Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Понеділок, 29.04.2024, 16:08
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріали для учнів [57]
Презентації [3]
Розробки уроків [1]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Агротехнологія » Матеріали для учнів

    Сівба і посадка овочевих культур.
    [ Викачати з сервера (20.8 Kb) ] 23.01.2021, 23:44

    Сівба і посадка овочевих культур.

    План.

    1. Агротехнічні вимоги.
    2. Комплектування та підготовка агрегатів.
    3. Висадка розсади.
    4.  
    1. Агротехнічні вимоги, ивочеві культури (моркву, циоулю, редьку, огірки, буряки столові, капусту, перець, салат, боби, кабачки й ін.) сіють на рівній поверхні, на гребенях і на грядах.

    Основним способом сівби (садіння) овочевих культур має бути пунктирний і тільки в окремих випадках (для деяких культур) - гніздовий.

    Ранню капусту, помідори, перець, баклажани вирощують як висівом у відкри­тий ґрунт, так і шляхом садіння у горщики або без горщиків - розсадосадильними машинами.

    Системою машин передбачено п'ятнадцять основних схем сівби (садіння) ово­чевих культур:

    • рядкова сівба з міжряддями 45; 60; 70 і 140 см;
    • дво- і тристрічкова сівба за схемою: 8 + 47; 60 + 120; 50 + 90; 20 + 5; 15 + 55; 8 + 47 + 8 + 47 + 8 + 62; 5 + 27 + 5 + 27 + 5 + 71; 10 + 10 + 70; 32 + 32 + 70; 40 + 40 + 60; 55 + 55 + 70 см.

    Розсаду садять за схемою: 60; 70; 140; 50 + 90; 60 + 12; 55 + 55 + 70 см. Відхилення основних міжрядь не має перевищувати ±2 см, а стикових - ±5 см. Сівалки мають забезпечувати рівномірний висів насіння овочевих культур.

    Кількість пошкодженого насіння не повинна перевищувати 2 %. Допускається нерівномірність висіву між висівними апаратами до ±5 %.

    Сівалки повинні забезпечувати таку точність висіву насіння:

    • за пунктирної сівби не менше як 60 % випадків по 1-2 насінині, не більше як 30 % по 3-4 і не більше як 10 % по 5 і більше насінин;
    • за гніздової сівби дрібного насіння (томати, перці, баклажани) - не менше як 75 % гнізд із кількістю насіння 5 + 2, не більше за 25 % гнізд із кількістю насін­ня 2 і 8; велике насіння (огірки, кабачки й ін.), а також дражоване насіння не менше як 80 % з кількістю насінин 4 ± 1 і не більше за 20 % гнізд по 2 і 6 насінин. Гніздом рахується таке розміщення насіння, за якого відстань між насі­нинами не перевищує 20 % інтервалу між гніздами.

    Сівалки повинні забезпечувати сівбу з інтервалом між гніздами від 10 до 55 см через кожних 5 см, коефіцієнт варіації відстані між гніздами - до 30 %.

    Сівалки мають забезпечувати глибину загортання насіння від 2 до 8 см регулю­вання через 1 см.

    Поряд із нормативними схемами сівби на виробництві застосовують також ши­рокосмугову сівбу як різновид стрічкової.

    Схеми сівби - це важливі технологічні параметри, які стосуються як системи машин, так і технології вирощування культур. Велика кількість різновидів схем сівби овочевих культур, з одного боку, зумовлена великим їх асортиментом щодо біологічних якостей, а з іншого - потребою оптимізувати густоту рослин залеж­но від природних і виробничих умов, підвищити рівномірність розміщення рос­лин на площі, а також забезпечити прохідність машин для обробітку й збирання культур.

    Так, за стрічкової та широкосмугової сівби моркви, цибулі, столових буряків й нших культур в 1,5-4 рази підвищується густота рослин проти звичайної рядкової сівби, що сприяє суттєвому підвищенню врожайності. За таких способів сівби вда­ється уникнути взаємного пригнічення рослин, виключити операцію проріджу­вання, підвищити вихід стандартної продукції.

    Площа живлення однієї рослини за стрічкової та широкосмугової сівби визна­чається середнім міжряддям, помноженим на відстань між рослинами в рядку або смузі. Однак широкосмугові посіви вимагають пухкішого, добре обробленого й незасміченого ґрунту.

    За гніздової сівби томатів, баклажанів, перцю знижується витрата насіння, виключається операція проріджування рослин, а за гніздового садіння розсади з міжряддям 70 см замість пунктирної через 25 см збільшується понад удвічі про­дуктивність розсадосадильних машин. Садіння томатів за схемою 50 + 90 см про­ти міжрядного 70 см сприяє меншому пошкодженню їх хворобою внаслідок кра­щого продування кущів.

    Пунктирна сівба огірків й інших культур за схемою 50 + 90 см порівняно з рядковою з міжряддям 70 см створює сприятливі умови для машинного збирання. Сівба (садіння) на гребенях і грядах в умовах надлишкової вологості дозволяє регулювати вологість і температуру ґрунту, а профільована поверхня з напрямною колією покращує стійкість ходу трактора, а також підвищує якість міжрядного обробітку й продуктивність машин (особливо збиральних).

    Таким чином, оптимальний варіант схеми сівби залежить від багатьох чинників, які потрібно враховувати, обираючи схему сівби.

    1. Комплектування і підготовка агрегатів. Для рядкової сівби овочевих культур найрозповсюдженішими є сівалки СО-4,2, які випускають замість сівалок СКОН-4,2, СОН-2,8А, і пунктирна вакуумна СУПО-6.

    Сівалка СО-4,2 може виконувати сівбу як на рівній поверхні, так і на гребенях або грядах за більшістю схем, передбачених агротехнікою. Це забезпечує можливість регулювання колії опорно-приводних коліс на 3,6 і 4,2 м, а також викори­стання двострічкових сошників, які дозволяють установлювати їх за стрічкової сів­би на близькій відстані один від одного (50, 80 мм).

    Для більш рівномірного висіву насіння з мінімальною нормою висіву котушки мають рівномірні ребра і збільшену кількість жолобків. На сівалці встановлено 20 висівних апаратів, що дозволяє засівати 4, б, 8 і 9 рядків, забезпечувати робочу ширину 3,6; 4,2 і 4,8 м.

    Сівалки СО-4,2 агрегатуються з трактором потужністю до 73,5 кВт.

    Для висіву цибулі-сіянки, яка розсортована на фракції, застосовують сівалки для висіву цибулі СЛН-8Б, які мають пристрій і для висіву зубців часнику.

    Способи виконання технологічних регулювань, робота агрегата в загінці й кон­троль якості роботи відповідний до регулювання і контролю роботи зернових і бурякових сівалок.

    3. Для посадки розсади овочевих культур, тютюну, ефіроносів, а також погонів дичок плодово-ягідних культур і полуниць з одночасним поливом застосовують розсадосадильні машини.

     

     

     
       


    Зокрема, в Україні широке застосу­вання знайшли розсадосадильні машини модельного ряду FMAX які виробляє італійська кампанія Ferrari Costruzioni Meccaniche Sri. Вони ідеально підхо­дять для різних овочевих культур, таких як помідори, капуста, баклажани, перець, тютюн, а також для деяких видів салату, якщо, розсада в касетах і з розвиненими листками.

     

    Машину оснащено розподільником,    що працює в режимі переривчастого обертання. Ця характеристика особливо важлива, щоб рослина падала всередину розподільника через однаковий промі­жок часу.

    Ця розсадосадильна машина дозволяє досягти середньої продуктивності однієї секції 3500 росл./год, а досвідчені оператори без особливих зусиль можуть досяг­ти продуктивності 5000 росл./год.

    Категорія: Матеріали для учнів | Додав: vova09671 | Теги: висадка розсади, комплектування та підготовка агрега, Агротехнічні вимоги до сівби і поса
    Переглядів: 686 | Завантажень: 14 | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *: