Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
П`ятниця, 26.04.2024, 02:57
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріали для учнів [57]
Презентації [3]
Розробки уроків [1]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Агротехнологія » Матеріали для учнів

    Протиерозійний обробіток ґрунту
    [ Викачати з сервера (16.1 Kb) ] 13.05.2014, 22:06

    Протиерозійний обробіток ґрунту

    План

    1. Поняття про ерозію ґрунту.
    2. Протиерозійний обробіток ґрунту в умовах явищ водяної ерозії.
    3. Протиерозійний обробіток ґрунту в умовах явищ вітрової ерозії.
    4. Вимоги безпеки праці під час виконання ґрунтообробних операцій

     

    1. Ерозія — руйнування ґрунту під впливом води та вітру. Під час ерозії зменшується родючий шар ґрунту, погіршуються йо­го фізичні властивості.

     

    1. Для боротьби з водною ерозією на схилах до 4° використову­ють оранку впоперек, а понад 4° застосовують спеціальні при­йоми: ребристу оранку, щілювання, утворення борозен, валків і лунок.

     

    Борозни на поверхні ріллі утворюються, якщо з передостан­нього корпуса чотирикорпусного плуга зняти полицю або ви­користати на плузі пристосування ПРНТ-70 000, що може на­різати на 1 га 4000—4200 борозен, які поглинають 350—400 м3 води.

    Валки роблять валкоутворювачами К-1, які ставлять на чоти­рикорпусному плузі замість третього, а на п’ятикорпусному — замість четвертого корпусів. У першому варіанті валки і бороз­ни утворюються через 140 см, а в другому — через 175 см.

    Лункування під час оранки виконується однією секцією лункоутворювача ЛОД-ІО, а по оранці — повним агрегатом. Цей захід дає змогу нагромадити до 300 м3 води на гектар.

     

    1. У господарствах широко впроваджується ґрунтозахисна аг­ротехніка, яка полягає в плоскорізному обробітку ґрунту під озимі (поверхневий обробіток) і ярі культури (система поліп­шеного зябу).

    Під озимі обробіток ведуть культиваторами-плоскорізами КПШ-9, КПШ-5, ОПТ-5, які працюють в агрегаті з голчастими боронами БИГ-ЗА.

    Обробіток ґрунту під ярі культури в системі поліпшеного зябу, який виконується після ранніх попередників, полягає в післяжнивному лущенні стерні голчастими боронами БИГ-ЗА, проведенні плоскорізних культивацій з поступовим збільшен­ням глибини (перша на глибину 8—10 см, друга — 10—12 і так далі) культиваторами-плоскорізами й основного обробітку (у вересні — жовтні) на глибину до ЗО см плоскорізами-глибоко- розпушувачами КПГ-250, КПГ-2-150, ПГ-3,5, а також глибо- корозпушувачами-удобрювачами КПГ-2,2 з одночасним вне­сенням у ґрунт гранульованих мінеральних добрив.

    Після пізніх грубостеблистих попередників проводять по­дрібнення рослинних решток дисковими знаряддями (ЛДГ-10, ЛДГ-15, БДТ-7, БД-10) та глибоке розпушування одним із гли­бокорозпушувачів .

    Основний спосіб руху плоскорізів-гонів з чергуванням за­гонів, коли спочатку обробляють перший і третій загони всклад, а другий — врозгін і так далі. Агрегат повинен рухати­ся так, щоб оброблена ділянка поля залишалася з правого бо­ку, а праве опорне колесо котилося поряд з краєм розпушено­го ґрунту.

    Оцінюючи якість роботи плоскорізів, спостерігають за гли­биною розпушування, збереженням стерні, підрізанням бур’янів.

     

    1. Перед початком руху дискового агрегату потрібно подати сигнал і, якщо немає небезпеки, розпочати рух. Перш ніж підняти (опустити) дискове знаряддя, слід переконатися, що біля нього нікого немає. Під підняті гідросистемою диски секцій, щоб вони не опускалися, підкладають підставки. Очищають борону від рослинних решток і соломи лише спеціальними ручними чистиками, що додаються до машини. Перед транспортуванням широкозахватної дискової борони бічні секції слід зафіксувати у транспортному положенні. При від’єднанні дискової борони від трактора передній край рами опускають на стояк причепа, диски секцій не залишають у піднятому положенні.

    Категорично забороняється:

    • працювати з несправним дисковим знаряддям;
    • під час руху агрегату бути на рамі борони, між нею і трактором, попереду агрегату, близько збоку чи біля нього;
    • проводити ремонт, підтягувати гайки, регулювати положення чистиків і глибину обробітку, очищати диски і змащувати вузли агрегату при увімкненому двигуні;
    • транспортувати дискову борону при послаблених обмежувальних ланцюгах начіпної системи трактора.

    Перед початком руху орного агрегату треба подати сигнал і, якщо немає небезпеки, плавно, без ривків розпочати рух. Перш ніж підняти (опустити) плуг, слід переконатися, що біля нього нікого немає. У разі заміни лемешів під опорні колеса та польові дошки підкладають дерев’яні підставки. Від’єднуючи плуг від трактора, потрібно впевнитися, що стоянкова опора надійно зафіксована. Перед транспортуванням напівначіпного оборотного плуга слід зафіксувати башту рами плуга в транспортному положенні. Категорично забороняється:

    • працювати з несправним плугом;
    • перебувати на плузі або регулювати його в процесі роботи;
    • очищати плуг на ходу або в транспортному положенні;
    • ремонтувати плуг, якщо двигун трактора працює;
    • транспортувати начіпний плуг при послаблених обмежувальних ланцюгах начіпної системи трактора;
    • пересуватися дорогами з причепами для борін чи котків.

    Перед початком руху тракторист подає сигнал. Під час роботи агрегату не можна стояти на рамі чи сниці знаряддя, усувати будь-які технічні несправності, очищати руками робочі органи, туковисівні апарати, регулювати глибину обробітку та змащувати будь-які вузли і деталі. Перед тим, як зійти з трактора, тракторист вимикає важіль гідропіднімача та опускає на землю начіпну машину. Категорично забороняється вмикати важіль гідропіднімача, стоячи на землі біля ґрунтообробної машини. Важіль вмикають тільки із сидіння тракториста. Не можна працювати, якщо несправні знаряддя або гідросистема трактора.

    При використанні культиваторів, котків та інших ґрунтообробних машин для поверхневого та мілкого обробітку ґрунту до роботи можна допускати тільки тих осіб, які пройшли інструктаж з безпечних способів праці, знають конструкцію і способи регулювання знарядь.

    Категорія: Матеріали для учнів | Додав: vovan | Теги: заходи безпеки праці на грунтооброб, протиерозійний обробіток грунту, поняття про ерозію грунту
    Переглядів: 1762 | Завантажень: 49 | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0