розплавленими частками металу, що летять по дотичній до кола круга, що обертається, в місці його контакту з деталлю. Стружка або розплавлені частки металу, відкинуті відцентровою силою круга, пролітаючи з великою швидкістю в повітрі, розжарюються ще більше.

  За наявності в металі вуглецю, зіткнення розжарених часток з повітрям супроводжується окисленням, причому вуглець перетворюється на вуглекислоту(С + О2 = СO2), створюючи іскри. Якщо на шляху іскр поставити скляну пластинку, то вона покриється найдрібнішими металевими частинками, частина яких міцно привариться до пластинки.

  Дослідження найдрібніших часток під мікроскопом показує, що частина їх досягає пластинки в розплавленому стані і застигає на ній у вигляді химерних фігур. Порівняно великі стружки, що не досягли температури плавлення, зберігають форму, отриману ними при відділенні від деталі, або оплавляються частково. Довжина променів в пучку іскр неоднакова і залежить від маси гарячої стружки, причому великі стружки відлітають далі, а менші - ближче.

  Определение стали по искрамКолір і форма іскр (будова променя) визначаються головним чином хімічним складом шліфованого сплаву, що застосовується для розпізнавання сорту сталі по іскрі.

   

   

  Вид іскр при обробки різних сортів сталі:

  а - вуглецева м'яка, 0,12%% З, колір солом'яно-жовтий; би - вуглецева середній твердості, 0,5%% З, колір ясно-жовтий; у - вуглецева тверда 0,9%% З, колір яскраво-жовтий; г - вуглецева тверда, 1,2-1,4%% З, колір білий; д - марганцевиста тверда, 13%% Mn, колір темно-жовтий блискучий; е - швидкорізальна, колір темно-червоний; же - вольфрамова, колір темно-червоний; з - крем'яниста, колір ясно-жовтий; і - хромиста, колір залежно від вмісту вуглецю; к - хромо-нікелева, 3-4%% Ni і 1%% Cr, колір жовтий.

   

  Вуглецева сталь пускає пучок іскр жовтого кольору з окремими зірочками, причому, чим більше в сталі вуглецю, тим численніше і коротше промені, більше зірочок і яскравіше їх світіння.

  Марганцевиста тверда сталь (10-14%% Мn) дає промені темно-червоного кольору із зірочками у вигляді листочків, форма і колір яких залежать від вмісту вуглецю.

  Швидкорізальна сталь з високим вмістом вольфраму Р18 має невеликий пучок іскр темно-червоного кольору(штрихи) майже без зірочок. Швидкорізальні стали з малим вмістом вольфраму утворюють іскри червонясто-помаранчевого кольору.

  Хромиста сталь утворює довгий пучок червонястих іскр з характерно, товщаючими зірочками.

  Крем'яниста сталь має особливо яскраве(біле) потовщення променя, що пояснюється виділенням великої кількості теплоти в результаті горіння кремнію при високій температурі, що розвивається окисленням вуглецю.

  Чавун залежно від хімічного складу(вміст вуглецю, марганцю та ін.) пускає різні іскри, вид, форма і колір яких визначаються основними домішками.

  Розмір і початкова температура стружок-іскр залежать головним чином від матеріалу шліфованої деталі і від навантаження на абразивне зерно.

  Відносно великі по розмірах стружки не плавляться тому, що теплота виявляється недостатньої для плавлення значної маси металу. При більшому вмісті вуглецю плавляться також і великі стружки, які утворюють яскраві іскри з великою кількістю променів.

  Категорія: Матеріали для учнів | Додав: vovan | Теги: види кольору іскр різних сталей, спосіб визначення марки сталі по ко
  Переглядів: 909 | Завантажень: 23 | Рейтинг: 5.0/1
  Всього коментарів: 0