Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Понеділок, 29.04.2024, 17:20
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріали для учнів [57]
Презентації [3]
Розробки уроків [1]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Агротехнологія » Матеріали для учнів

    Технологія виконання сівби зернових культур
    [ Викачати з сервера (21.6 Kb) ] 24.01.2021, 21:42

    Технологія виконання сівби зернових культур

    План.

    1. Особливості будови сівалок точного висіву.
    2. Робота посівних агрегатів в полі.

     

    1. Особливу групу посівних машин становлять  зернові сівалки точного висіву просапних культур. Зернова сівалка точного висіву СПМ-8 «Ніка-8»  призначена для виконання пунктирної сівби каліброваного і некаліброваного на­сіння кукурудзи, соняшнику, сої з одно­часним унесенням сухих добрив. Сівба насіння на задану глибину забезпечується дводисковим сошником із подвійними колесами-копірами. Висіяне у рядок насіння прикочують колесами з V-подібною схе­мою їх встановлення та з регульованим притискним зусиллям. Для безпосеред­ньої сівби у ґрунт (за нульової технології) сівалку просапних культур комплектують хвилястими турбодисками, які готують ґрунт і очищають насіннєве ложе від пожнивних решток.

    Сівалку просапних культур СПМ-8 оснащено системою контролю сівби. Вне­сення добрив відбувається через дводисковий сошник із можливістю налаштуван­ня заданої глибини та відстані від посівного ложа. У сівалці встановлено висівний апарат фірми Precision Planting (США). Він сконструйований на основі полімерного диска з отворами, до яких під час роботи в зоні розрідження присмоктуються на­сінини, а потім відпадають у зоні нормального тиску й під дією сили гравітації по­трапляють у сошник. Висівний диск через його зубчасту крайку приводиться в рух від приводних коліс.

    Висів на сівалках точного висіву встановлюється або механічно (на зірочко- во-ланцюговому механізмі), або за допомогою електронного контролера на сучас­них сівалках. Для більшості зернових культур і сої норму висіву встановлюють ва­говим методом на сівалках механічного та пневматичного способу висіву. Але кон­троль норми висіяного насіння в рядку проводиться тільки візуально шляхом під­рахунку кількості насінин на погонному метрі.

    Для сівби по стерньовому фону застосовують сівалку-культиватор СЗС-2,1, пневматичну сівалку NTA-3010, 3510, АПП-6, HORSCH Sprinter ST.

    Посівний комплекс HORSCH Sprinter ST - анкерна сівалка з робо­чою шириною 4 і 6 м, яка проводить підготовку ґрунту, сівбу і внесення добрив за один прохід. Міцна анкерна сівалка демонструє свої переваги особливо на сівбі в мульчу. Стабільна рамна конструкція із сошниками легкого ходу в поєднанні з бункером великої ємності істотно підви­щують продуктивність за оптимальних витрат. Сошник здатний за один робочий прохід сіяти, вносити добрива й одночас­но обробляти ґрунт, утворюючи дрібно­зернисту структуру в горизонті висіву.

    Робочі органи Sprinter ефективно ви­даляють пожнивні рештки з горизонту висіву. З бункером великої ємності досягається висока продуктивність. Для рівномірного вкриття посівного матеріалу за сошником розміщено борону Y-форми або дворядну борону. Оптимальне прико­чування і контакт із ґрунтом насіння забезпечує колісний ґрунтоущільнювач.

    Багаторядна рама Sprinter спирається на опорні колеса і задній колісний ґрун­тоущільнювач. Усі рамні сегменти пов'язані шарнірно. Таким чином, кожен із них копіює свою ділянку поверхні, завдяки цьому чітко витримується глибина загор­тання насіння.

    За підіймання або опускання всі сегменти рухаються паралельно, що дає змогу скоротити час розвороту машини й здійснювати одночасне заглиблення (виглиблення) всіх робочих органів у ґрунт. Усі моделі Sprinter оснащено великими насін­нєвими бункерами ємністю до 3800 л.

    Пневматична сівалка нульового циклу NTA-3010 має перевірену в польових умовах конструкцію, основою якої є пряме з'єднання між робочим знаряддям і візком.

    Агрегат складається з батареї дискових ножів, так званий Turbo Coulter, із запа­тентованою хвилеподібною конструкцією. Завдяки ширині хвилі ножа в 1,59 см є змога ретельно очищувати борозну, розрізувати та розсовувати пожнивні рештки й частково забезпечувати функцію оранки із загортанням рослинних решток. Кут нахилу хвиль Turbo Coulter розраховано так, що вони врізаються в ґрунт перпен­дикулярно до його поверхні з мінімальним зусиллям, що дає можливість проводи­ти сівбу на вищій швидкості. Для якіснішого процесу сівби кожен Turbo Coulter орієнтований на свою висівну секцію, оптимально готуючи ґрунт під проходження дводискового сошника на задану глибину.

         За батареею дискових ножів встановлено дводискову сошникову групу із систе­мою регулювання глибини ходу і закладення та прикочування насіння - сошнико­ва група серії «10». Конструкція паралелограмного механізму забезпечує великий вертикальний тиск у важких умовах стерньової сівби. Збалансована система пру­жин запобігає вертикальним коливанням глибини ходу сошника й підтримує її на заданому рівні з відповідним регулюванням тиску сошника на ґрунт залежно від кліматичних і ґрунтових умов.

    Насіннєпровід із клапаном забезпечують оптимальне розміщення насіння.

    Чотири види прикочувальних коліс, що орієнтовані на свій тип ґрунту й кліма­тичні умови, повністю забезпечують закриття насіння в ґрунті.

