Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Середа, 24.04.2024, 04:55
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріали для учнів [57]
Презентації [3]
Розробки уроків [1]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Агротехнологія » Матеріали для учнів

    Технологія виконання боронування
    [ Викачати з сервера (15.6 Kb) ] 06.05.2014, 21:13

    Технологія виконання боронування

    План

    1. Застосування операції боронування.
    2. Агротехнічні вимоги до боронування.
    3. Комплектування агрегатів.
    4. Підготовка агрегату до роботи.
    5. Підготовка поля до роботи.
    6. Організація роботи.
    7. Контроль якості роботи

     

    1. Боронування

    Застосовують для руйнування поверхневої ґрунтової кірки, аерації ґрунту, руйнування глиб, вирівнювання поверхні, закриття вологи, прорідження загущених всходів, вичісування кореневищних бур'янів.

    1. Агротехнічні вимоги

    Закривають вологу, коли ґрунт буде фізично стиглим. Розмір грудок ґрунту після боронування не повинен перевищувати 3-5 см, а поверхня по­ля має бути рівною. Висота гребенів та глибина борозен не повинна бути більше 3-4 см. Боронувати по всходах необхідно в жарку погоду, щоб не за­шкодити рослинам (дозволяється до 3%). Для закриття вологи застосову­ють тільки гусеничні трактори, щоб запобігти ущільненню грунту від коліс.

    1. Комплектування агрегатів

    Склад боронувального агрегату залежить від розмірів поля, марки трак­тора, виду боронування, типу та властивостей грунту.

    Для руйнування глиб після оранки застосовують важкі швидкісні зубові борони ЗБЗТС-1; для закриття вологи під час руйнування ґрунтової кірки — середні швидкісні зубові борони ЗБЗСС-1, для «сліпого» боронування і післясходового прорідження — облегшені ЗБЗЛС-1, ЗОР-0,7; для розпушу­вання важких кам’янистих, засмічених кореневищними бур’янами — пру­жинні борони БП-8, дискові борони БД-10, БДТ-7, борони-мотики БМШ-15.

    Для комплектування широкозахватних агрегатів застосовують зчіпки СГ-35 + К-701, СГ-21 +Т-150, С-18 + ДТ-75, С-11 + МТЗ-80.

    1. Підготовка агрегату до роботи

    Усі зубці борін повинні бути встановлені скосом в одну сторону. Скосом уперед — для зменшення глибини та навпаки: скосом назад для збільшен­ня глибини. Для двослідного боронування зубці борін другого ряду не по­винні збігатися із слідом від зубців першого ряду борін. Довжину ланцюгів для приєднання борін приймають таку, щоб під час роботи попередні та задні зубці борін обробляли ґрунт на однакову глибину. Після комплектуван­ня агрегату приєднують гідросистему трактора з гідравлікою зчіпки та пе­ревіряють їхню роботу.

    В умовах нестачі вологи і вітрової ерозії ґрунту на півдні Степу України забороняється розпушувати сухий ґрунт, щоб запобігти його розпилу і вивітрювання.

    Боронування проводять човниковим, діагональним способом руху та по колу. Човниковий спосіб руху застосовують під час боронування сходів упо­перек рядків, а також під час боронування зябу і пару поперек оранки на ділянках з довжиною гону більше 500 м.

    Рух агрегату впоперек рядків по сходах зменшує пошкодження рослин, упоперек оранки краще вирівнює поверхню поля. Рух по колу застосовують під час боронування зябу, пару на ділянках квадратної форми.

    1. Підготовка поля до роботи

    Поле підготовляють з урахуванням прийнятого способу і напрямку руху агрегату. Для роботи агрегату човниковим способом лінію першого прохо­ду проводять на відстані половини ширини його захвату. Якщо немає вільного виїзду агрегату за межі поля, то відбивають поворотні смуги шири­ною, яка дорівнює двом робочим захватам агрегату.

    При діагональному способі руху лінію першого проходу агрегату прово­дять вліво на 0,7 м ширини захвату агрегату. Поля розбивають на загінки, кожна з яких дорівнює продуктивності за час зміни.

    1. Організація роботи

    Перший прохід агрегату зупиняють через 30-40 м та перевіряють якість. Між проходами агрегатів повинно бути перекриття 10-.15 см. Під час роботи борони очищують від бур'яну на тих самих місцях по довжині гону, щоб можна було їх зібрати потім одним проходом агрегату.

    Застосовуючи гусеничні трактори, особливо під час боронування по всходах, не можна робити круті повороти, щоб запобігти пошкодженню рослин. Якщо агрегат рухається човниковим способом, то перед останнім робочим проходом обробляють одну поворотну смугу, потім роблять ос­танній прохід і обробляють поворотну смугу.

    Після боронування поле діагональним способом руху роблять останній прохід агрегату вздовж усіх сторін поля. Під час руху по колу необроблені частини поля по кутах боронують після закінчення руху по колу.

    1. Контроль якості роботи

    Під час контролю якості боронування необхідно дотримуватись таких критеріїв: боронування зябу і пару на глибину 5-8 см; боронування озимих, просапних та багаторічних трав на глибину 2-4 см.

    Швидкість боронування зябу і парів не повинна бути більше 7-8 км/год, щоб запобігти розпилу. Боронувати по всходах слід у жарку погоду, коли рослини більш гнучкі й менше пошкоджуються зубцями борін.

     

    Після передпосівного боронування поле повинно бути рівним, мати дрібногрудкову структуру. Перед сівбою дрібного насіння поле обробляють шлейф-боронами для більш ретельного розпушування і вирівнювання ґрунту.

    Категорія: Матеріали для учнів | Додав: vovan | Теги: застосування боронування, підготовка агрегатів та поля і орга, агротехнічні вимоги
    Переглядів: 6063 | Завантажень: 105 | Рейтинг: 5.0/2
    Всього коментарів: 0