Персональний сайт викладача Подолянчука Володимира Василь...
Субота, 27.04.2024, 04:20
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріали для учнів [57]
Презентації [3]
Розробки уроків [1]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 498

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Агротехнологія » Матеріали для учнів

    Передпосівний обробіток. Агротехнічні вимоги до передпосівного обробітку ґрунту.
    [ Викачати з сервера (12.3 Kb) ] 04.05.2014, 15:11

    Передпосівний обробіток. Агротехнічні вимоги до передпосівного обробітку ґрунту.

    План

    1. Поняття про передпосівний обробіток.
    2. Агротехнічні вимоги до операцій передпосівного обробітку ґрунту.
    1. Передпосівний обробіток ґрунту — це обробіток, що проводиться перед сівбою сільськогосподарських культур. Він зберігає вологу в ґрунті, створює сприятливі умови для загортання насіння, їхнього пророщення та подальшого росту культурних рослин. За необхідності перед сівбою знищують бур’яни, у ґрунт загортають органічні та мінеральні добрива. Усе це сприяє появі одностайних повноцінних сходів.

    Передпосівний обробіток ґрунту здійснюють на парових полях, щодо непарових попередників під посіви озимих, навесні — під посіви ранніх і пізніх ярих, улітку — під посіви післяукісних та післяжнивних кормових і зернових культур.

    1. Безпосередній передпосівний обробіток проводиться тільки в день посіву. Це підвищує конкурентоспроможність культур по відношенню до бур’янів. Якщо розірвати у часі передпосівний обробіток та сівбу, то бур’яни зійдуть та виростуть раніше культурних рослин. Якщо після передпосівної культивації через дощ неможливо провести посів, необхідно повторити передпосівний обробіток.

    Починають передпосівний обробіток після настання фізичної стиглості ґрунту. Якщо спливає термін висіву, то обробляють не зовсім стиглий ґрунт. Тоді виникає необхідність введення додаткових прийомів для отримання високої якості обробітку.

    Для передпосівного обробітку використовують борони, культиватори, шлейфи (окремо або в агрегаті з боронами), гладкі або кільчасто-шпорові котки (для передпосівного ущільнення ґрунту при висіванні дрібнонасінних культур, щоб забезпечити глибину загортання насіння 1,5–3 см).

    Основними операціями передпосівного обробітку ґрунту під ярі культури є ранньовесняне боронування для закриття вологи й культивація, що проводиться для знищення проростаючих бур’янів та розпушування ґрунту. Ранньовесняне боронування проводять, як тільки підсохнуть гребені оранки. Його краще проводити під кутом 45° до напрямку гребенів оранки у 2–3 сліди. Дво-, триразовий прохід борони, крім розпушування ґрунту, добре розрівнює поверхню ланів, унаслідок чого менше випаровується вологи. Боронування слід закінчувати протягом 1–2 днів. Запізнення з цим агрозаходом призводить до значних втрат вологи й зниження врожайності. Якість боронування оцінюють за глибиною розпушування, вирівняністю поверхні, ступенем кришіння ґрунту, якістю обробітку поворотних смуг.

    Після боронування перед сівбою ранніх ярих проводять, як правило, одну культивацію. Перед сівбою пізніх ярих культур у міру проростання бур’янів проводять кілька культивацій. Час проведення останньої передпосівної культивації встановлюють залежно від строку сівби. Передостанню культивацію проводять на глибину загортання насіння. У результаті насіння лягає на щільний шар ґрунту, по капілярах якого до нього знизу надходить волога, а саме насіння знаходиться в пухкому, багатому на повітря шарі, що забезпечує дружнє проростання. Глибина перших культивацій при сівбі пізніх ярих культур дещо більша, ніж передпосівної. Проте глибокі весняні культивації можуть дуже пересушувати ґрунт. Тому в районах півдня і в умовах сухої весни глибина культивації повинна бути дещо меншою. У вологі роки глибина передпосівної культивації може бути дещо більшою за глибину загортання насіння. Якість культивації оцінюють за такими показниками: за повнотою підрізання бур’янів, висотою гребенів та глибиною борозен, наявністю необроблених смуг.

    Категорія: Матеріали для учнів | Додав: vovan | Теги: агротехнічні вимоги до операцій пер, поняття про передпосівний обробіток
    Переглядів: 5483 | Завантажень: 91 | Рейтинг: 4.0/3
    Всього коментарів: 0