    Стерньова сівалка має низку конструктивних особливостей. Бункер для насіння повністю інтегрований у загальну конструкцію сівалки, що дає можливість значно поліпшити маневровість агрегата. Причіпна конструкція для насіння забезпечує рівномірне навантаження на сівалку, як за повного, так і за порожнього бункера.

    Гідравлічне керування розподілом ваги забезпечує рівномірний тиск усіх сек­цій протягом усього часу роботи сівалки на всіх типах рельєфу ґрунту.

    Ексклюзивна рельєфна внутрішня конструкція насіннєпровода забезпечує рів­номірний розподіл насіння по всій робочій ширині сівалки шляхом дроблення по­вітряного потоку. Перехідний конус у розподільній коробці є ключем до забезпе­чення рівномірного переходу насіння з головної труби в труби окремих розпо­дільників, усуваючи в такий спосіб пошкодження насіння.

    Стандартним обладнанням для цього агрегата є монітор, який показує швид­кість обертання вентилятора, частоту обертання висівних котушок кожного бунке­ра, рівень насіння в передньому і задньому резервуарах, швидкість руху агрегата, оброблену площу.

    Сівалки суцільного висіву забезпечують рівномірне розміщення насіння в ґрунті, а не рядками. У результаті всі рослини отримують в однаковій кількості світло і поживні речовини, краще розвиваються і дають більший урожай.

    Принцип дії пневматичної сівалки суцільного висіву: посівний матеріал із за­вантажувального бункера подається в дозувальний пристрій, де регулюється нор­ма висіву; потім насіння спрямовується в ежектор, з якого за повітряним потоком потрапляє в розподільник, а потім по трубках - до сошників.

    Сівалки Kverneland U-drill можуть мати робочу ширину 4 або 6 м. За один прохід сівалка здійснює кілька операцій - передпосівну підготовку, вирівню­вання ґрунту, сівбу і коткування. Швидкість сівби - 15-18 км/год за максимально

    Сівалка Great Plains Spartan 907 має робо­чу ширину захвату 9,14 м. Використовується для сівби дрібнонасінних культур із нормою до 400 кг/га.

    Сучасні трактори та сівалки облаштовують терміналом ISOBUS, що дає можливість регу­лювати причіпні агрегати, не виходячи з кабіни трактора, а іноді навіть не потрібно зупиняти роботу техніки. На терміналі можна побачити поточний стан налаштувань, змінити їх і навіть зберегти як один із варіантів для подальшого використання. Все це дає можливість гнучкі­ше адаптувати знаряддя або агрегат до по­точних умов, а отже, з кожним разом покра­щувати кінцевий результат роботи.

    На сівалках Vaderstad (рис. 25.5), які об­ладнано терміналом ISOBUS, є можливість налаштовувати сівбу та зберігати інші потріб­ні дані за допомогою термінала Gateway.

    ISOBUS і Gateway з'єднуються за допомогою провідникових з'єднань. Сівалки серії Rapid оснащено системою дистанційного контролю глибини сівби.

    Ця система надає можливість механізатору оперативно налаштовувати з кабі­ни трактора глибину висіву під час роботи незалежно від типу ґрунту. Окремий датчик показує ступінь виходу штока циліндра на моніторі пульта типу E-Control. Після регулювання головний циліндр фіксується в новому положенні двома гід­равлічними клапанами. Це забезпечує надійність дистанційного контролю глиби­ни без ризику випадкової зміни заданого значення.

    Зернова сівалка Kverneland Accord DG  може бути оснащена тер­міналом Tellus, який сумісний зі стандартом ISOBUS, він також придатний для уста­новлення на інші машини, що сумісні з ISOBUS. Цей пристрій з електронним доза­тором ESA сумісний із навігатором GPS. У разі приєднання до ISOBUS термінал Tellus/Focus 2 автоматично знаходить блок керування операціями, встановлений на ма­шині. На терміналі Tellus/Focus 2 висвітлю­ються дані, отримані від блоку керування операціями, а сенсорні клавіші дають можли­вість виконувати програмування для повного налаштування, поточного контролю й керу­вання агрегатом. Термінал Tellus/Focus 2 має порт RS 232 для GPS, яким користуються як сервісним інтерфейсом. 

    Уся конструкція системи розміщена в компактному корпусі, обладнаному вели­ким екраном. Ці особливості конструкції забезпечують максимальні зручності під час водіння - легко зчитуються оператором світлодіодні індикатори відхилення від маршруту, забезпечується просте й точне водіння в будь-який час доби, рід­кокристалічний графічний дисплей дозволяє бачити поточний стан транспортного засобу й забезпечує оператора інформацією під час розворотів або водіння на криволінійних траєкторіях.

    1. Робота посівних агрегатів у полі. Перший робочий прохід починається із заїзду серединою трактора на контрольну лінію поворотної смуги по лінії віх з опущеним маркером.

    На першому проході дуже важливо рівно провести агрегат. На другому й тре­тьому перевіряють стикові міжряддя, глибину загортання насіння (особливо по сліду колеса чи гусениці), уточнюють норму висіву.

    Основний спосіб руху під час сівби - човниковий, але можуть застосовуватися загінний безпетлевий і з перекриттям проходів.

    Водіння агрегата, крім першого проходу, здійснюється по сліду маркера. Бажа­но по довжині гону не робити зупинок агрегата, оскільки в цих місцях, якщо не засіяти їх вручну, будуть просіви.

    Поворотні смуги засівають після закінчення сівби основної площі. Заправля­ють сівалки механізовано - за допомогою завантажувачів або переобладнаних причепів і автомобілів.

    Категорія: Матеріали для учнів | Додав: vova09671 | Теги: Огляд конструкцій сучасних сівалок , робота посівних агрегатів в полі
    Переглядів: 504 | Завантажень: 5 | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *: