Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
П`ятниця, 26.04.2024, 07:26
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріали для учнів [57]
Презентації [3]
Розробки уроків [1]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Агротехнологія » Матеріали для учнів

    Технологія виконання суцільної культивації
    [ Викачати з сервера (13.9 Kb) ] 06.05.2014, 21:26

    Технологія виконання суцільної культивації

    План

    1. Застосування операції суцільної культивації.
    2. Агротехнічні вимоги до суцільної культивації.
    3. Комплектування агрегатів.
    4. Підготовка агрегату до роботи.
    5. Організація роботи.
    6. Контроль якості роботи

     

    1. Суцільна культивація

    Основне призначення передпосівного обробітку ґрунту полягає у за­критті вологи, вирівнюванні поверхні, розпушенні ґрунту, знищенні бур'янів та створенні оптимальних умов для одержання повних та дружних сходів культур.

    Культивація передбачає розпушування ґрунту, загортання добрив та гербіцидів, повне знищення бур'янів, утворення ложа для насіння.

    1. Агротехнічні вимоги

    Першу культивацію проводять при достиганні ґрунту. Глибина культи­вації залежить від агротехнічних вимог сільськогосподарських культур. Відхилення від заданої глибини не повинні перевищувати 1 см, не повинно бути огріхів.

    Під час культивації нижній вологий шар ґрунту не повинен виноситись наверх, щоб запобігти висушуванню ґрунту. Верхній шар ґрунту після розпу­шування має бути дрібногрудковим, а поверхня — вирівняною. Висота гре­бенів та глибина борозен не повинна бути більше 4 см. Для вирівнювання поверхні поля доцільно культиватор агрегатувати з легкими посівними борінками або середніми зубовими боронами.

    Суцільну культивацію слід проводити упоперек або під кутом до напрям­ку оранки, а поворотні — упоперек напрямку попередньої культивації, якщо ширина дільниці більше 500 м. Робочі швидкості руху під час передпосівно­го обробітку ґрунту і парів з одночасним боронуванням не повинна бути більше 10-12 км/год. Не можна розпушувати сухий ґрунт, щоб запобігти йо­го вивітрюванню. На вологих ґрунтах, щоб запобігти ущільненню ґрунту, не­обхідно застосовувати гусеничні трактори.

    1. Комплектування МТА

    Для суцільної культивації на глибину до 12 см застосовують культиватор КПС-4. Один начіпний або причіпний культиватор агрегатують з тракторами класу 14 кН (ЮМЗ-6, МТЗ-80). Залежно від умов роботи 2-3 причіпних куль­тиватора КПС-4 із зчіпкою СП-11 або СП-16 агрегатують з тракторами кла­су ЗО кН (ДТ-75, Т-150).

    Культиватор КПС-4 має пристосування для навіски чотирьох середніх зубових ланок борін або пружинну борону. Зубові борони застосовують з причіпним культиватором, а пружинні борони — з начіпним культиватором. Для суцільної культивації кам'янистих ґрунтів використовують культиватор

    КПС-4. Культивацію проводять стрільчастими лапами на глибину до 16 см, розпушувальними лапами — до 25 см.

    На вітроерозійних ґрунтах степової зони України доцільно застосовува­ти протиерозійний культиватор КПЕ-3,8. Він має три ряди плоскорізальних лап, які під час культивації зрізують бур'яни, розпушують ґрунт без його обертання, що зменшує вивітрювання, висушування ґрунту, а рослинні рештки зменшують швидкість вітру, запобігаючи ерозії.

    1. Підготовка МТА до роботи

    У колісних тракторів класу 14 кН (ЮМЗ-6, МТЗ-80) колія задніх і пе­редніх коліс має бути 1500 мм, тиск у шинах передніх коліс доводять до 0,17 кН/м2 (1,7 кг/см2), у задніх — до 0,1 кН/м2 (1 кг/см2). У культиватора КПС-4 для підрізання бур'янів з одночасним розпушуванням ґрунту на гли­бину до 8 см на коротких гряділях встановлюють стрільчасті універсальні лапи шириною захвату 270 мм, а в задньому ряду — 330 мм, при цьому пе­рекриття між лапами переднього і заднього ряду повинно бути не менше 5 см.

    Для розпушування ґрунту на глибину до 12 см та вичісування бур'янів встановлюють розпушувальні лапи на пружинній стійці.

    Розташування робочих органів і регулювання глибини культивації про­водять на рівному майданчику з твердим покриттям. Колеса трактора і куль­тиватора розташовують на бруски, товщина яких має бути на 2-4 см менше заданої глибини. Гвинтом механізму регулювання глибини встановлюють раму так, щоб лапи торкались поверхні майданчика. Підключають гідросис­тему культиватора та перевіряють її дію.

    1. Робота МТА на полі

    На культивації застосовують човниковий спосіб руху машинно-трактор- них агрегатів. Вибирають напрямок руху агрегату, розбивають поле на загінки, проводять лінію першого проходу агрегату, відбивають поворотні смуги, які залежать від складу МТА.

    Під час руху човниковим способом, коли ширина поворотних смуг дорівнює парній кількості проходів агрегату, лінію першого проходу агрега­ту проводять на відстані, яка дорівнює половині ширини захвату агрегату, а при непарній кількості проходів — на відстані, яка дорівнює 1,5 ширини за­хвату агрегату.

    Перший прохід агрегату необхідно проводити прямолінійно. Стикові проходи проводять перекриваючи їх на 10-15 см. На перших проходах аг­регату перевіряють якість роботи. Поворот агрегату проводять на нижній передачі трактора. Після закінчення культивації дільниці обробляють пово­ротні смуги.

    1. Контроль якості МТА

    Якість культивації оцінюють за такими показниками: глибина обробки, відсутність не зрізаного бур'яну, рівність, відсутність брил. Глибину культи­вації під час обробки перевіряють по довжині гону, а після закінчення робо­ти — по діагоналі дільниці. Перевіряють глибину в 10 місцях і визначають се­реднє значення. Відхилення від заданої глибини не повинно перевищувати ± 1 см.

     

    Категорія: Матеріали для учнів | Додав: vovan | Теги: підготовка агрегатів та робота їх у, агротехнічні вимоги, застосування суцільної культивації
    Переглядів: 5962 | Завантажень: 75 | Рейтинг: 4.2/4
    Всього коментарів: 0