Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Четвер, 28.03.2024, 19:43
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріали для учнів [13]
Презентації [1]
Розробки уроків [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Матеріалознавство » Матеріали для учнів

    Поняття про вітрову ерозію та заходи боротьби з нею.
    [ Викачати з сервера (14.2 Kb) ] 08.02.2015, 11:47

    Поняття про вітрову ерозію та заходи боротьби з нею.

    План

    1.      Поняття про вітрову ерозію та її види.

    2.      Заходи боротьби з вітровою ерозією.

     

    1. Вітрову ерозію поділяють на два види; пилові, або чорні,  бурі; місцева вітрова ерозія.

    Пилові бурі спричиняються дуже сильними вітрами, які піднімають дрібні ґрунтові частинки на велику висоту, а над поверхнею ґрунту вітром переноситься велика кількість дрібних грудочок або піщинок. Під час пилових бур виду­вається родючий шар ґрунту, пошкоджуються і гинуть на великих площах посіви сільськогосподарських культур.

    Місцева ерозія проявляється здебільшого на полях, не зайнятих культурами, у вигляді поземки.

    Багаторічними дослідженнями, проведеними у науково-дослідному інституті зернового господарства та інших дослідних установах, доведено, що най­більш надійним засобом захисту ґрунту від вітрової ерозії є збереження на поверхні ґрунту післяжнивних решток (стерні), поліпшення структури ґрунту та нагромадження вологи в ньому. Стерня зернових культур зменшує швид­кість вітру на поверхні поля, сприяє нагромадженню снігу та зменшенню глибини промерзання ґрунту. При збереженні на поверхні поля стерні краще вбираються весняні талі води і зменшуються втрати вологи ґрунтом через випарову­вання і видування. Колектив вчених ВНДІЗТ під керівницт­вом акад. О. І. Бараєва розробив систему ґрунтозахисного обробітку ґрунту, основним прийомом якої є обробіток зна­ряддями з широкозахватними плоск2.орізними лапами.

    Для глибокого (до 27 см) осіннього обробітку ґрунту застосовують плоскорізи-глибокорозпушувачі КПГ-250, а для неглибокого —- культиватори-плсскорізи КПП-2,2. Навесні ґрунт боронують спеціальною голчастою бороною БИГ - 3, зуби якої майже не пошкоджують стерню. Перед сівбою проводять культивацію культиваторами - плоскорізами. З метою скорочен­ня кількості проходів тракторних агрегатів  по полю для сівби використо­вують сівалку-культиватор СЗС – 2,1, яка одночасно розпушує ґрунт,   висіває насіння та добрива в рядки і коткує ґрунт.

                Ґрунтозахисна система обробітку ґрунту набула значно­го поширена в південно-східних районах України, де поширені процеси вітрової ерозії.

                У боротьбі з ерозією ґрунту важлива роль належить мінімізації обробітку ґрунту. (скорочення кількості меха­нічних обробітків при умові використання високоефектив­них гербіцидів, застосування комбінованих агрегатів, вико­нуючих кілька технологічних операцій під час одного проходу) і на цій основі постійному удосконаленню ґрунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур.

    Певну роль у боротьбі з пиловими бурями відіграють полезахисні лісові смуги, правильне розміщення яких спри­яє снігозатриманню, поліпшенню мікроклімату, захищає від видування посіви і ґрунт.

     

    Категорія: Матеріали для учнів | Додав: vovan | Теги: Поняття про вітрову ерозію, види вітрової ерозії, заходи боротьби з вітровою ерозією
    Переглядів: 1030 | Завантажень: 26 | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0