Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Понеділок, 19.11.2018, 17:32
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріали для учнів [7]
Презентації [0]
Розробки уроків [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 419

Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » Файли » Матеріалознавство » Матеріали для учнів

  Поняття про вітрову ерозію та заходи боротьби з нею.
  [ Викачати з сервера (14.2 Kb) ] 08.02.2015, 11:47

  Поняття про вітрову ерозію та заходи боротьби з нею.

  План

  1.      Поняття про вітрову ерозію та її види.

  2.      Заходи боротьби з вітровою ерозією.

   

  1. Вітрову ерозію поділяють на два види; пилові, або чорні,  бурі; місцева вітрова ерозія.

  Пилові бурі спричиняються дуже сильними вітрами, які піднімають дрібні ґрунтові частинки на велику висоту, а над поверхнею ґрунту вітром переноситься велика кількість дрібних грудочок або піщинок. Під час пилових бур виду­вається родючий шар ґрунту, пошкоджуються і гинуть на великих площах посіви сільськогосподарських культур.

  Місцева ерозія проявляється здебільшого на полях, не зайнятих культурами, у вигляді поземки.

  Багаторічними дослідженнями, проведеними у науково-дослідному інституті зернового господарства та інших дослідних установах, доведено, що най­більш надійним засобом захисту ґрунту від вітрової ерозії є збереження на поверхні ґрунту післяжнивних решток (стерні), поліпшення структури ґрунту та нагромадження вологи в ньому. Стерня зернових культур зменшує швид­кість вітру на поверхні поля, сприяє нагромадженню снігу та зменшенню глибини промерзання ґрунту. При збереженні на поверхні поля стерні краще вбираються весняні талі води і зменшуються втрати вологи ґрунтом через випарову­вання і видування. Колектив вчених ВНДІЗТ під керівницт­вом акад. О. І. Бараєва розробив систему ґрунтозахисного обробітку ґрунту, основним прийомом якої є обробіток зна­ряддями з широкозахватними плоск2.орізними лапами.

  Для глибокого (до 27 см) осіннього обробітку ґрунту застосовують плоскорізи-глибокорозпушувачі КПГ-250, а для неглибокого —- культиватори-плсскорізи КПП-2,2. Навесні ґрунт боронують спеціальною голчастою бороною БИГ - 3, зуби якої майже не пошкоджують стерню. Перед сівбою проводять культивацію культиваторами - плоскорізами. З метою скорочен­ня кількості проходів тракторних агрегатів  по полю для сівби використо­вують сівалку-культиватор СЗС – 2,1, яка одночасно розпушує ґрунт,   висіває насіння та добрива в рядки і коткує ґрунт.

              Ґрунтозахисна система обробітку ґрунту набула значно­го поширена в південно-східних районах України, де поширені процеси вітрової ерозії.

              У боротьбі з ерозією ґрунту важлива роль належить мінімізації обробітку ґрунту. (скорочення кількості меха­нічних обробітків при умові використання високоефектив­них гербіцидів, застосування комбінованих агрегатів, вико­нуючих кілька технологічних операцій під час одного проходу) і на цій основі постійному удосконаленню ґрунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур.

  Певну роль у боротьбі з пиловими бурями відіграють полезахисні лісові смуги, правильне розміщення яких спри­яє снігозатриманню, поліпшенню мікроклімату, захищає від видування посіви і ґрунт.

   

  Категорія: Матеріали для учнів | Додав: vovan | Теги: Поняття про вітрову ерозію, види вітрової ерозії, заходи боротьби з вітровою ерозією
  Переглядів: 460 | Завантажень: 12 | Рейтинг: 5.0/1
  Всього коментарів: 0