Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Понеділок, 19.11.2018, 17:27
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріали для учнів [7]
Презентації [0]
Розробки уроків [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 419

Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Головна » Файли » Матеріалознавство » Матеріали для учнів

  Латуні
  [ Викачати з сервера (17.6 Kb) ] 13.11.2013, 23:17

  Латуні

   

  План

  1.   Поняття про латунь.

  2.   Класифікація латуней.

  3.   Маркування латуней.

  4.   Застосування латуней

   

  1.              Латуні - це сплави, в яких основним легуючим елементом є цинк. Поділяються на подвійні (прості) та багатокомпонентні (леговані). Подвійні латуні маркуються літерою Л (латунь) і числом, яке показує середній вміст міді в сплаві (Л96, Л90, Л59 тощо). Решта в сплаві - цинк. Подвійні латуні з підвищеним вмістом міді (Л96, Л90, Л70) мають високу пластичність і використовуються для виготовлення деталей штампуванням.

  2.              Всі латуні за технологічною ознакою поділяються на дві групи: деформовні, з яких виготовляють листи, стрічки, труби, дріт ті інші папівфабрикати, і ливарні - для фасонного литва. Багатокомпонентні латуні, призначені для лиття, маркуються літерами Л (латунь), Ц - (цинк), далі число, що показує вміст цинку в процентах, за ним ставляться літери, які показують наявність того чи іншого легуючого елемента з вказівкою біля нього вмісту цього елемента в процентах. Наприклад, ЛЦ38Мц2С2 - латунь, яка містить 38% 2п, 2% Мп, 2% РЬ, решта - мідь.

  Ливарні латуні мають хорошу рідкотекучість, антифрикційні властивості і мало схильні до ліквації.

  3.                                    Оброблювані тиском складні латуні маркують літерою Л, за якою ідуть літери, що позначають легуючі елементи, а за ними перші дві цифри показують вміст міді, а наступні - вміст інших елементів (решта цинк), наприклад, марка ЛАНКМц 75-2-2,5-0,5-0,5 означає латунь з масовою часткою Си - 75%; Аl- 2%; Ni - 2,5%; Si - 0,5; Мп - 0,5%, решта 19,5% - цинк.

   

  4. Існує низка спеціальних латуней. Наприклад, деформовна латунь ЛЖМц 59- 1-1 має високу корозійну стійкість в атмосферних умовах, прісній і морській воді і використовується в суднобудуванні. Більш високу стійкість в морській воді мають латуні, леговані оловом, наприклад, Л070-1, Л062-1, які отримали назву морських латуней. Латунь ЛС59 - 1 (автоматна латунь) постачається в прутках і призначається для виготовлення деталей обробкою на верстатах- автоматах.

  Категорія: Матеріали для учнів | Додав: vovan | Теги: маркування латуней, класифікація латуней, поняття про латунь, застосування латуней
  Переглядів: 572 | Завантажень: 48 | Рейтинг: 1.0/1
  Всього коментарів: 0