Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
П`ятниця, 10.05.2024, 08:02
Меню сайту

Категорії розділу
Агротехнологія [20]
Читання схем електрообладнання [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Матеріали для самостійної роботи на час карантину » Агротехнологія

    Хімічний та біологічний метод захисту рослин
    [ Викачати з сервера (132.6 Kb) ] 12.04.2020, 19:36

    Хімічний та біологічний метод захисту рослин

    План

    1. Хімічний метод захисту рослин
    2. Біологчний метод захисту рослин

     

    Існують різні способи боротьби зі шкідниками та хворобами. Два найважливіші і найпоширеніші методи є біологічними і хімічними, але між цими двома методами існують великі відмінності. Ця стаття пояснює передумови та принципи кожного методу, а також відмінності між ними.

     

    Хімічний контроль

    Хімічні пестициди часто використовуються для боротьби з хворобами, шкідниками або бур'янами. Хімічний контроль заснований на речовинах, які є токсичними (отруйними) до шкідників. Коли хімічні пестициди застосовуються для захисту рослин від шкідників, хвороб або заростання бур'янами, ми говоримо про засоби захисту рослин. Звичайно, важливо, щоб рослина, яка потребує захисту, сама не постраждала від токсичних ефектів захисних продуктів.

    Пестициди згруповано в п'ять основних категорій залежно від мети, на яку вони зазвичай застосовуються. До першої групи відносяться фунгіциди, які діють проти грибів. Потім є гербіциди, які використовуються проти бур'янів. Гербіциди забираються листям або корінням бур'янів, в результаті чого він гине. Інсектициди знищують шкідливих комах, а потім з'являються акарициди, які захищають рослини від кліщів. Нарешті, існують нематициди для контролю нематод, які атакують рослини.

    Переваги і недоліки хімічних пестицидів

    Використання хімічних пестицидів є широко поширеним через їх відносно низьку вартість, легкість, з якою вони можуть бути застосовані, та їх ефективність, доступність і стабільність. Хімічні пестициди, як правило, швидкодіючі, що обмежує шкоду, заподіяну сільськогосподарським культурам.

    Хімічні пестициди мають деякі істотні недоліки, але вони все ще широко продаються і використовуються. Тут ми обговоримо чотири недоліки хімічних пестицидів. По-перше, хімічні пестициди часто не просто токсичні для організмів, для яких вони призначені, але й для інших організмів. Хімічні пестициди можна підрозділити на дві групи: не селективні і селективні пестициди. Найбільш шкідливі неселективні продукти, оскільки вони вбивають всі види організмів, включаючи не шкідливі і корисні види. Наприклад, є гербіциди, які вбивають як широколистяні бур'яни, так і трави. Це означає, що вони неселективні, оскільки вбивають майже всю рослинність.

    Селективні пестициди мають більш обмежений діапазон. Вони лише позбуваються цільового шкідника, хвороби або бур'янів, щоб інші організми не постраждали. Прикладом є пестицид, який працює тільки на широколистяних бур'янах. Його можна використовувати, наприклад, на газонах, оскільки він не вбиває траву. У ці дні для контролю декількох шкідників, як правило, потрібна комбінація декількох продуктів, оскільки майже всі дозволені продукти є вибірковими і, таким чином, контролюють обмежений спектр шкідників.

    Іншим недоліком хімічних пестицидів є стійкість. Пестициди часто діють лише на (короткий) період на конкретному організмі. Організми можуть стати імунітетом до речовини, тому вони більше не мають ефекту. Ці організми мутують і стають стійкими. Це означає, що для їхнього контролю необхідно використовувати інші пестициди.

    Третім недоліком є накопичення. Якщо оброблені рослини потрапляють в організм, і потім організм з'їдається іншим, хімічні речовини можуть бути передані по харчовому ланцюгу. Накопичення отрутохімікатів є одним з недоліків хімічних пестицидів. Тварини або люди в кінці харчового ланцюга мають більшу ймовірність отруєння або загибелі внаслідок накопичення пестицидів у своєму організмі. Однак цей недолік стає менш важливим, оскільки пестициди, які недостатньо швидко руйнуються, більше не допускаються.

    Остання та найважливіша загроза стосується залишків пестицидів на посівах. Альтернативно, залишки пестицидів можуть проникати в ґрунт або підземні води, а забруднена вода потім може бути використана для зрошення сільськогосподарських культур або для напування тваринами.

    Таким чином, існують різні способи зведення до мінімуму негативного впливу пестицидів на навколишнє середовище: використовувати селективні пестициди (які не завдають великої шкоди корисним організмам); вибирайте пестицид, який швидко руйнується; дбайте про те, щоб обробка посівів не перекинулася на інші культури.

     

    Це кольорова скануюча електронна мікрофотографія Bacillus subtilis; поширений мікробіалій. Мікробні організми, які можуть бути використані для біологічного контролю, можуть зробити рослини здоровими і контролювати шкідників і хвороби. Їх також можна використовувати профілактично.

    Біологічний контроль

    Біологічний контроль складається з трьох різних частин;

    • Макробіалії (ентомофаги)
    • Мікробіалії (гриби та бактерії)
    • Біохімічні речовини

    Біологічний контроль передбачає, що природні хижаки або паразити здатні пригнічувати шкідників. Існують дві групи корисних макробіальних організмів: хижаки і паразити. Паразитами є організми, які живуть за рахунок іншого організму, наприклад, личинок паразитичних ос, які живуть в личинці білокрилки та їдять їх зсередини. Хижаки - це організми, які просто полюють на інші організми для харчування, такі як сонечка, що їдять попелиці. Більше про захист за допомогою ентомофагів читайте у цій статті.

    Деякі приклади найчастіше використовуваних макробіолів: Phytoseiulus persimilis проти червоного павутинного кліща, Encarsia formosa проти білокрилки і Neioseiulus cucumeris проти трипса.

    Біологічний контроль з використанням мікроорганізмів (безмікробних)

    Кілька корисних мікроорганізмів також можуть бути використані для поліпшення здоров'я рослин і боротьби зі шкідниками та хворобами. Бактерії, гриби та інші мікроорганізми можуть мати ці ефекти, оскільки вони конкурують за поживні речовини або простір, виробляють антибіотики або просто харчуються іншими шкідливими мікроорганізмами.

    Мікробні засоби також можна використовувати профілактично, оскільки вони можуть зробити рослини більш здоровими та сильними. Коли це відбувається, рослини не піддаються нападам шкідників та хвороб, або уражаються ними менше. Цей вид боротьби зі шкідниками візуально непомітно. Прикладами таких мікробних засобів є Trichoderma і Bacillus subtilis.

    Мікробні організми, які використовують для біологічного захисту, можуть зробити рослини здоровими завдяки контролю популяції шкідників і хвороб. Їх також можна використовувати профілактично.

    Біологічний контроль з використанням ресурсів природного походження та феромонів (біохімікатів)

    Крім макроорганізмів і мікроорганізмів існують також ресурси природного походження і феромони, які можна використовувати для боротьби зі шкідниками та хворобами. Ця категорія дуже широка, включаючи рослинні екстракти, вітаміни і рослинні гормони. Вони також працюють профілактично, щоб зробити рослини сильними і здоровими. Феромони використовуються для приваблювання шкідників (комах) у пастку. Статеві феромони та агрегуючі феромони є найбільш часто використовуваними типами. Про пастки можна дізнатися більше у цій статті.

    Переваги і недоліки біологічного контролю

    Біологічний контроль, як і хімічний контроль, має переваги та недоліки. Тут ми згадаємо три основні переваги, а також кілька недоліків. Перша перевага полягає в тому, що природний ворог може бути залучений штучним шляхом і це дасть довгострокові результати. Ризик резистентності також значно нижчий, оскільки шкідники не можуть нарощувати стійкість до вживання. Натуральна боротьба зі шкідниками є дуже цілеспрямованою і тому ефективним способом контролю окремих шкідників.

    Недоліками біологічного контролю є те, що природні вороги можуть відійти. У теплицях цією проблемою можна управляти, але не на відкритих полях. Поширення на більшій ділянці також вимагає часу. По-друге, шкідники ніколи не знищуються повністю, тому що природний ворог повинен залишитися в живих, і тому вони ніколи не знищують всю популяцію. Нарешті, неможливо використовувати їх до того, як шкідник з’явився, і це означає, що деякі пошкодження будуть все ж таки зроблені на сільськогосподарських культурах.

    Жувальні комахи, як ця яскрава гусениця, можуть бути історією в майбутньому, тому що наша здатність контролювати шкідників з біотехнологічними методами швидко зростає. Ця методика передбачає генетичну модифікацію культури для отримання інсектициду, який робить його не привабливим для комах або навіть вбиває їх. Кукурудза Bt є прикладом культури, стійкої до комах.

    Деякі біологічні застосування також не є абсолютно нешкідливими. Незважаючи на те, що це натуральні продукти, вони можуть вразити інші організми, які попали в зону їх впливу. Природний ворог може також пошкодити культуру, особливо коли потрібні великі кількості для боротьби зі шкідниками.

    Вплив природних ворогів також менш виражений, ніж хімічний контроль. Тому, якщо біологічний метод не працює, потрібна більш висока доза хімічних пестицидів, тому що шкідник вже широко поширений.

    Нарешті, немає інших природних методів для контролю вірусів, ніж видалення уражених рослин.

    Як і хімічний контроль, біологічний контроль постійно розвивається, тому що з'являються нові шкідливі організми (комахи, гриби, бактерії), а організми мутують. Продукти, що забезпечують біологічний контроль через хімічні речовини природного походження, класифікуються як засоби захисту рослин, як і пестициди, і тому вони також повинні відповідати жорстким вимогам. Ця категорія "засобів захисту рослин" також може бути досить дорогою.

    Висновок

    Біологічний контроль проти хімічної речовини

    Багато людей виступають проти використання хімічних засобів захисту рослин, але чи є це реалістично? Якщо ви відчуваєте себе не добре, ви б взяли аспірин?

    Введення джмелів для запилення сільськогосподарських культур зробило необхідним використання меншої кількості пестицидів. Більшість виробників використовують комплексну боротьбу зі шкідниками, яка описується наступним чином: “ретельний розгляд всіх наявних методів боротьби та подальша інтеграція відповідних заходів, що перешкоджають розвитку популяцій шкідників та збереження пестицидів та інших заходів до рівнів, які є економічно обґрунтованими та зменшують або мінімізують ризики для здоров'я людини та навколишнього середовища. Інтегрована боротьба зі шкідниками підкреслює зростання здорової культури з мінімально можливим порушенням агро-екосистем і стимулює природні механізми боротьби зі шкідниками”.

    В обох випадках виробник повинен мати достатньо знань для контролю шкідників і хвороб. По-перше, він повинен ідентифікувати шкідника. Потім він повинен знати, як він поширюється і який збиток це завдає. Наступним кроком буде виявлення можливого біологічного контролю, способу використання, кількості, яку слід використовувати, та умов, необхідних для ефективності. Або, альтернативно, який пестицид вибирати, як його використовувати і які обмеження застосовуються. Крім хімічного та біологічного контролю, останнім часом зростає інтерес до можливості боротьби зі шкідниками за допомогою біотехнологічних методів. У цьому випадку на культурі не використовуються речовини або природні вороги, але культура генетично змінена таким чином, що вона виробляє речовини, які роблять її не привабливою для комах або навіть токсичною для них. Таким чином, рослини відштовхують самих комах.

    Існує тиск з боку супермаркетів і урядів на використання біологічного контролю замість хімічних пестицидів. Але висновок цієї статті полягає в тому, що немає ідеальних рішень. Це залежить від ситуації, врожаю, знання виробників, навіть погодних умов і стадії розвитку врожаю. Немає ідеального рішення. Є тільки переваги і недоліки. У всіх випадках важливо правильно керувати методом.

    Категорія: Агротехнологія | Додав: vovan | Теги: біологічний метод захисту рослин їх, хімічний метод захисту рослин
    Переглядів: 417 | Завантажень: 7 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0