Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Понеділок, 20.05.2024, 23:30
Меню сайту

Категорії розділу
Агротехнологія [20]
Читання схем електрообладнання [0]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Матеріали для самостійної роботи на час карантину » Агротехнологія

    Догляд за посівами сільськогосподарських культур
    [ Викачати з сервера (18.5 Kb) ] 08.04.2020, 21:21

    План

    1. Довсходовий догляд.

    2. Після всходовий догляд.

    3. Застосування пестицидів.

    Після сівби до сходів культур на полях проводять коткування, тобто ущільнення верхнього шару ґрунту. Це сприяє утворенню капілярів, по яких з нижніх шарів переміщується волога, що прискорює набухання та пророс­тання насіння (підтягування вологи). Коткування після сівби — обов'язковий агротехнічний прийом в умовах нестачі вологи степової зони України.

    Для коткування використовують кільчасто-шпоровий коток ЗККШ-6 (ширина захвату 5,7 м, робоча швидкість 8-12 км/год), який добре вирівнює, розпушує верхній і ущільнює нижній шар ґрунту. Коткування про­водять упоперек борозен попереднього обробітку ґрунту.

    У разі з'явлення бур'янів до і після сходів культур для боротьби з ними у фазі «білої ниточки» проводять «сліпе» або післясходове боронування лег­кими райборінками ЗОР-0,7 з гусеничними тракторами. Боронування до і після сходів розпушує верхній шар ґрунту, сприяючи: утриманню вологи в ґрунті, що дуже важливо для вітроерозійної зони південного Степу України.

    Догляд за рослинами після сходів

    Після сходів просапних культур для боротьби з бур'янами проводять міжрядну культивацію просапними культиваторами КРН-4,2; КРН-5,6 (рис. 12). На першу міжрядну культивацію (шаровка) у фазі 3-5 листків встановлюють стрільчасту лапу і дві бритви, які захищають рослини від присипання ґрунтом.

    В умовах півдня України замість лап-бритв кріплять напівлапи (роблять із стрільчастих лап), які краще розпушують ґрунт та стабільно підтримують задану глибину.

    На другу міжрядну культивацію для боротьби з бур'янами встановлюють по дві стрільчасті лапи з перекриттям 50 мм, а пружинні боронки із захисної зони, що були при першій міжрядній культивації, переносять у міжряддя, щоб не пошкодити культурні рослини. Ширину захисної зони при цьому збільшують, оскільки коренева система культурної рослини розростається і може бути пошкоджена стрільчастими лапами.

    Для боротьби з бур'янами у захисній зоні в рядках рослин на культива­тор КРН-4,2 встановлюють голчасті диски КЛТ-28. Такий агротехнічний прийом забезпечує появу допоміжної кореневої системи, що укріплює рос­лину і збільшує подачу поживних речовин.

    Бур'яни в захисній зоні знешкоджують також гербіцидами, які вносять локально за допомогою штангових обприскувачів ОПШ-15; ПОМ-630, що дає змогу економно використовувати пестициди, менше забруднювати от­рутою ґрунт.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    У разі потреби культурні рослини слід підживлювати мінеральними доб­ривами. Під час міжрядної культивації на культиватор КРН-4,2 встановлю­ють туковисівні агрегати АТД-2, норму добрив регулюють за допомогою заслінок залежно від виду і норми висіву добрив.

    Підживлення рідинними мінеральними добривами, проводять за допо­могою підживлювачів ПОМ-630. Норму добрив регулюють змінюючи тиск рідини, яка потрапляє на штанговий розпилювач. У посівах просапних куль­тур агрегат переміщується по міжряддям, а в посівах зернових колосових та зернобобових культур — по спеціальній технологічній колії, яка утворюється під час сівби закриттям сошників, згідно з інтенсивною технологією виро­щування культур.

    Підживлення мінеральними добривами проводять також підчас поливу, для чого на дощувальних машинах встановлюють гідропідживлювачі. Ос­танні можна також застосовувати для пестицидів під час боротьби з бур'янами, шкідниками і хворобами рослин хімічним способом.

    Застосування пестицидів

    Для знищення бур'янів хімічним методом застосовують гербіциди кон­тактної та системної дії, використовуючи штангові обприскувачі ОПШ-15; ПОМ-630.

    Проти хвороб рослин необхідно застосовувати профілактичні методи — протруювання насіння перед сівбою фунгіцидами, замочування в гарячому розчині КМпО4 (термічне знезаражування).

    Заходи боротьби із шкідниками мають більший спектр: агротехнічні, біологічні і хімічні. Агротехнічні заходи спрямовані на зменшення масового поширення шкідників і хвороб. До цих заходів належать, насамперед, вве­дення, освоєння і дотримання сівозмін, своєчасний і високоякісний об­робіток грунту, вчасне збирання і боротьба з втратами врожаю, впровад­ження стійких проти шкідників і хвороб сортів, внесення достатньої кількості органічних і мінеральних добрив.

    Введення й освоєння сівозмін не дає можливості нагромаджуватись шкідникам певного виду на одному і тому самому полі, оскільки більшість з них пристосована до однієї культури.

    Біологічний метод боротьби із шкідниками передбачає розведення шкідник!в-хижаків, які знищують інших (трихограма знищує совку, «сонеч­ко», тлю, попелицю).

    Хімічний метод боротьби із шкідниками передбачає застосування отру- тохімікатів-їнсектицидів проти комах різними способами: обпилюванням, обприскуванням, фумігацією, аерозольним обробітком рослин, приміщень.

     

     

    Категорія: Агротехнологія | Додав: vovan | Теги: Довсходовий догляд за культурами, застосування пестицидів, післявходовий догляд
    Переглядів: 341 | Завантажень: 12 | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0