Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Понеділок, 29.04.2024, 13:37
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріали для учнів [57]
Презентації [3]
Розробки уроків [1]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Агротехнологія » Матеріали для учнів

    Виконання операцій передпосівного обробітку ґрунту
    [ Викачати з сервера (17.1 Kb) ] 24.01.2021, 19:52

    Виконання операцій передпосівного обробітку ґрунту

    План

    1. Вимоги до виконання передпосівного обробітку ґрунту.
    2. Використання комбінованих агрегатів.
    3. Противоерозійний обробіток ґрунту.
    4. Контроль якості роботи.

     

    1. Здійснюючи передпосівний обробіток ґрунту, потрібно проводити стільки агрозаходів, скільки вимагають сукупні обставини, тобто від потреби. Передпосів­ний обробіток зазвичай проводять у стані фізичної стиглості ґрунту і в найбільш стислі строки, не допускаючи розриву між передпосівним обробітком і сівбою, тому що це призводить до втрат ґрунтової вологи та зниження врожайності. З ме­тою захисту ґрунту від надмірного руйнування й ущільнення (а також і збережен­ня в ньому вологи) оптимальним рішенням є проведення передпосівного обробіт­ку комбінованими агрегатами.
    2. Комбіновані агрегати - комплекс технологічно узгоджених робочих органів або знарядь, які встановлено на базовий модуль або на одну машину. Комбіновані агрегати можуть одночасно виконувати кілька технологічних операцій, чим вони, по суті, і відрізняються від одноопераційних сільськогосподарських машин.

    Переваги цих ґрунтообробних машин:

    • їх використовують замість 5-6 одноопераційних агрегатів;
    • скорочення на 30 % витрат пального, праці,- строків виконання робіт;
    • збереження вологи в ґрунті;
    • створення однорідного за щільністю посівного шару ґрунту.

    Основна вимога, яку висувають перед комбінованими передпосівними агрега­тами у рамках підготовки ґрунту до сівби сільськогосподарських культур, - це здатність підтримувати неглибоку й рівномірну робочу глибину відповідно до гли­бини сівби. На ринку України найбільш функціонально придатними є комбіновані агрегати АМО-7,2, АКГМ-6,0, ККП-7,2.

    Культиватор комбінований Kompaktomat К600 фірми Farmet (рис. 24.27), що має ширину захвату 6 м, призначений для передпосівного обробітку ґрунту на глибину 3-15 см під основні сільськогосподарські культури, а також для догляду за чорними парами тощо. Агрегатується він із тракторами класу 3. Культиватор скла­дається з рами, що має центральну праву й ліву бічні секції, послідовно встанов­лених на ній вирівнювальної дошки, переднього котка, секції S-подібних лап із вирівнюва­чем, заднього котка з вирівню­вачем і механізму задніх тран­спортних коліс, причіпних ме­ханізмів до трактора та сівалки. Культиватор обладнується змін­ними котками залежно від умов роботи. Працює подібно до вітчизняних комбінованих ґрунтообробних машин.

    1. ПРОТИЕРОЗІЙНИЙ ОБРОБІТОК ҐРУНТУ

    У районах прояву одночасно водної й вітрової ерозії особливо велике значен­ня має безполицевий обробіток ґрунту, мульчування, сівба куліс, смугові посіви культур, регулювання випасу і поліпшення пасовищ, насадження лісових смуг, залі­сення вітроударних схилів, застосування полімерів-структуроутворювачів й інших препаратів, що підвищують стійкість ґрунтів проти руйнування водою і вітром.

    Сільськогосподарські культури розміщують відповідно до елементів рельєфу диференційовано з урахуванням еродованості земель, водного режиму ґрунту і біологічних особливостей культур.

    Для обробітку ґрунту застосовують плоскорізи КПШ-5, КПЄ-3,8. Ці плоскорізи доцільно використовувати у степовій і лісостеповій зонах. КПЕ-3,8, КЧП-5,4 - на Поліссі, а також глибокорозпушувачі.

    Основний спосіб руху плоскорізів - із чергуванням загінок, коли спочатку об­робляють першу й третю загінки всклад, а другу - врозгін і т. д. Агрегат має руха­тися так, щоб оброблена ділянка поля була праворуч а праве опорне колесо котилося поряд із краєм розпушеного ґрунту.

    1. Оцінюючи якість роботи плоскорізів, пильнують за глибиною розпушуван­ня, збереженням стерні, підрізанням бур'янів.

    За сучасних технологій застосовують мінімальний і нульовий обробіток ґрунту, їхня суть полягає в тому, що після сівби на поверхні ґрунту зостається стерня куль­тури, яку висівали раніше. Стерня затримує винесення верхнього шару ґрунту під час вітрової ерозії. За сучасних технологій підготовки ґрунту під сівбу доцільно використовувати комплекс передпосівної підготовки Case ІН Tiger-Mate 255.

    Категорія: Матеріали для учнів | Додав: vova09671 | Теги: виконання операцій передпосівного о
    Переглядів: 374 | Завантажень: 9 | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *: