Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Понеділок, 20.05.2024, 21:27
Меню сайту

Категорії розділу
Агротехнологія [20]
Читання схем електрообладнання [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Матеріали для самостійної роботи на час карантину » Агротехнологія

    Комплекс машин для виконання зрошення
    [ Викачати з сервера (754.7 Kb) ] 31.03.2020, 20:31

    Комплекс машин для виконання зрошення.

    План

    1. Агротехнічні вимоги до виконання зрошення.
    2. Класифікація дощувальних машин.
    3. Насосні станції.
    4. Дощувальні машини.

     

    1. Агротехнічні вимоги. Визначаючи строки і норми поливу у рільництві та садівництві слід враховувати саме ті фази вегетації, під час яких рослини особливо потребують вологу. Загальна витрата води залежить від сорту і ціку насаджень, метеорологічних умов року, механічного складу ґрунту та системи його обробітку. Наприклад, поливна норма поверхневим способом на супісчаних ґрунтах удвічі менша, ніж на глинистих. Поливна норма вва­жається достатньою, якщо при поливі волога сягає глибини 70...80 см. До механізованого поливу висувають такі агротехнічні вимоги:

    1. Зволожувати ґрунт слід на глибину поширення основної маси ко­ріння, але не менш як на 30 см.
    2. Зберігати поверхневий шар цілим; не допускати застою води.
    3. Середній діаметр крапель дощу повинен становити 2—3 мм.
    4. Середня інтенсивність[1] штучного дощу повинна бути рівною або мен­шою за вбирну здатність зрошуваного ґрунту.
    5. Воду необхідно рівномірно розподіляти по площі поливу.
    6. Допустиме пошкодження рослин — не більше як 1%.
    7. Полив виконують без утворення на поверхні ґрунту стоку води, що сприяє змиванню ґрунту.
    8. На дощувальних машинах бажана наявність пристроїв для одночас­ного внесення з дощем розчинів добрив.

    Зрошенням регулюють водний і тепловий режими ґрунту, видаляють з ґрунту надлишок солей, вносять розчини добрив тощо.

    Відповідно до способів зрошення, машини поділяють на такі групи: дощувальні, для поверхневого поливу, для підґрунтового поливу та комбіновані.

    Для подавання води на полях будують зрошувальну систему, яка включає джерело водопостачання, водозабірну споруду з насосною установкою (станцією), транспортуючі, розподільні і робочі канали або труби. На полях

    споруджують закриті або відкриті зрошувальні мережі. У закритій мережі воду під напором подають через труби і гідранти до поливних машин або установок. Відкриті мережі прокладають у вигляді тимчасових трубопроводів, каналів або лотків, з яких вода насосами подається до дощувальних установок і поливних машин. Поблизу міст і великих тваринницьких комплексів поля зрошують стічними водами, з якими вносять і добрива.

     

    2. Дощувальні машини і системи поділяють на стаціонарні, напівстаціонарні та пересувні.

    Стаціонарні дощувальні системи мають постійно встановлені насосні станції або насоси і розподільні трубопроводи з гідрантами. У них переміщуються з позиції на позицію тільки дощувальні апарати, які підключають до гідрантів.

    До пересувних дощувальних систем відносять самохідні дощувальні машини і агрегати, які одержують воду з відкритих зрошувальних каналів.

    Залежно від напору в системі, дощувальні машини поділяють на далеко-, середньо- і короткоструминні. До далекоструминних машин відносять дощувачі начіпні ДДН-70 і ДДН-100; до середньоструминних -комплекти іригаційного обладнання КИ-50 "Радуга" та КИ-25, дощувальні машини ДКІП-64 "Волжанка", ДКГ-80 "Ока", ДМ і ДМУ "Фрегат" та багатоопорна дощувальна машина ДФ-120 "Дніпро"; до короткоструминних машин -двоконсольний агрегат ДДА-100МА-1, 9ДМФ "Кубань" та ін.

    При виборі типу дощувальної машини або установки враховують, що розбірні трубопроводи краще використовувати на невеликих ділянках зі складним рельєфом, а широкозахватні пересувні - на великих рівних полях; далекоструминні машини досить маневрені при переїздах між поливними ділянками, але нерівномірно поливають у вітряну погоду; короткоструминні апарати рівномірно забезпечують полив навіть у вітряну погоду. Крім того, вибір дощувальної техніки залежить від висоти стебел с/г культур, ширини їх міжрядь, ступеня забезпечення території водою, мінералізації води та ін.

    До дощувальних машин воду подають насосні станції. Застосовують насосні станції начіпні та причіпні тракторні, пересувні з двигуном внутрішнього згоряння або електродвигуном і плавучі з дизельним двигуном.

    Для поверхневого поливу використовують пересувні поливні трубопроводи, машини або агрегати позиційної дії і стаціонарні системи з поливними трубопроводами.

    Машини для підґрунтового поливу подають воду у ґрунт при розпушенні міжрядь, їх поділяють на два типи: з прохідним і намотувальним трубопроводами.

     

    ‘3. Насосні станції Насосні станції призначені для забирання води із джерела зрошення і подачі її у водопровідну мережу закритого, відкритого або безпосередньо до машин і агрегатів для поливу.

    Насосні станції поділяють на стаціонарні та пересувні (сухопутні і

    плавучі).

    Стаціонарні насосні станції мають підвідний канал, аванкамеру, приміщення з насосами, двигунами та іншим обладнанням, всмоктувальний і напірний трубопроводи, випускну споруду на відкритому магістральному

    каналі.

    Пересувні насосні станції розраховані на зміну місцезнаходження водозабору, і їх поділяють на начіпні та причіпні.

    У начіпних станцій СНН-75/40, СНН-25/60 насоси приводяться в дію від ВВП трактора через редуктор.

    Цифрові показники марки станції означають: чисельник - номінальну витрату води (л/с), знаменник - номінальний напір (м).

    Продуктивність начіпних насосних станцій коливається від 18 до 100

    л/с.

    Пересувні причіпні насосні станції приводяться в рух від власних двигунів і змонтовані переважно на причепах із пневматичними шинами.

    Для поливу машинами ДКІП-64 "Волжанка" застосовують станцію СНП-50/80. Станцію СНП-75/100 використовують із машиною ДМУ

    "Фрегат".

    Плавучі насосні станції (СНПЛ-240/30, СНПЛ-120/30) призначені для подачі води в закриту або відкриту зрошувальну мережу при коливаннях рівня води у джерелі понад 4 м, при нестійких берегах тощо. Продуктивність плавучих насосних станцій 50-100 л/с.

    Насосна станція СНП-50/80 складається з одновісного причепа з трьома відкритими опорами 4 і 10 (рис. 6.6), всмоктувального трубопровода 1, відцентрового насоса 9 з двома робочими колесами (роторами), дизельного двигуна А-41Б або СМД-18, напірного трубопровода 5, механізму підіймання 2 трубопровода, засувки 8 і електрообладнання.

    Рис. 6.6. Насосна станція пересувна СНП-50/80 1 всмоктувальний трубопровід; 2 механізм піднімання; 3 двигун; 4 і 10 опори; 5 напірний трубопровід; 6 з'єднувальна муфта;7 одновісний причіп; 8 засувка; 9 насос

    Ротори насоса приводяться у рух безпосередньо від колінчастого вала двигуна через з'єднувальну муфту. Насос включається на послідовну або паралельну подачу води. Ежектор призначений для заповнення насоса водою перед включенням.

    Витрату і напір води регулюють засувкою. Механізм піднімання всмоктувального трубопроводу має ручну лебідку і трособлокову систему.

    Автоматичний пристрій забезпечує зупинку двигуна при порушенні режиму роботи станції.

    Продуктивність - 30-140 л/с. Напір води 25-85 м. Необхідна потуж-

    ність 66 кВт.

     

    4. Дощувальні машини й установки Дощувальна машина ДКШ-64 «Волжанка» це середньоструминна, багатоопорна, самохідна, позиційної дії з фронтальним переміщенням машина, призначена для поливу дощуванням зернових, деяких видів овочевих, технічних культур, багаторічних трав і пасовищ. Машина працює від закритої зрошувальної мережі, а за наявності пересувних насосних станцій може використовуватися на ділянках з відкритою зрошувальною мережею (рис. 6.7).

    Дощувальна машина «Волжанка» складається з двох поливних крил, дощувальних апаратів та привідного візка. Крила розміщені з обох боків поливного трубопроводу зрошувальної мережі. Ширина захвату двох крил

    800 м.

    Для звільнення від води трубопроводи обладнані зливними клапанами. Опорні колеса жорстко приєднуються до поливного трубопроводу. Привідний візок призначений для перекочування крил машини з одного місця на інше і розміщений у центрі поливного трубопроводу.

    Дощувальні машини ДКШ «Волжанка» працюють так. Поливне крило за допомогою гнучкого шланга підключають до гідранта і відкривають заслінку. Під тиском води, що надходить у трубопровід, зливні клапани автоматично закриваються, починають працювати дощувальні апарати, зрошуючи ділянку.

    Після закінчення поливу заслінку на гідранті закривають. При цьому зливні клапани автоматично відкриваються і вода з трубопроводу виливається. Потім відокремлюють гнучкий шланг від гідранта і закріплюють його на поливному трубопроводі. Вмикають двигун і поливне крило перекочують на нову позицію до іншого гідранта та встановлюють так, щоб дощувальні апарати були у вертикальному положенні. Вимикають двигун і закривають його кожухом. Після цього трубопровід приєднують до гідранта, відкривають заслінку і продовжують полив. Друге поливне крило приєднують до першого гідранта, відкривають заслінку і проводять полив смуги другого крила на першій позиції. Таким чином обидва поливні крила працюють одночасно. Перекочують поливні крила з позиції на позицію

    почергово.

    Дощувальна машина «Кубань-М» (рис. 6.8) багатоопорна машина

    фронтальної дії з електроприводом, призначена для поливу зернових, овочевих і технічних культур, багаторічних трав та пасовищ. Вона складається з двох крил 5, кожне з яких має сім шарнірно зєднаних між собою секцій 52,5 м завдовжки, що спираються на візки 6 з пневматичними колесами і електричним приводом

    Рис. 6.8. Дощувальна машина «Кубань-М» 1 центральний візок; 2 облицьований зрошувальний канал; 3 всмоктувальний патрубок; 4 плаваючий клапан; 5 крила машини; 6 опорні візки

    .

    Дощувач фронтальний з механізованим переміщенням Днепрпризначений для поливу зернових, технічних, овочевих, кормових культур, луків і пасовищ. Полив здійснюється позиційно і з забором води з гідранта закритої зрошувальної мережі.

    Промисловість випускає 5 модифікацій дощувача з різною шириною захвату. Базовою моделлю є дощувач ДнепрДФ-120 з шириною захвату 460 м. Інші модифікації мають ширину захвату 433-352 м.

     

     

    Категорія: Агротехнологія | Додав: vovan | Теги: класифікація дощувальних машин, дощувальні машини та їх характерист, Агротехнічні вимоги до виконання зр, насосні станції таїх види
    Переглядів: 798 | Завантажень: 6 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0